یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹

کار سخت تدیف برای انتخاب ترکیب روسیه

وفور ستاره در سرزمین تزارها

وفور ستاره در سرزمین تزارها

در حالی که کشتی ایران از داشتن ستاره های مستعد در سطح کشتی دنیا دچار مشکل شده است اما کشتی روسیه در انتخابی اخیر خود تعدادی قهرمان جدید دیگر را معرفی کرد.

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی روسیه با قهرمانی عبدالرشید سعدالله‌یف و شکست برخی عنوان‌داران جهان همراه بود. رقابت‌های قهرمانی روسیه علی‌رغم شیوع کرونا با حضور تعداد بسیار زیاد تماشاگران برگزار شد. در حالی که کشتی ایران برای برگزاری اردوهای تیم ملی ماه‌ها دست‌دست می‌کرد اما حالا روس‌ها مسابقه برگزار می‌کنند، با حضور انبوه تماشاگران که نشان از تلاش آنها برای حفظ کشتی دارد.

در حالی که بسیاری اعتقاد دارند باید مسابقات انتخابی در ایران هم مانند روسیه برگزار شود اما روس‌ها نشان دادند هیچ جای دنیا نمی‌توان انتخابی که آنها برگزار می‌کنند را تکرار کرد. شکست چندین قهرمان جهان و قهرمانی دو قهرمان امیدهای جهان نشان از وفور ستاره در روسیه دارد. در وزن 57کیلوگرم زائور اوگویف به عنوان قهرمانی رسید که سال گذشته هم قهرمان جهان شده بود. در این وزن کشتی ایران بلاتکلیف است. رضا اطری در یک سال گذشته خواب بوده و حالا کادر فنی سراغ رحمان عموزاده رفته که اضافه‌وزن زیادی دارد. در 61کیلوگرم عنوان قهرمانی به عباس گاجی ماگمدوف رسید؛ آن هم در شرایط که ماگومد رسول ادریسف نایب‌قهرمان جهان در سال گذشته در یک وزن بالاتر خیلی زود از گردونه رقابت خارج شد. بهنام احسان‌پور شاید در جهانی نورسلطان مقابل ادریسف 2 بر 2 بازنده شد. در وزن 65کیلوگرم گاجی مراد رشیداف قهرمان شد که در فینال از سد احمد چاکایف گذشت. رشیداف سال گذشته قهرمان جهان شد و حالا در 24سالگی برای چهارمین مدال جهانی خود خیز برمی‌دارد. او یک طلا و دو نقره جهان را هم در کارنامه دارد. شاید مقصودی جوان رقیب ایرانی او در صربستان باشد.

در وزن ۷۰کیلوگرم داوید بایف قهرمان سال گذشته جهان برابر چرمن ولیف نایب‌قهرمان زیر ۲۳ سال جهان شکست خورد و از رسیدن به قهرمانی بازماند. کشتی ایران باز هم در وزن 70کیلوگرم چشم امید به یونس امامی دارد؛ کسی که گفته می‌شد به 74کیلوگرم تغییر وزن می‌دهد.

شگفتی بزرگ در وزن 74کیلوگرم رقم خورد؛ جایی‌که رزمبک جمالوف قهرمان امیدهای جهان، تسابولوف دارنده مدال طلای جهان را از پیش‌رو برداشت و قهرمان شد. تسابولوف پیش از فینال، ابتدا سیداکوف دارنده مدال طلای جهان را شکست داد و در نیمه‌نهایی با نتیجه نزدیک ۸ بر ۷ ماگومد قربان علی‌اف دیگر قهرمان جهان را از پیش‌رو برداشت. گاجی ماگومدوف دارنده ۲ مدال طلای جهان نیز با شکست مقابل تیمور بیژویف از دور مسابقات کنار رفت. ایران در این وزن به‌دنبال گزینه‌های قدیمی و شکست‌خورده رفته است. در 79کیلوگرم احمد عثمانوف قهرمان شد. سال گذشته برای روس‌ها گاجی نبیف به مدال برنز جهان رسید اما اینجا شکست خورد و به سومی رسید. 79کیلوگرم ایران هم شرایط نامعلومی دارد و قرار است انتخابی تکلیف را مشخص کند. در فینال وزن ۸۶کیلوگرم دارن کوروگلیف از سد آرتور نایفونوف گذشت و بر سکوی نخست ایستاد. سلطان این وزن در دنیا حسن یزدانی است. در 92کیلوگرم علیخان جبرئیلوف قهرمان شد و مثل سال گذشته می‌تواند برای برنز جهانی تلاش کند. از ایران هم به‌احتمال زیاد با توجه به مصدومیت کریمی، ابراهیمی دوبنده تیم ملی را به تن می‌کند. در وزن المپیکی ۹۷کیلوگرم عبدالرشید سعدالله‌یف دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک با سه پیروزی قاطعانه به عنوان نخست رسید. او سلطان این وزن در دنیا نام دارد و این در حالی است که وضعیت این وزن در ایران نامشخص است، اگرچه احتمال دارد محمدحسین محمدیان به جهانی برسد. در وزن 125کیلوگرم هم آلن خوگایف قهرمان شد اما برای مدال جهانی کار سختی دارد. ایران هم به‌احتمال زیاد از یک ستاره به نام امیرحسین زارع رونمایی می‌کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.