سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

باعبانباشی چهره ویژه افتتاحیه دو و میدانی مشهد

پیام شهردار مشهد به مناسبت برگزاری رقابت های دو و میدانی

پیام شهردار مشهد به مناسبت برگزاری رقابت های دو و میدانی

رقابت های مردان دو و میدانی با حضور مدعیان این رشته به میزبانی مشهد در حال برگزاری است. شهردار مشهد میزبانی این رقابت را بسیار اثر بخش توصیف کرده است. باعبانباشی، چهره ماندگار ورزش دو ومیدانی با حضور خود در افتتاحیه رنگ و بوی بیشتری به برگزاری این رقابت بخشید.

 
به گزارش ایران ورزشی آنلاین-رقابت های دومیدانی چند روزی است در شهر مقدس مشهد درحال برگزاری است. مسئولیت برگزاری این رقابت‌ها را شهردار مشهد به عهده گرفته است. درهمین راستا محمد رضا کلایی، شهردار شهر مشهد پیامی را به مناسبت برگزاری این رقابت های مهم منتشر کرده است. متن پیام به این شرح است:
مشهد شهر امام‌رضا(ع) است و زائران و مجاوران این شهر مقدس، آن را متبرک به نام ولی‌نعمت ما ایرانی‌ها می‌دانند. یکی از مهم‌ترین وجوه مهم این شهر عزیز، وجه فرهنگی آن و اهمیتی است که در فرهنگ امروز ایران دارد و از آن میان، ورزش مشهد نیز همواره در کانون توجه همه ایرانیان و در موارد بسیاری برای کشور عزیزمان افتخارآفرین بوده است. از این رو، شهر مشهد با این زمینه‌های درخشان و در کنار آن با توجه به زیرساخت‌های موجود، همواره می‌تواند میزبان برگزاری بزرگ‌ترین مسابقات ورزشی ملی و بین‌المللی حتی در سطح جهانی باشد.
 از سوی دیگر، تجربه زیستن در شرایط کرونایی به ما آموخته است که در عین حال که باید آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ویژه را رعایت کنیم و بیش از هر زمان دیگری مراقب سلامتی خودمان و اطرافیان‌مان و عموم مردم باشیم، زندگی را نباید تعطیل کنیم و با عادت‌کردن به رعایت ویژه‌تر بهداشت، بکوشیم روزهای کرونایی را با سلامتی و نشاط بگذرانیم.
باعث بسی افتخار است که یکی از مهم‌ترین مسابقات بین‌المللی ورزشی با امتیاز و رنکینگ بالای جهانی در شهر مقدس مشهد و با نام متبرک امام‌رضا(ع) برگزار می‌شود. 
لازم به ذکر است که نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام امام‌رضا(ع) گرامی‌داشت استاد علی باغبانباشی در روزهای بیست‌ودوم و بیست‌وسوم فروردین‌ماه در مجموعه ورزشی امام‌رضا(ع) برگزار می‌شود و از آنجا که شعار ویژه این دوره از مسابقات «به کرونا نه بگوییم» است، می‌تواند نشان‌دهنده تلفیق هرچه مبارک‌تر سلامتی و نشاط باشد. 
استاد علی باغبانباشی که 29سال رکورددار دو ماراتن ایران بوده و علاوه بر آن صاحب 219مدال رنگارنگ ملی و بین‌المللی در عرصه دو و میدانی است، حق بزرگی در عرصه فرهنگ و ورزش بر گردن اهالی ورزش شهر و کشور عزیزمان دارد و برگزاری این مسابقات محملی برای بزرگداشت ایشان و بزرگداشت مقام همه قهرمانان و پهلوانان ایرانی است. 
ضمن اینکه پخش زنده این مسابقات از شبکه‌های مختلف صداوسیما می‌تواند بار دیگر ظرفیت‌های ملی و بین‌المللی شهر مقدس مشهد در عرصه برگزاری مسابقات بزرگ ورزشی را در برابر نگاه همه ایرانیان بگذارد تا ان‌شاءا... نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام امام‌رضا(ع) مقدمه‌ای برای برگزاری مسابقات ورزشی بزرگ دیگر در پایتخت معنوی ایران باشد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.