یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

آندره آ پیرلو: از اشتباهاتم درس خواهم گرفت؛ غیبت طولانی دیبالا به ما ضربه زد

آندره آ پیرلو: از اشتباهاتم درس خواهم گرفت؛ غیبت طولانی دیبالا به ما ضربه زد

آندره آ پیرلو اعتراف کرد که در اولین فصل سرمربیگری اش اشتباهات زیادی داشته است

ایران ورزشی/در دیدار معوقه هفته سوم سری آ، یوونتوس در خانه پیروزی ارزشمندی مقابل ناپولی کسب کرد تا با رسیدن به رده سوم، در کورس کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا دست بالاتر را نسبت به آتالانتا، ناپولی، لاتزیو و رم داشته باشد. آندره آ پیرلو، سرمربی یوونتوس که اخیرا تحت فشار بود، پس از پیروزی 2-1 تیمش مقابل ناپولی در مصاحبه با اسکای ایتالیا گفت:

فداکاری و روحیه بالا پیروزی را رقم زد
وقتی چنین روحیه ای داشته باشید و وقتی برای پوشش جای خالی هم تیمی تان فداکاری کنید، نتیجه کسب شده پیروزی خواهد بود و شاید در بازی های قبلی ما این را کم داشتیم. روش بازی با دو وینگر عریض را تمرین کرده بودیم و هدف ما فضاسازی برای کیه زا و کوادرادو بود. فقط از این بابت متاسفم که ضدحملات بیشتری نزدیم چون باید گل های بیشتری به ثمر می رساندیم. از اول فصل سعی داشتم این سبک فوتبال را در تیم جا بیاندازم اما ما تا همین چند روز پیش، هر سه روز یک بار بازی می کردیم و با توجه به تغییر مکرر بازیکنان، وقت کافی برای امتحان این روش را نداشتیم. اغلب اوقات مقابل تیم های پایین جدولی باانگیزه نبودیم و حواس مان پرت می شد. در چنین بازی های سعی می کردیم به جای حرکات تیمی با خلاقیت های فردی به گل برسیم که این اشتباه بود. یاد گرفتیم که نباید این کار را انجام دهیم چون باید در هر بازی تمام تلاش مان را به کار گیریم و هر هفته سری آ سخت است زیرا مقابل تیم های سازمان یافته قرار می گیریم.
دیبالا می ماند؟ خواهیم دید
پیش از قبول هدایت یوونتوس می دانستم که فشارهای زیادی وجود خواهد داشت و آمادگی اش را داشتم. ابتلای بازیکنان به ویروس کرونا در چند ساعت پیش از بازی ها به ما کمکی نکرد و این شرایط ما در طول فصل بوده است. نداشتن بازیکنی چون دیبالا برای مدتی طولانی مسلما برای هر تیمی مشکل ساز می شود. دیبالا می ماند؟ او یک سال دیگر با یوونتوس قرارداد دارد و خواهیم دید.
اشتباهاتم زیاد بوده اما از آن ها درس خواهم گرفت
فاصله 11 امتیازی با اینتر؟ اشتباهات زیادی کرده ام. این اولین فصل مربیگری من است و به تجربیاتی برای حال و آینده نیاز داشتم. این فصل فقط برای من سخت نبود بلکه سایر سرمربیان هم مشکلات زیادی داشتم. هر سرمربی از جمله من ممکن است اشتباه کند اما می توانیم از این اشتباهات درس بگیریم و آن ها را در آینده تکرار نکنیم. اکنون هدف ما به پایان رساندن لیگ در جمع چهار تیم برتر است چون رسیدن به صدر خیلی سخت است. ده بازی تا پایان فصل مانده و این یک فصل کوچک است که امیدواریم آن را ببریم. سپس برای کوپا ایتالیا آماده می شویم.
تماشای لیگ قهرمانان اروپا عصبانی مان کرد
بزرگ ترین حسرت لیگ قهرمانان است یا سری آ؟ در واقع هر دو چون شما در یوونتوس نباید یک هدف خاص را انتخاب کنید و باید به تمام اهداف برسید. فرصت پیش روی در لیگ قهرمانان اروپا را داشتیم چون پورتو سطح بالاتری نسبت به ما نداشت اما خوب بازی نکردیم. در هفته های بعد به بنونتو باختیم و از کورس قهرمانی کنار رفتیم. تماشای بازی های شب گذشته لیگ قهرمانان اروپا ما را عصبانی کرد چون ما می توانستیم یکی از تیم های حاضر در این مرحله باشیم.
شزنی دروازه بان اول یوونتوس است
  پس از بازی برابر تورینو انتقادات زیادی از شزنی انجام شد و در کنفرانس پیش از بازی به شما گفتم شزنی درون دروازه ما برابر ناپولی می ایستد. سپس با شزنی صحبت کردم. او پس از حضور در بازی های زیاد، خسته بود و در تیم ملی لهستان هم بازی کرده بود. شزنی به استراحت جهت شروعی تازه نیاز دارد. او دروازه بان اول یوونتوس خواهد ماند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.