سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

یحیی به ‌فکر راه چاره

نارسایی هجومی با ستاره‌ها

نارسایی هجومی با ستاره‌ها
میعاد نیک
میعاد نیک خبرنگار

ایران ورزشی: معضل تکراری پرسپولیس در لیگ بیستم بار دیگر در برابر پدیده گریبان سرخ‌ها را گرفت تا یحیی گل‌محمدی با حداقل آورده از مشهد به تهران بازگردد. قرمزها هرچه در سال‌های گذشته به گل‌زنی و بی‌رحمی در محوطه جریمه رقبا مشهور بودند و هرچه از فورواردهای باهوش و چارچوب‌شناس برخوردار بودند، در لیگ بیستم هیچ حرفی برای گفتن ندارند. از مجموع 25 گل زده سرخ‌پوشان در رقابت‌های لیگ برتر، 16 گل توسط مدافعان و هافبک‌های تیم پرسپولیس به‌ثمر رسیده تا نمایانگر وضعیت بغرنج هجومی ارتش گل‌محمدی برای مسابقات حساس آتی باشد.

مهدی ترابی پس از یک نیم‌فصل ناموفق به پرسپولیس بازگشته، عیسی آل‌کثیر بالاخره پابه‌توپ شده و البته که شهریار مغانلو هم پس از تجربه‌ای ناموفق در لیگ برتر فوتبال پرتغال، به تیم سرخ‌پوش تهرانی پیوسته اما هنوز هم گره کور مشکلات پرسپولیس در یک‌سوم دفاعی رقبا باز نشده که نشده. پرسپولیسی‌ها اگر چه موقعیت‌های بی‌شماری را خلق می‌کنند و در تهدید دروازه رقیب بسیار بی‌نقص‌تر از سایر تیم‌های لیگ برتر عمل کرده‌اند اما فقدان یک مهاجم که بوی گل را حس کند و شَمِ چارچوب‌شناسی بالایی داشته باشد، آژیر خطر را به سرخ‌رنگ‌ترین حالت خود درآورده است.

مشکل اساسی و همیشگی قرمزهای تهرانی این‌بار در شهر مشهد و در برابر پدیده‌ای بود که آنها را زمینگیر کرد و خیلی راحت می‌توانست در این بازی شکست را پذیرا شود. تقابل مهیج تفکرات یحیی گل‌محمدی و سیدمهدی رحمتی برنده‌ای نداشت اما رویارویی مهاجمان بی‌دقت هر دو تیم آنقدر هیجان داشت که این بازی یکی از زیباترین بازی‌های هفته نوزدهم لقب بگیرد. پرسپولیسی‌ها در شبی که می‌بایست کار را تمام می‌کردند، جا زدند تا مسیر برای سپاهان مدعی و استقلال منتظر کمی بازتر شود.

 فعلاً برای قضاوت عیسی‌ای که به‌تازگی از بند محرومیت رها شده و یا شهریاری که هنوز در تیم جا نیفتاده، کمی زود است اما یحیی اگر گلات قهرمانی می‌خواهد و اگر به ‌فکر تاریخ‌سازی ا‌ست، باید علاجی برای نارسایی هجومی و فقر گل تیمش بیندیشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.