دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

آرمسترانگ به استفاده از موتور در دوچرخه‌های تور متهم شد

آرمسترانگ به استفاده از موتور در دوچرخه‌های تور متهم شد

قهرمان پیشین دوچرخه سواری توردوفرانس متهم به استفاده از موتور در دوچرخه‌های خود شد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از آس، ژان پیر وردی، رییس پیشین آژانس ضد دوپینگ فرانسه لانس آرمسترانگ، قهرمان پرآوازه و سابق دوچرخه سواری را متهم به استفاده از موتور در دوچرخه‌های تور کرده است.

زندگی لانس آرمسترانگ را می‌توان در چند کلمه خلاصه کرد: از لمس بهشت ‌تا سقوط به جهنم. این آمریکایی هفت قهرمانی توردوفرانس را به دست آورد و قبل از آن نیز سرطان را شکست داده بود اما بعدا به یکی از بزرگترین رسوایی‌های تاریخ این ورزش یعنی دوپینگ اعتراف کرد.

حال بعد از حواشی زیادی که برای او و پسرش رخ داده است، این قهرمان سابق دوچرخه سواری با یک معضل جدی دیگر روبه‌رو است و اتهام جدید استفاده از موتور در دوچرخه‌های خود بوده است.

ژان پیر وردی، رییس پیشین آژانس ضد دوپینگ فرانسه از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵، در آخرین کتاب خود  درباره  استفاده لانس از دوچرخه‌های تور گفت:  آرمسترانگ  کلاهبردار ماهری است. بسیاری به من گفتند که نباید به اسطوره های ورزش نزدیک شوم.  من علاوه بر این اتهامات یک حقیقت تازه رو می کنم و معتقدم که او یک موتور روی دوچرخه داشته است.

این صحبت ها باعث ایجاد حواشی زیاد و جدیدی درباره آرمسترانگ شده است و باید دید آیا اتهامات وارد شده به آرمسترانگ بار دیگر بررسی می شود و پرونده قبلی به جریان خواهد افتاد یا خیر.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.