جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

بلندی چمن به ضرر ما هم بود

سامره: انتظارم از پرسپولیس بیشتر بود

سامره: انتظارم از پرسپولیس بیشتر بود
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

سامره معتقد است پرسپولیس کامل‌ترین تیم لیگ است و حتی شرایط بهتری به‌لحاظ مهره‌ای نسبت به زمان برانکو دارد. مربی پدیده که فکر می‌کند تیمش خیلی خوب کار کرده، به حاشیه‌های به وجود آمده هم پرداخته و در مورد اعتراض‌های پرسپولیسی‌ها هم توضیحات کاملی دارد.

ایران ورزشی/پرسپولیس در اولین بازی سال 1400 مقابل پدیده مشهد به میدان رفت؛ مقابل تیمی که هدایت آن بر عهده یک کادر کاملاً استقلالی است. پرسپولیسی‌ها می‌دانستند مقابل تیم رحمتی کار سختی دارند و باید با تمام قوا کار کنند، اما آنها قدر موقعیت‌های خو را در نیمه اول ندانستند و یک گل خوردند؛ گلی که توسط امین قاسمی‌نژاد مهاجم مورد نظر استقلال به ثمر رسید. با این گل، به نظر می‌رسید پرسپولیس در نیمه دوم بهتر کار کند و موقعیت‌های بهتری به دست بیاورد اما این اتفاق نیفتاد و شاهد یک بازی خیلی خوب از پدیده بودیم. شاگردان مهدی رحمتی نه‌تنها عقب نکشیدند، بلکه حتی به‌دنبال زدن گل‌های بعدی هم بودند. همین مسأله باعث شد در نیمه دوم هم شاهد یک بازی زیبا و جذاب باشیم که البته پرسپولیس گل زد و امتیازات تقسیم شد. علی سامره مربی پدیده که به‌عنوان همکار مهدی رحمتی مشغول به کار است، صحبت‌های جالبی درباره بازی با پرسپولیس دارد. سامره معتقد است پرسپولیس کامل‌ترین تیم لیگ است و حتی شرایط بهتری به‌لحاظ مهره‌ای نسبت به زمان برانکو دارد. مربی پدیده که فکر می‌کند تیمش خیلی خوب کار کرده، به حاشیه‌های به وجود آمده هم پرداخته و در مورد اعتراض‌های پرسپولیسی‌ها هم توضیحات کاملی دارد.

