یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹

«خانه وزنه‌برداری» وعدهایی که هنوز محقق نشده

سنگی بزرگ برای نزدن!

سنگی بزرگ برای نزدن!

ساخت خانه های وزنه برداری در سراسر کشور وعده انتخاباتی بود که علی مرادی در مجمع به عنوان شعار از آن بهره برد اما تا به امروز هنوز خبری از آن ها نیست.

رضا عباسپور - قدیمی‌ها هر وقت شخصی برای انجام کاری وعده‌های عجیب و غریب و باور نکردنی می‌داد، به او می‌گفتند: «سنگ بزرگ برداشتی که نزنی!» ضرب‌المثلی که این روزها دقیقاً می‌شود آن را برای وعده و شعار‌ انتخاباتی علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری و اعضای اتاق فکر او در خصوص ساخت و تجهیز خانه‌ وزنه‌برداری در سراسر کشور به کار برد! وعده‌ای که ابتدا او با استفاده ابزاری از آن قبل از انتخابات، رأی اعضای مجمع را به دست آورد اما امروز بعد از گذشت نزدیک به دو سال از آن قول و قرار انتخاباتی، هنوز هیچ خبری از عملی شدنش در وزنه‌برداری ایران نیست! از آن بدتر وعده جدید سخنگوی فدراسیون (مدیر روابط عمومی وزنه‌برداری) در یک برنامه رادیویی در خصوص ساخت و تجهیز 8 خانه وزنه‌برداری تا پایان سال 99 و ادامه این مسیر تا پایان دوره 4 ساله ریاست علی مرادی است! وقت‌کشی‌ای که بابت خریدن زمان بیشتر و راهی برای فرار از مخمصه‌ ایجاد شده است! علی مرادی و اتاق فکر او صد البته نیک می‌دانند در شرایط اقتصادی سخت و بحران مالی و بودجه‌ای که بابت شیوع کرونا و تحریم‌های سنگین بین‌المللی در کشور ایجاد شده است، نمی‌توان هیچ آینده‌ای برای ساخت و تجهیز حتی یک خانه وزنه‌برداری استاندارد و مجهز در کشور متصور بود!

قبل از برگزاری انتخابات گذشته فدراسیون وزنه‌برداری، علی مرادی به مخاطبان خود خصوصاً رؤسای هیأت‌های وزنه‌برداری که دارای حق رأی در مجمع بودند، قول داد که او با حمایت اعضای اتاق فکرش اگر دوباره از مجمع انتخاباتی وزنه‌برداری رأی اعتماد گرفته و منتخب این مجمع شود، قطعاً تا پایان دوره 4 ساله ریاستش به واسطه قراردادی که با مجموعه‌ای به نام «بنیاد برکت» که حامی مالی وزنه‌برداری شده است، برای ساخت و تجهیز خانه‌های وزنه‌برداری مجهز در سراسر کشور به سرعت دست به کار شده و خانه‌های وزنه‌برداری استاندارد و درجه یکی را برای اهالی این رشته خصوصاً در مناطق محروم و کم برخوردار می‌سازد اما پس از به کرسی نشستن مجدد مرادی در فدراسیون وزنه‌برداری این موضوع تا به امروز که تقریباً نیمی از دوره ریاست 4 ساله دوباره او در مجموعه وزنه‌برداری می‌گذرد، برای دلخوشی اعضای مجمع انتخاباتی و هیأت‌های وزنه‌برداری استانی که به وعده رئیس فدراسیون دل سپرده بودند، حتی یک آجر هم روی آجر نصب نشده است! چه برسد به «ساخت و تجهیز» خانه‌های مجهز و استاندارد وزنه‌برداری که قطعاً با شرایط سخت و کمبودهای مالی و بودجه‌ای فعلی فدراسیون‌های ورزشی کشور حتی حرف زدن در مورد آن نیز قابل قبول و پذیرش هیچ عقل سلیمی نیست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.