یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

علیرضا منصوریان: به داوران توهین می شود در صورتی که پول زیادی نمی گیرند

علیرضا منصوریان: به داوران توهین می شود در صورتی که پول زیادی نمی گیرند

دفاع شدید سرمربی آلومینیوم از داوران لیگ برتر.

به گزارش ایران ورزشی؛علیرضا منصوریان پس از تساوی آلومینیوم مقابل ماشین سازی تبریز اظهار داشت:

باران روی کیفیت دو تیم تاثیر منفی گذاشته بود اما با توجه به اینکه در حین بازی باران نبارید دو تیم سعی داشتند بهترین روند را داشته باشند. به خاطر موقعیت ماشین‌سازی در جدول ما با تیم‌های دیگر لیگ شاید به این سختی برخورد نمی‌کردیم. به اکبرپور تبریک می‌گویم تیم بسیار خوبی را آماده کرد و از جنس ماشین سازی است. ان شاءالله این تیم در لیگ برتر بماند. برای اکبرپور آرزوی موفقیت می‌کنم.
سرمربی آلومینیوم اراک گفت:‌

دربازی فولاد هفت موقعیت صددرصد خراب کردیم، فقط یک موقعیت 50-50 داشتیم. امروز در نیمه اول می‌توانستیم به گل برسیم اما ماشین‌سازی به دلیل آرامشی که داشت دغدغه حضور ندارد ما همیشه در بازی‌های خارج از خانه باید یک امتیاز داشته باشیم و آن را تبدیل به سه امتیاز کنیم. بچه‌ها قدر موقعیت ها را ندانستند و البته ماشین‌سازی هم خیلی زحمت کشید.
وی در انتقاد از شرایط داوران در فوتبال ایران، عنوان کرد:

در دوره‌های مختلف فدراسیون من خواهشی کردم اما انگار اصلاً در فوتبال ما گوش شنوایی وجود ندارد. داوران ما باید امنیت شغلی داشته باشند. نمی‌شود من مربی عدد درشت بگیرم. شاید اگر یک مربی خارجی این حرف را می‌زد قضیه فرق می‌کرد. ما غریبه‌پرست هستیم چون حرف‌های خارجی‌ها را زود بولد می‌کنیم.
منصوریان تصریح کرد:

داوران هم توهین می‌شوند و هم با دیگران قیاس می‌شوند در صورتی که قرارداد بالایی ندارند. امروز مرجان‌زاده و تیمش در کلاس بالایی داوری کردند اما یک هد‌ست معمولی و یک ویبره نداشتند. داور چهارم چگونه صحبت‌هایش را منتقل کند؟ برای سرمربی ازدست رفته 200 میلیارد هزینه می‌شود. همه پشت آن قایم می‌شوند و گردن یکدیگر می‌اندازند. بیایید از آن 200 میلیارد بخشی را قرارداد ببندید.
وی افزود:

داور بعد از هر بازی یک تا 2 میلیون تومان پول می‌گیرد. تمام داوران 2 برابر این مبلغ را هزینه می‌کنند. از آن‌ها دغدغه‌هایشان را بپرسید. داور نباید دغدغه هد‌ست داشته باشد. تمام فوتبال ما جزئیات شده و به کلیات توجهی نمی‌شود. مثل کبک سرشان را در برف کرده‌اند و پاها روی هوا است. داور نباید شغل دوم انتخاب کند. آنها یک هد‌ست ندارند. داور و کمک داور برای ارتباط گرفتن دچار مشکل می‌شوند و داور باید 100 متر استارت بزند از آن طرف زمین به این طرف زمین بیاید و بپرسید منصوریان چه گفت و اکبرپور چه گفت!
سرمربی آلومینیوم گفت:

اگر برای فدراسیون مقدور نیست از هر باشگاهی 500 میلیون شهریه بگیرند و برای داوری بگذارند. 500 میلیون برای باشگاه‌ها پولی نیست. خدا را خوش نمی‌آید. نباید به داوری بی‌احترامی کنیم. امروز داور به ضرر ما پنالتی گرفت اما این پنالتی کاملاً درست بود. من برای ششمین یا هفتمین بار است که این حرف را می‌زنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.