بازی بسیار خوبی را از هر دو تیم شاهد بودیم و به نظر می‌رسد بازیکنان پدیده انگیزه‌های زیادی برای کسب پیروزی داشتند.
تیم ما در نیم‌فصل دوم جوان‌تر شده و همین هم شاید میزان تجربه‌شان را پایین آورده باشد. به‌عنوان مثال حسن جعفری با حدود 19، 20 سال برای ما بازی کرد، یا فلاحیان از لیگ یک و دو آمده و مقابل پرسپولیس بازی می‌کرد. من قبلاً هم گفته بودم در نیم‌فصل دوم خیلی بیشتر از پدیده خواهید شنید و بازی‌های بهتری را هم خواهید دید. همه این مسائل به کنار، اما مشکلات دیگری هم در نیم‌فصل اول داشتیم.
چه مشکلاتی؟
مهم‌ترین آن، بحث مدیریت بود. شاید باور نکنید حدود دو هفته است که تیم ما سر و سامان گرفته است. پیش از این بازیکنان ما به‌دلیل پیشنهادهایی که داشتند تمرکزشان از بین رفته بود و مشخص نبودن تکلیف مالکیت هم به آن دامن می‌زد، ضمن اینکه بچه‌ها اولین تجربه کاری‌شان با کادر جدید بود. از طرفی ما هم تجربه‌مان بیشتر شده است.
اما این بازی به همان اندازه که جذاب و تماشایی بود، حاشیه‌های زیادی هم داشت. مورد اول، بلندی چمن ورزشگاه بود که پرسپولیسی‌ها خیلی به آن اعتراض داشتند.
تمرینات ما در زمین شماره 2 انجام می‌شود. شاید باور نکنید خود ما هم هر زمان که بازی داریم به ورزشگاه اصلی می‌رویم، ضمن اینکه بلندی چمن که من هم قبول دارم حدود یک سانتیمتری می‌شد برای هر دو تیم بود اما با این شرایط طوری نبود که نشود بازی کرد. ما در بازی رفت سه‌تا خوردیم اما هیچ حرفی نزدیم.
مورد دوم اعتراض شما به بازی کردن عیسی آل‌کثیر بود که پیامد آن پرسپولیسی‌ها هم به فلاحیان (بازیکن شما) اعتراض کردند. اگرچه بعید به نظر می‌رسد این دو باشگاه مرتکب چنین اشتباهاتی شوند.
در مورد بازیکن خودمان بگویم که دومین بازی‌اش بود و هیچ مشکلی ندارد. درباره آل‌کثیر هم شنیده بودیم محرومیتش 13 فروردین تمام می‌شود و بعد از آن هم باید جریمه‌اش را بدهد. به هر حال این مسائل حاشیه‌ای همیشه وجود داشته و من اطلاع بیشتری ندارم.
حاشیه بعدی مربوط به حضور تعدادی از تماشاگران بود.
من از شما می‌پرسم که آنها تماشاگران ما بودند یا پرسپولیس؟ آنها برای لحظاتی حتی پرسپولیس را تشویق می‌کردند که خودمان هم تعجب کرده بودیم.
مگر فرقی می‌کند؟ سؤال اینجا است که اصلاً چرا و چطور وارد استادیوم شدند؟
آنها حدود 90 نفر بودند و اینکه چطور به ورزشگاه آمدند را من نمی‌دانم و باید مسئول برگزاری مسابقه بگوید، اما دیدم که بین دو نیمه به بیرون هدایت‌شان کردند. برای فصل آینده که امیدوارم با تزریق واکسن کرونا شرایط بهتر شود، راهکاری برای حضور تماشاگران در نظر بگیرند، مثلاً همانطور که داخل هواپیما باید با فاصله نشست در استادیوم هم می‌توان درصد خیلی کمی بلیت فروخت و تماشاگران با فاصله بنشینند.
از این مسائل بگذریم. پرسپولیس را چطور دیدید؟
پرسپولیس یکی از کامل‌ترین تیم‌های لیگ برتر و حتی کامل‌تر از زمان برانکو است اما انتظار من از تیمی که مقابل ما قرار گرفت خیلی بیشتر بود. من در پایان بازی هم به یحیی به‌خاطر داشتن چنین تیمی تبریک گفتم و برایش آرزوی موفقیت کردم. پرسپولیس در هر پست، دو بازیکن عالی دارد که یک سر و گردن از خیلی تیم‌ها بالاتر و بهتر هستند.
شما به داوری بازی اعتراض داشتید؟
خیلی ممنون که این بحث را باز کردید. من همیشه گفتم داوران ما از پاک‌ترین داوران فوتبال در دنیا هستند. در نیمه اول همین بازی داور یک خطا برای پرسپولیس نگرفت؛ خطایی که آنها اعتقاد داشتند پنالتی بود. حالا ندید یا تشخیص خطا نداد را نمی‌دانم اما در نیمه دوم ظاهراً برای جبران آن، سوت‌هایی زد که خیلی به ضرر ما بود و بازی را از شرایط عادی خارج کرد. اگر شما دیدید پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم صاحب دو، سه فرصت خوب شدند یک دلیل اصلی‌اش سوت‌های داور بود که تمرکز بازیکنان ما را گرفت. من انتظار ندارم داور یک اشتباهش را با اشتباهات دیگر جبران کند.
بازیکنی که شما به استقلال ندادید برای‌تان گل زد.
من درباره امین قاسمی‌نژاد باید کلی صحبت کنم. حدود 10 روز قبل از پایان نقل‌و‌انتقالات و شاید هم بیشتر، امین با اجازه آقای رحمتی برای مذاکره با استقلال به تهران رفت. حتی ما این بازیکن را با خودمان برای بازی با صنعت‌نفت به آبادان نبردیم چون معتقد بودیم از ما جدا می‌شود. از آن طرف مسئولان باشگاه استقلال اشتباه کردند و برخی از آنها با آقای حمیداوی و برخی دیگر هم با اداره کل ورزش خراسان مذاکره کردند. در کنار همه اینها، باشگاه ما از استقلال خواست اگر می‌خواهند یک فقره چک یک شرکت را بدهند. یکی از اعضای هیأت‌مدیره‌اش امضا کند که هیچ‌کدام‌شان قبول نکردند. من فکر می‌کنم نخواستند این انتقال رخ دهد. اگر مصمم بودند چک شخصی می‌دادند. امین خودش در جریان تمام این اتفاقات قرار دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.