چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

پرسپولیس فقط یک امضا دارد

هدف را پیدا کن

هدف را پیدا کن
سامان موحدی راد
سامان موحدی راد خبرنگار

ایران ورزشی: پرسپولیس به نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر رسیده اما همچنان با فقر گلزنی مواجه است. آن هم در حالی که آنها در نیم‌فصل دوم و در پنجره زمستانی نقل و انتقالات شهریار مغانلو را از لیگ پرتغال به خدمت گرفتند و عیسی آل‌کثیر را هم رها شده از بند محرومیت می‌بینند. به این ترتیب تصور عمومی این است که آنها باید با خیال راحت پا به رقابت‌ها گذاشته و رقبا را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارند اما با این حال نمایش پرسپولیس در نیم‌فصل دوم هم همچنان با مسأله مشکلاتش در گلزنی همراه است. آنها در بازی با پدیده هم نمایشی از گل‌نزنی مهاجمان‌شان را به نمایش گذاشتند تا با نگرانی راهی رقابت‌های آسیایی شوند.

پرسپولیس که در 1400 تلاش کرده بود با تغییر پیراهن برند جدیدی از خودش به نمایش بگذارد، درون زمین همچنان یک امضا دارد؛ تیمی که سخت گل می‌زند. حالا البته در یکی، دو بازی اخیر نشان داده که ممکن است خیلی هم آسان گل بخورد و اگر این مسأله در این تیم نهادینه شود، دیگر باید نگران بهترین تیم چند فصل اخیر فوتبال ایران شد. صدرنشین لیگ برتر ایران تا‌کنون 25 گل در 19 بازی به ثمر رسانده و میانگین ضعیف 3/1 را از خود به جا گذاشته است. مسأله‌ای که شاید در لیگ ایران که با فقر گلزنی مواجه است، پذیرفته شده باشد اما در رقابت‌های مهمی چون لیگ قهرمانان آسیا به هیچ وجه قابل قبول نیست. جایی که رقبای پرسپولیس دیگر مانند مهدی عبدی و شهریار مغانلو فرصت‌ها را از دست نمی‌دهند و مهاجم‌های چارچوب‌شناس شرق و غرب آسیا منتظرند تا توپ‌ها را به تورها بچسبانند. سال‌ها قبل در جریان جام‌جهانی 2006 سرمربی تیم ملی آلمان از یک قهرمان تیراندازی درخواست کرده بود تا با حضور در اردوی تیم ملی آلمان به کلوزه و سایر مهاجمان این تیم فن کوباندن توپ به هدف را بیاموزاند.

شاید بد نباشد که حالا یحیی گل‌محمدی هم به سراغ ایده مشابهی برود تا بلکه بتواند خواب طولانی مدت مهاجمان پرسپولیس را آشفته کند و آنها را برای گلزنی حریص و حریص‌تر کند. به هر حال یحیی هم به خوبی می‌داند که دیگر بهانه‌ای مثل محرومیت یا نداشتن یار کافی در خط حمله را ندارد و با اضافه شدن شهریار مغانلو و عیسی آل‌کثیر همه منتظر یک نمایش متفاوت از این تیم هستند. تیمی که در سال‌های قبل اشتهای سیری‌ناپذیری برای گلزنی داشت و حالا یک فصل است که با بردهای اقتصادی و امید به حفظ برتری‌های شکننده‌اش 90 دقیقه یک بازی را پشت سر می‌گذارد. مهمتر اینکه پرسپولیس و پرسپولیسی‌ها دیگر با قهرمانی‌های پیاپی در ایران تنها به دنبال یک هدف هستند؛ یک جام آسیایی. جامی که با این کیفیت در خط آتش این تیم بی‌شک به دست نمی‌آید

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.