شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

میکل آرتتا: کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا مسئولیت آرسنال است و فشاری روی تیم وارد نمی کند

میکل آرتتا: کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا مسئولیت آرسنال است و فشاری روی تیم وارد نمی کند

میکل آرتتا، سرمربی آرسنال می گوید این باشگاه برای قهرمانی در لیگ اروپا و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برای فصل آینده، تحت فشار نیست و این موضوع همیشه وظیفه باشگاه لندنی بوده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، آرسنال در لیگ برتر انگلستان و در فاصله 8 هفته مانده به پایان رقابت ها در رده دهم جدول رده بندی قرار دارد و از این رو بهترین شانس توپچی ها برای صعود به لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده، قهرمانی در لیگ اروپاست، جایی که آن ها در دیدار رفت از مرحله یک چهارم نهایی رقابت ها، در خانه با اسلاویا پراگ به تساوی دست پیدا کردند و حالا باید در خانه حریف به دنبال رستگاری و صعود به نیمه نهایی باشند. در این میان، آرتتا، سرمربی اسپانیایی توپچی ها می گوید هیچ فشاری از بابت قهرمانی در لیگ اروپا روی شانه های تیمش قرار ندارد و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا همیشه وظیفه توپچی ها بوده است. او اظهار داشت:

کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا، فشار نیست، بلکه مسئولیت ماست. باشگاهی که ما نماینده اش هستیم، خواسته های زیادی دارد و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا حداقل کاریست که می توانیم انجام دهیم و ما با گذشت زمان تلاش خواهیم کرد که این خواسته ها را تحقق بخشیم.
آرسنال در رده دهم جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس قرار دارد و با وست هم رده چهارمی نیز 10 امتیاز اختلاف دارد. در این میان آرتتا در پاسخ به این سوال که در صورت عدم راهیابی به مرحله بعدی لیگ اروپا، جایگاه آرسنال در جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس تا پایان فصل به چه شکل خواهد بود، گفت:

اما و اگرهای زیادی وجود دارد. چه اتفاقی می افتد اگر در لیگ اروپا قهرمان شویم و سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنیم؟ من ترجیح می دهم به این موضوع فکر کنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.