جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

آنتونیو کونته: فصل گذشته در فینال لیگ اروپا به جام نزدیک شدیم اما این بار به احتمال زیاد به آن می رسیم

آنتونیو کونته: فصل گذشته در فینال لیگ اروپا به جام نزدیک شدیم اما این بار به احتمال زیاد به آن می رسیم

آنتونیو کونته این بار اقرار کرد که تیمش در آستانه کسب اسکودتو است.

ایران ورزشی/آنتونیو کونته و اینتر نهمین پیروزی متوالی خود را مقابل بولونیا جشن گرفتند و حالا بیش از هر زمان دیگری به اسکودتو نزدیک هستند. پس از پیروزی 1-0 در رناتو دل ارا، آنتونیو کونته در گفتگو با DAZN گفت:

هر چه به خط پایان نزدیک می شویم، هر پیروزی وزن بیشتر و بیشتری می گیرد. پیروزی در بولونیا مقابل تیمی که فوتبال خوبی ارائه می دهد و به سختی حریف را پرس می کند، قطعا یک قدم بزرگ رو به جلو بود. بولونیا خیلی خوب بازی کرد. آنها یک مربی عالی مثل میهایلوویچ دارند و بازی آسانی نبود. برای روزی طولانی بود. در هتل بازی میلان را تماشا کردیم، بعد بازی ساسولو و رم. یوونتوس دقیقا قبل از ما بازی کرد و بنابراین نتوانستیم آن بازی را ببینیم. بازی کردن بعد از تعطیلات ملی آسان نیست اما بچه ها تمرکز و روحیه خوبی داشتند. دیدار آسانی نبود. به بچه ها گفتم باید این پیروزی را مقابل ساسولو هم تکرار کنیم.
آیا در آغوش گرفته له له اوریالی در کنار زمین به معنی جشن اسکودتو بود؟

نه این نمی تواند جشن اسکودتو باشد زیرا باید آن را در زمین به دست آوریم و باید از نظر ریاضی قهرمانی ما قطعی شود. هنوز 10 بازی مانده است و بقیه تیم ها 9 بازی دارند. یعنی 27-30 امتیاز هنوز مانده است. به خوبی می دانیم سری آ بسیار سخت است و هر بازی یک جنگ است. هر چه به خط پایان نزدیک تر شویم، می توانیم جایزه خودمان را ببینیم. هنوز هیچ چیزی کسب نکرده ایم.
اگر اینتر امسال اسکودتو را کسب کند، چه معنایی برای کونته و باشگاه خواهد داشت؟

من به اینتر فراخوانده شدم تا داستان فصول اخیر را تغییر دهم. برنامه ما این بود که طی سه سال قهرمان ایتالیا شویم یا در سطح بالایی باشیم و باعث افتخار هواداران اینتر شویم. چیزهایی از ابتدای کار من تغییر کرده اما باید فقط روی کار خودمان تمرکز کنیم. همانطور که گفتم فقط باید در زمین تمرکز کنیم. اتفاقات بیرون از زمین مهم است اما دست ما نیست.
کونته در مصاحبه گفت که به همه بازیکنانش ایمان دارد و خبرنگار گفت به نظر می رسد بازیکنان هم به شما ایمان دارند:

فکر می کنم ما رابطه فوق العاده ای با هم داریم. همه آنها می دانند که با هیچ بازیکنی متفاوت رفتار نمی کنم و کاری به نام ها ندارم. من فقط به صلاح اینتر انتخاب می کنم. باید تا پایان این رابطه خوب را حفظ کنیم. اگر بتوانیم فصل را با قهرمانی تمام کنیم، شگفت انگیز خواهد بود. فصل گذشته در فینال لیگ اروپا به جام نزدیک شدیم اما این بار، احتمالا به آن می رسیم.   

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.