پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

حرف آخر

رفتار باشگاه پرسپولیس با محمد انصاری؛ زشت، غیرحرفه‌ای، خجالت‌آور و غیرمنصفانه

رفتار باشگاه پرسپولیس با محمد انصاری؛ زشت، غیرحرفه‌ای، خجالت‌آور و غیرمنصفانه
علی عالی

محمد انصاری اگرچه در کنار نام باشگاه پرسپولیس، بزرگ، معروف و حتی به تیم ملی هم دعوت شد اما تصویر ثبت شده‌ا‌ش با عصا، یا بازی با درد وقتی هم‌پستی‌اش مصدوم شده بود و یا در روزهایی از فصل، بازی کردن در پستی غیرتخصصی از او شمایلی ساخته که همیشه در ذهن فوتبالدوستان می‌ماند.

ایران ورزشی«محمد عزیز! مصدومیت تو همه اعضای خانواده بزرگ پرسپولیس را ناراحت کرد. ما منتظر می‌مانیم؛ منتظر روزی که تو یک بار دیگر در کنار ما باشی و خاطرات خوب گذشته را باز هم با یکدیگر تکرار کنیم. جالی خالی تو قطعاً پر شدنی نیست.» این بخشی از پیام احساسی سیدجلال حسینی برای محمد انصاری بعد از مصدومیت دوباره‌اش است. کاپیتان پرسپولیس به وظیفه انسانی‌اش عمل کرده است. برای بازیکنی نوشته که ساده است، صداقت دارد، اهل نمایش نیست، صفحه اینستاگرامی و اکانت توییتری جنجالی ندارد، مدیر‌برنامه قدرتمندی ندارد و با همه توان برای باشگاهش عرق ریخت، دوید، تکل زد، مصدوم شد و سلامتیش را به خطر انداخت. محمد انصاری اگرچه در کنار نام باشگاه پرسپولیس، بزرگ، معروف و حتی به تیم ملی هم دعوت شد اما تصویر ثبت شده‌ا‌ش با عصا، یا بازی با درد وقتی هم‌پستی‌اش مصدوم شده بود و یا در روزهایی از فصل، بازی کردن در پستی غیرتخصصی از او شمایلی ساخته که همیشه در ذهن فوتبالدوستان می‌ماند. 

در روزهایی که باشگاه‌داری در فوتبال ایران به عنوان کسب و کار دیده نمی‌شود، نیروی ارزشمند یک باشگاه، نیروی انسانی آن است. اگرچه در دنیای فوتبال، کنار گذاشتن یا اخراج یک بازیکن، پایان دنیا نیست و حتی ممکن است مفید باشد اما رفتار یک مدیر یا مجموعه نسبت به یکی از عناصر باشگاه برای اخراج، می‌تواند تصویر خوب یا بدی از عملکرد آنها در ذهن سایر اعضا ایجاد کند و بسیار مهم است که رفتار مدیران، منصفانه باشد. چرا بازیکنان دیگر نباید فکر کنند همین رفتار در قبال خودشان رخ خواهد داد؟ رسول پناه و امثال او چون تجربه مدیریت باشگاه ندارند، از انجام ساده‌ترین رفتارهای مدیریتی به دور هستند. دور از ذهن است مدیر باشگاه «فرهنگی-‌ورزشی!» پرسپولیس مراسمی به رسم تقدیر برای مدافع بااخلاق تیمش بگیرد، در نشستی صمیمی همه سؤال‌های ذهنیش را برطرف کند، احترامش را نگه دارد و با آغوشی باز خداحافظی کند، جزییات حقوق و مزایا، بیمه و برنامه‌های آینده را به‌صورت کتبی در اختیارش قرار دهد و تکلیفش را در همه زمینه‌ها روشن کند. رسول پناه، افشین پیروانی و یحیی گل‌محمدی در همه این روزها سکوت کردند و یک کلمه درباره محمد انصاری نگفتند، توییتر و اینستاگرام باشگاه هم موضعی نگرفت، حتی سایت باشگاه هم عکسی منتشر نکرد؛ این حجم از رفتار غیرمنصفانه چه درسی برای بازیکنان حال و آینده باشگاه پرسپولیس دارد؟
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.