یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

کسی که هیچوقت توپ از پایش جدا نمیشد

شاهزاده‌ آرژانتینی

شاهزاده‌ آرژانتینی

قصد داریم به دنیای فوتبال کسی بپردازیم که تکنیک فوق العاده‌ی او حتی فرگوسن را نیز به تعجب وا داشته بود.

به گزارش ایران ورزشی،فرناندو ردوندو متولد بوئنس آیرس آرژانتین در تاریخ 6 ژوئن 1969 می باشد.ردوندو در آکادمی رشد یافت که بزرگترین ستاره اش مارادونا بود و تمامی پسر بچه های هم سن و سال ردوندو نیز خود را در قامت مارادونا میدیدند اما ردوندو الگویش ریکاردو بوچینی بود.

 
ردوندو در سن 15 سالگی برای اولین بار با لبای تیم آرژانتینیوس به میدان رفت و همانند دیگو تا 20 سالگی انتظار کشید تا راهی اروپا شود.او به تیم تنریف اسپانیا پیوست و آنجا نقطه شروع اوج فرناندو بود،او در آنجا با خورخه والدانو اسطوره فوتبال آرژانتین آشنا شد و همین سبب شد  تا فصل 1994 با پیراهن سفید مادریدی ها بازی کند.
 
والدانو در فصل دوم هدایت رئال مادرید موفق نبود و جای خود را به کاپلو داد.
 
زیبایی بازی او کاپلو را نیز متعجب کرده بود.اوج هنرنمایی او در بازی با بیانکونری بود،جایی که ادگار داویدز،دشام و زیدان در مقابل ردوندو هیچ کاری نتوانستند انجام بدهند.
 
 
آرژانتینی ها دو سبک بازی دارند،بیلاردیستاس و منوتیستاس،یکی قسمت خشن فوتبال آرژانتین میباشد و دیگری قسمت تکنیکی و تاکتیکی فوتبال آرژانتین...
 
ردوندو سال 1990 پیشنهاد بیلاردو را رد کرد و حاضر به پوشیدن لباس آلبی سلسته نشد و 4 سال بعد با آرژانتین همراه شد ولی اعتیاد مارادونا آرزوی قهرمانی جام جهانی را برای او برباد داد.
 
 
1998 وقتی پاسارلا هدایت آرژانتین را برعهده گرفت قانون عجیب منع داشتن مو های بلند را در اردوی آرژانتینی ها وضع کرد و ردوندو حاضر نشد موهای خودش رو از دست بدهد ولی در نهایت همان سال آرژانتین در جام جهانی در یک چهارم مقابل هلند حذف شد و ردوندو با لوس بلانکوس قهرمان UCL شد...
 
مادریدی ها برای رسیدن به UCL فصل2000/01 تنها یک راه پیش روی خود میدیدند و آن هم قهرمانی در جام باشگاه‌ها بود.
 
بازی رفت برای مادریدی ها و قرمز های منچستر هیچ سودی نداشت و توپی از خط دروازه ها رد نشد اما در بازی برگشت،تئاتر رویا ها تبدیل به مکانی برای هنرنمایی ردوندو شد،دریبل ها و حرکت های تکنیکی فرناندو به گونه‌ای بود که فرگوسن در کنفرانس خبری اذعان داشت در این فکر بوده که ردوندو توپ را شاید، سحر و جادو کرده که از استوک های مشکی رنگش جدا نمیشود.
 
 
در ادامه راه شاگردان توشاک برای قهرمان شدن بایرن مونیخ را هم از سد مسیر خود برداشتند و در بازی فینال با نتیجه ۳ بر صفر روی سکوی قهرمانی ایستادند.
 
ردوندو شاید وقتی برای خط حمله رئال در زمین منچستر گل می ساخت به این فکر نمیکرد که تقریبا آخرین روز های خوشش را با پیراهن رئال سپری کند ولی انتخابات باشگاه آغاز شد و ردوندو حامی سانز بود،درست حامی حریف انتخاباتی فلورنتینو پرز! انتخاباتی که به سود پرز تمام شد.
 
پرز پرونده کهکشانی ها را با انتقال فیگو از کاتالونیا به پایتخت کلید زد اما برای اینکار ردوندو را فدایی خصومت خود با سانز کرد.تیفوسی های مادریدی از این حرکت پرز استقبال نکردند ولی اتفاقی بود که افتاده بود.در نهایت ردوندو با ۱۷ میلیون یورو بالاخره راهی سن سیرو شد.
 
۴ سال در میلان حضور داشت اما فقط ۱۶ بار برای روسونری به زمین رفت،او بدلیل مصدومیت بنابر خواسته خودش حقوقش را قطع کرد و این بود روایت زندگی شاهزاده‌ای که در آخر ۲ لالیگا ۲ لیگ قهرمانان با مادریدی ها و یک بار هم با پیراهن قرمز و مشکی میلان جام UCL را لمس کرد ولی درنهایت ردوندو از فوتبال خداحافظی کرد تا برای همیشه در قلب طرفداران فوتبال بماند.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.