پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

فیفا منتظر گزارش مرد کروات

برانکو امشب حسابش را چک می‌کند

برانکو امشب حسابش را چک می‌کند
جعفر برزگر

همه دغدغه این روزهای باشگاه پرسپولیس البته هواداران این تیم پرداخت مطالبات برانکو و فرار از محرومیت دوباره و کسر شش امتیاز احتمالی است.

ایران ورزشی: همه دغدغه این روزهای باشگاه پرسپولیس البته هواداران این تیم پرداخت مطالبات برانکو و فرار از محرومیت دوباره و کسر شش امتیاز احتمالی است. از طرفی موضوع تمدید قرارداد با شجاع خلیل‌زاده و جدایی بشار رسن و کنار گذاشتن ربیع‌خواه و احتمالاً انصاری روزهای شلوغی را برای باشگاه رقم زده است. در واقع رسول‌پناه و دوستانش باید تمام این کارها را همزمان انجام دهند. به هرحال حضور نداشتن رسن و شجاع در تمرینات تیم به همان دلایلی که اشاره شد اتفاق خوبی برای یحیی گل‌محمدی نیست.

باشگاه تا امروز مبلغی حدود 542 هزار یورو را به حساب سرمربی سابقش واریز کرده تا حسن نیت خود را برای این مهم نشان دهد. البته آنها برای انتقال پول با مشکلاتی هم مواجه هستند و اینکه باید در چند نوبت این کار انجام شود تا مشکلی به وجود نیاید. 
روز گذشته بود که وکیل او هم مدعی شد که تا این لحظه (دیروز) 75 درصد از طلب برانکو دریافت شده است: «می‌توانم تأیید کنم که تا این لحظه 75 درصد مطالبات برانکو ایوانکوویچ پرداخت شده که این خیلی خوب است. من به فیفا اطلاع دادم که پرسپولیس تا به حال چقدر پرداخت کرده است. امیدوارم که بتوانیم از مجازات‌های دیگر جلوگیری کنیم اما شما می‌دانید که این در دست ما نیست و همه چیز در اختیار فیفا است.»
حالا باقی مانده آن که چیزی حدود 240-250 هزار یوروی دیگر است هم از همان کانال‌ها انتقال پیدا خواهد کرد. با توجه به تعطیلی روزهای جمعه و شنبه در ایران که اتفاقاً همزمان شد با تعطیلی روزهای هفته در کرواسی این مهم را 48 ساعت به تعویق انداخت. اما آنچه مسلم است مسئولان باشگاه نمی‌گذارند اتفاقی بیفتد و هر طور شده تمام طلب مربی‌شان را می‌دهند. 
همین که تا امروز فیفا علیه پرسپولیس اقدامی نکرده به این دلیل است که در جریان مراودات این باشگاه و برانکو قرار دارد.
از آن طرف فیفا هم که اولتیماتومی را پیش از این به باشگاه اعلام کرده بود در انتظار گزارش مکتوب برانکو است تا رأی نهایی‌اش را اعلام کند. مرد کروات که امشب حسابش را چک خواهد کرد پس از دریافت پولش با ارسال نامه‌ای به فیفا پرونده شکایتش از پرسپولیس را مختومه خواهد کرد. هر چند مسئولان باشگاه بعد از آن باید همه تلاش‌شان برای دریافت پاداش حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا از کنفدراسیون را صرف کنند تا طلب کالدرون و بودیمیر را بدهند.
از آنجا که موضوع شکایت برانکو از زمان رسانه‌ای شدن با حرف و حدیث‌های بسیاری همراه شد و اظهارنظرهای زیاد روند مذاکرات را چندین مرتبه تغییر داد هر چقدر در فضایی آرام و بدون تنش این کار انجام شود به نفع پرسپولیس و مسئولانش است تا با تمرکز بیشتر به کارهای‌شان برسند. البته در این میان رفتار خود آنها هم می‌تواند خیلی به این موضوع کمک کند.
سکوت آنها مثل سکوتی که کارگزار باشگاه در همه روزهای گذشته و بخصوص بعد از رسانه‌ای کردن میزان پرداختی‌هایش داشته به تسریع در روند پرداخت باقی مانده طلب برانکو کمک زیادی کرد. به هرحال اینکه پول مرد کروات از چه طریقی تهیه و ارسال شده و چه کسانی در این مسیر انرژی گذاشتند تا مشکل حل شود و... مسائلی است که می‌توان بعد از مختومه شدن پرونده این مربی و برای روشن شدن اذهان هواداران پرسپولیس با ارائه سند و مدرک به آنها پرداخت. در حال حاضر چیزی که اهمیت دارد همین است. البته فراموش هم نکنیم همین که برانکو حرفی نزده نشان از رضایتش است.
 حرف آخر اینکه انتظار می‌رود تمام این اتفاقات و تلنبار شدن بدهی‌های چند میلیون یورویی درس عبرتی شود تا بیش از این خسارت‌های مالی را متوجه باشگاه نکند.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.