شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

آنتونیو کونته: فوتبال زیبا خوب است اما اسکودتو بسیار مهم است

آنتونیو کونته: فوتبال زیبا خوب است اما اسکودتو بسیار مهم است

اینتر 11 امتیاز با میلان و 12 امتیاز با یوونتوس فاصله گرفته است.

یران ورزشی/اینتر با برد مقابل ساسولو، دهمین پیروزی متوالی را هم کسب کرد و بعید به نظر می رسد تیمی به جز آنها قهرمان این فصل ایتالیا باشد. آنتونیو کونته پس از بازی در گفتگو با اسکای ایتالیا گفت:

برای مدعی بودن در این فصل و جنگ برای اسکودتو، لازم بود این قدم را برداریم. باید بیشتر مصمم باشیم و در هر شرایطی تمرکز بیشتری داشته باشیم. در ادامه فصل بازی های بیشتری مانند امشب وجود دارند که تیم ها بدون فشار به میدان می روند و اگر از موقعیت ها خوب استفاده کنیم، می توانیم 5 یا 6 گل بزنیم. ساسولو بازی را تا پایان باز ادامه داد؛ هر چند که گل آنها زمانی بود که اشکرینیار از زمین بیرون رفت. به ساسولو تبریک می گویم زیرا اینجا بودند تا بازی خودشان را انجام دهند و این عملکرد نشان می داد ما چقدر رشد کرده ایم. با این نگرش ما می توانستیم هنوز در لیگ قهرمانان باشیم.
قدرت ساسولو در مالکیت توپ است و بنابراین ما فضاها را را بستیم. می دانستیم باید مالکیت را به آنها واگذار کنیم. زیبا بازی کردن خوب است اما اسکودتو بسیار مهم است. ما در لیگ قهرمانان فوتبال زیبایی بازی کردیم و همه فقط گفتند که ما حذف شدیم. بنابراین اکنون باید روی نتیجه گرفتن تمرکز کنیم. ما تلاش می کنیم از جلو پرس کنیم و فضایی به حریف ندیم تا لائوتارو، لوکاکو و حکیمی به حریف ضربه بزنند.
وقتی لوکاکو از منچستریونایتد به اینتر آمد، کونته گفت او "الماس تراش نخورده" است اما به نظر می رسد او اکنون کاملا صیقل خورده است:

می توانید کارهای لوکاکو را ببینید و یادم می آید که مردم می گفتند او اورریتد است. من گفتم با پتانسیلی که او دارد، می تواند کارهای فوق العاده ای انجام دهد. حُسن مهاجمان ما این است که تمایل به درگیری هم دارند. اریکسن هم پیشرفت کرده است. می دانستیم برای او وفق پذیری در یک لیگ بسیار تاکتیکی مثل سری آ سخت است. او می تواند کارهای بسیار بیشتری انجام دهد اما همچنان روی او کار می کنیم. حیف شد در پایان در حالی که یک بازیکن بیرون بود، گل خوردیم اما در حال حاضر تیم پخته تر و متعادل تری هستیم. اگر می خواهید قهرمان لیگ شوید، استحکام تیمی بسیار مهم است.
با وجود فاصله 11 امتیازی با تیم دوم، کونته همچنان قبول ندارد که اسکودتو قطعی است:

نه، نه، هنوز بازی های زیادی باقی مانده و هر بازی، 6 امتیاز ارزش دارد. با پیروزی، فشار را برمی داریم و می توانیم ببینیم بعد از هر پیروزی، همه چقدر رضایت دارند. ما می خواهیم کاری شگفت انگیز در باشگاهی که 10 سال جامی کسب نکرده، انجام دهیم. اگر ما تیمی باشیم که به یک قهرمانی 9 ساله بی وقفه پایان می دهد، شگفت انگیز خواهد بود. از اینجا به بعد تنش بیشتر می شود. احساس می کنیم توپ وزن بیشتری روی پاهای ما دارد. فشار بیشتری از تیم هایی که دیگر هدف قهرمانی ندارند، حس خواهیم کرد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.