یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

جانلوکا پالیوکا: بهتر بود بوفون در 41 سالگی بازنشسته می شد

جانلوکا پالیوکا: بهتر بود بوفون در 41 سالگی بازنشسته می شد

جانلوئیجی بوفون در سن 42 سالگی پس از یک سال حضور در پاری سن ژرمن، تصمیم گرفت به یوونتوس بازگردد اما این بار بازوبند کاپیتانی را قبول نکرد و به عنوان دروازه بان دوم بیانکونری در این تیم حضور پیدا کرد.

ایران ورزشی/جانلوکا پالیوکا در 29 اکتبر 1997، 31 ساله بود که در بازی های مقدماتی جام جهانی مقابل روسیه مصدوم شد و چزاره مالدینی تصمیم گرفت جانلوییجی بوفون 19 ساله را راهی میدان کند. بوفون خیلی زود دروازه بان اصلی آتزوری شد.

به گزارش یاهو اسپورت، جانلوکا پالیوکا دروازه بان سابق تیم ملی ایتالیا و باشگاه های سمپدوریا، اینتر و بولونیا در مورد هم وطن و هم تیمی سابقش گفت:

به نظر من رفتن جیجی بوفون به پاری سن ژرمن ایده خوبی بود زیرا پاری سن ژرمن باشگاه بزرگی است و او می توانست آنجا به عنوان دروازه بان اصلی بازی کند اما اینکه این روزها بوفون را روی نیمکت ببینیم و فقط در جام حذفی و بعضی بازی ها به میدان برود، خوب نیست. با دوران ورزشی که بوفون داشته، بهتر بود در سن 41 سالگی، وقتی هنوز مدام بازی می کرد، بازنشسته شود تا آنکه بخواهد چند سال ادامه دهد اما روی نیمکت باشد. جیجی هنوز هم در 43 سالگی دروازه بان فوق العاده ای است اما به نظر من بهترین کار این بود که پس از یک سال حضور در پاری سن ژرمن بازنشسته شود. شاید او هنوز  می خواهد رقابت کند. به هر حال ما نباید فراموش کنیم که او بهترین دروازه بان در تاریخ فوتبال است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.