چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

برای کمیته فنی صحبتی با من نکرده‌اند

ذوالفقارنسب: میزبانی بحرین، ارثیه فدراسیون تاج است

ذوالفقارنسب: میزبانی بحرین، ارثیه فدراسیون تاج است
امیر اسدی
امیر اسدی خبرنگار

نام بیژن ذوالفقارنسب حوالی فدراسیون شنیده شده و گویا قرار است به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه فعالیت خود را آغاز کند. البته این خبر در رسانه‌ها وجود دارد و ذوالفقارنسب تأکید می‌کند که مذاکره‌ای در این باره انجام نداده و نمی‌تواند بیشتر از این در رابطه با چنین مسأله‌ای صحبت کند

 نام بیژن ذوالفقارنسب حوالی فدراسیون شنیده شده و گویا قرار است به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه فعالیت خود را آغاز کند. البته این خبر در رسانه‌ها وجود دارد و ذوالفقارنسب تأکید می‌کند که مذاکره‌ای در این باره انجام نداده و نمی‌تواند بیشتر از این در رابطه با چنین مسأله‌ای صحبت کند.او که ریاست کانون مربیان فوتبال ایران را بر عهده دارد، پیرامون مسائل مختلف از جمله عملکرد فدراسیون فوتبال در یکی دو ماه اخیر، میزبانی بحرین و همچنین شرایط تیم ملی صحبت می‌کند.

شنیدیم که قرار است به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال فعالیت خود را آغاز کنید.
هیچ صحبتی در این رابطه نشده و من هم از رسانه‌ها چنین موضوعی را شنیدم. نمی‌دانم چه حرفی باید بزنم، چون صحبت مستقیمی با بنده انجام نشده است.
واقعاً مذاکره‌ای در میان نبوده؟
نه، هیچ مذاکره‌ای. باعث تعجب است، نه؟
دقیقاً.
به همین خاطر است که من برای شما هیچ پاسخی ندارم.
اگر این پیشنهاد به دست شما برسد، آیا موافقت می‌کنید؟
من نمی‌دانم شرایط چیست و باید چه کاری انجام بدهم، به همین دلیل حالا نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. اگر الان به شما بگویند بنز خریدید و مبارک است، در حالی که بنز را نخریده‌اید، چه جوابی می‌دهید؟ بنابراین اجازه بدهید حرفی نزنم و شما هم این مسأله را باید از جانب فدراسیون فوتبال پیگیری کنید.
بگذریم. عملکرد فدراسیون فوتبال را در یکی دو ماه اخیر چطور دیده‌اید؟
خیلی زود است درباره فدراسیون جدید قضاوت کرد چون عملاً به صورت جدی اقدامی صورت نگرفته که اثرگذار باشد.
اما پرونده ویلموتس و شستا در حال پیگیری است.
البته به لحاظ اقتصادی در حال پیگیری است. اگر این کار را انجام ندهند، ویلموتس می‌تواند برای فوتبال ما مشکل ایجاد کند. هر اقدامی در این رابطه مثبت است.
درباره اعطای میزبانی به بحرین هم صحبت کنید.
متأسفانه شرایطی به وجود آمده که دیگر کاری نمی‌توان در این رابطه انجام داد. این ارثیه فدراسیون قبلی است که برای فعلی‌ها بجا مانده. باید یک نفر از ایران در جلسه تعیین میزبانی شرکت می‌کرد که این اتفاق رخ نداد. اگر آنجا نماینده داشتیم، یکی از استان‌های ایران میزبان تیم ملی نمی‌شد. اگر اشتباه نکنم آقای تاج در ‌ای اف سی کرسی داشت و می‌توانست در جلسه حاضر باشد اما چنین اتفاقی را ندیدیم.
همین اتفاقات و البته نتایج تیم ملی در دوره مربیگری ویلموتس باعث شده تا کار تیم ملی سخت شود. شما چه آینده‌ای را پیش‌بینی می‌کنید؟
کار برای تیم ملی سخت شده اما چیزی دور از دسترس نخواهد بود. تیم ما به لحاظ انگیزشی تیم خوب و کاملی است. بازیکنان باکیفیتی در تیم ملی حضور دارند که می‌توانند نتیجه هر دیداری را رقم بزنند. تلفیقی از آنها و جوان‌هایی که آمده‌اند و انگیزه دارند می‌تواند باعث موفقیت تیم ملی در بازی‌های مقدماتی جام جهانی شود.
خیلی‌ها از بازی مقابل سوریه انتقاد کردند. به نظر شما این دیدار چطور بود؟
بازی با سوریه برای محک خوردن تیم ملی، بازیکنان و کادرفنی بسیار مناسب بود. تیم ما البته انسجام کافی را نداشت و امیدوارم این یک حربه برای حریفان باشد.
چه حربه‌ای؟
مثلاً اینکه مربیان تیم ملی از عمد آدرس اشتباهی دادند تا تیم‌های حریف مثل بحرین و عراق دچار سردرگمی شوند. هم به لحاظ جایگاه بازیکنان و هم نوع فوتبالی که تیم ملی به نمایش گذاشت. کادرفنی تیم ملی اگر باهوش بود باید این کار را انجام می‌داد که فکر می‌کنم همین اتفاق هم افتاد. اگر اینطور نباشد یکسری مشکل داریم که باید تا دو ماه آینده آنها را حل کنیم.
برای صعود به جام جهانی چقدر شانس داریم؟
شانس بالایی داریم و باید صعود کنیم. ما محکوم به پیروزی بر حریفان هستیم و معتقدم این نتیجه هم رقم خواهد خورد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.