دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

محمود خوردبین: مجتبی خورشیدی را اصلا نمی‌شناسم؛ سرپرست تیم ملی باید چهره ملی باشد

محمود خوردبین: مجتبی خورشیدی را اصلا نمی‌شناسم؛ سرپرست تیم ملی باید چهره ملی باشد

محمود خوردبین پیشکسوت پرسپولیس درباره شرح وظایف سرپرست تیم ملی ایران و انتخاب عزیزی خادم برای این سمت، صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، محمود خوردبین در مورد انتخاب مجتبی خورشیدی برای سرپرستی تیم ملی فوتبال ایران به فارس گفت:

اصلا مجتبی خورشیدی را نمی‌شناسم؟! اول فکر کردم منظور شما علیرضا خورشیدی( اولین فوتبالیست ملی پوش استان لرستان) است؟! چون مجتبی خورشیدی را اصلا نمی‌شناسم! اگر می‌گویید با حمید درخشان مدتی کار کرده شاید اگر ببینمش او را بشناسم! قطعا برای انتخاب سرپرست تیم ملی باید چهره‌ای شناخته شده انتخاب شود فردی که سابقه بازی در تیم ملی را داشته باشد.
خورشیدی افزود:

متاسفانه اکنون همه چیز رابطه‌ای شده است.اگر شما با کسی دوست باشید پست می گیرید و به تجربه و تخصص کمتر توجه می‌شود. مگر عزیزی خادم وقتی رای آورد و رئیس فدراسیون فوتبال شد اعلام نکرد از افراد متخصص و نخبه در فوتبال استفاده می کند؟ خودش گفت بهترین‌ها را برای کار انتخاب خواهم کرد.
سرپرست اسبق پرسپولیس در مورد شرح وظایف یک سرپرست گفت:

سرپرست وظایف سنگینی برعهده دارد و باید تمام تلاشش را بکند که تیم هیچگونه کم و کسری نداشته باشد و خواسته‌های مربی را برآورده کند  تا او و کادر و بازیکنانش بدون دغدغه کار کنند. سرپرست باید آرامش را به تیم بیاورد. سرپرست تیم ملی هم باید فردی شناخته شده و ملی باشد کسی که تجربه بازی در تیم ملی را هم داشته باشد. انتخاب مجتبی خورشیدی ریسک بزرگی برای تیم ملی است. تیمی که در آن بازیکنان بزرگی حضور دارند نیاز به سرپرستی بزرگ و با تجربه دارد.
خوردبین تصریح کرد:

ستاره‌ها و بازیکنان تیم ملی از سرپرستی حرف شنوی دارند که در حد خودشان باشد و سابقه و تجربه ملی زیادی داشته باشد و اگر فردی سرپرست تیم ملی شود که در حدو اندازه ملی پوشان نباشد ملی پوشان توجهی به حرف‌هایش نخواهند کرد.
پیشکشوت پرسپولیس که سابقه طولانی در سرپرستی این تیم داشته در مورد اینکه اگر او می‌خواست سرپرست انتخاب کند چه فردی را برای این سمت انتخاب می ‌کرد، گفت:

من از بین ملی پوشان سابق تیم ملی فردی را انتخاب می‌کردم تا سرپرست شود. سرپرست بزرگ و مدیر تیم است ولی به نظرم نباید اختلاف سنی زیادی با ملی پوشان داشته باشد.  با این حال من برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.