یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹

مدیران وسط دعوای سرمربی و رییس

اختلافات تیراندازی به سئول کشید

اختلافات تیراندازی به سئول کشید

فدراسیون تیراندازی خیلی زودتر از اینها باید موضوع تیم ملی و قرارداد سرمربی اش را تعیین تکلیف می کرد اما کار به جایی رسیده که حالا کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم به موضوع ورود کرده اند تا شاید بتوانند مشکل را حل کنند.

گره ای که می توان با دست باز کرد، حالا آنقدر کور شده که با دندان هم نمی توان بازش کرد. فدراسیون تیراندازی خیلی زودتر از اینها باید موضوع تیم ملی و قرارداد سرمربی اش را تعیین تکلیف می کرد اما کار به جایی رسیده که حالا کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم به موضوع ورود کرده اند تا شاید بتوانند مشکل را حل کنند.

اگر المپیک در موعد مقرر برگزار می شد، کار تمام شده بود و به احتمال زیاد سرمربی تیم ملی تیراندازی با قرارداد جدیدی در کشور دیگر کارش را شروع کرده بود یا به همکاری اش با بخش آموزش کنفدارسیون تیراندازی آسیا ادامه می داد اما عقب افتادن المپیک و پایان قرارداد بلاتکلیفی را در این تیم ایجاد کرد که گویا فدراسیون فکرش را نکرده بود.

مسوولان فدراسیون تیراندازی که مدعی اند برای هر اتفاق پیش رویی برنامه دارند و حتی مدتی قبل در گفت و گو با ایران ورزشی تاکید کردند که " پیش نویس قرارداد با الهام هاشمی آماده است و به زودی این قرارداد امضا می شود" آنقدر در حل این مشکل ناتوان بوده اند که رضا صالحی امیری و معاونت بانوان وزارت ورزش تصمیم گرفته اند به مسئله ورود کنند.

اعلام الهام هاشمی مبنی بر کناره گیری از تیم ملی، قهر ملی پوشان المپیکی را در پی داشته و همین مسئله باعث شده تا طاهریان، نایب رییس کمیته ملی المپیک و مهین فرهادی زاد، معاونت بانوان وزارت ورزش نشست های جداگانه ای را با سرمربی تیم ملی تیراندازی بانوان داشته باشند.

البته موضوعات در این فدراسیون آنقدر پیچیده شده که با این نشست مشکل حل نشده و در ادامه جلسه ای با حضور دو طرف دعوا، مسوولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک شکل گرفته تا در حضور رضا صالحی امیری مسائل بررسی شود. کیکاووس سعیدی، دبیر کل کمیته ملی المپیک درباره این جلسه می گوید:« هدف از این جلسه ایجاد همدلی، هم افزایی و تعامل بین کادرفنی تیم ملی تیراندازی با فدراسیون بود و اینکه ابهامات موجود رفع شود. سیاست  کلی کمیته ملی المپیک هم مداخله در امورات داخلی و فنی فدراسیون ها نیست و این جلسه هم نشست دوستانه ای بود تا اگر کمکی از سوی کمیته ملی المپیک قابل اجرا باشد، صورت گیرد. از حالا به بعد تصمیم با فدراسیون است

او درباره نتیجه جلسه توضیحی نمی دهد و مسوولان فدراسیون و حتی سرمربی تیم ملی هم پاسخگو نیستند که مشخص شود در ادامه چه تصمیمی گرفته می شود اما گویا مشکلات آنقدر پیچیده شده و دلخوری ها زیاد شده که کار به این راحتی ها جلو نمی رود.

موضوعی که قابل توجه است اینکه گویا برخی اطلاعاتی که مسوولان فدراسیون به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درباره مشکلات موجود داده اند، با آنچه کادر فنی تیم ملی و ملی پوشان اعلام کرده اند، در تناقض است. جالب تر اینکه عنوان می شود حل برخی از مشکلات مثل فشنگ، از دست فدراسیون خارج است اما گویا موارد دیگری در میان است و برخی از موضوعاتی که سرمربی تیم ملی روی آنها دست گذاشته، در اختیار فدراسیون است اما مسوولان فدراسیون خیلی تلاشی برای رفع آنها نمی کنند. مثل مشکلی که در مورد فشنگ های مانده در آلمان به وجود آمده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.