شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

اجازه دهیم مجیدی خودش برای استقلال تصمیم بگیرد

پاشازاده: عیار استقلال و فرهاد در آسیا مشخص می‌شود

پاشازاده: عیار استقلال و فرهاد در آسیا مشخص می‌شود
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی خبرنگار

سه برد ابتدایی استقلال به همراه مجیدی داشت همه را امیدوار می‌کرد اما در بازی آخر این تیم، نتیجه مساوی مقابل پیکان باز تمام هواداران را دچار تردید کرده است، خصوصاً اینکه استقلال باید در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشد و به طور حتم کار این تیم در عربستان سخت است.

ایران ورزشی/سه برد ابتدایی استقلال به همراه مجیدی داشت همه را امیدوار می‌کرد اما در بازی آخر این تیم، نتیجه مساوی مقابل پیکان باز تمام هواداران را دچار تردید کرده است، خصوصاً اینکه استقلال باید در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشد و به طور حتم کار این تیم در عربستان سخت است. استقلال از مهره‌های کارآمدی سود می‌برد اما مدتی است که ضعف مدیریت و مشکلاتی که برای این تیم به وجود آمده باعث شده تا بازیکنان کلیدی هم دچار افت شوند و این افت کاملاً در بین مهاجمان استقلال مشهود است. استقلال روز گذشته با تمام کاستی‌ها راهی عربستان شد و امیدوار است که در این کشور با تمام مشکلاتی که هست نتایج خوبی بگیرد. در همین راستا با مهدی پاشازاده بازیکن سابق استقلال همکلام شدیم، پاشازاده هم با اشاره به تمام کاستی‌ها برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کند.

در آستانه بازی‌های آسیایی شرایط استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
شرایط استقلال خوب است و نتایج خوبی در چند بازی اخیر گرفته است.
اما در بازی با پیکان استقلال سردرگم بود و این نگرانی دوباره به وجود آمد که این تیم در ادامه به مشکل بخورد!
هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و به طور حتم استقلال آنطور که در بازی با پیکان بازی کرده، مقابل تیم‌های آسیایی بازی نمی‌کند. بازیکنان و کادرفنی استقلال تمرکزشان را برای این بازی‌ها می‌گذارند.
چند بازی است که فرهاد مجیدی هدایت استقلال را برعهده گرفته، در این چند بازی عملکرد او را چطور دیدید؟
نمی‌شود با چهار، پنج بازی عملکرد فرهاد را ارزیابی کرد. به نظرم عیار فرهاد و استقلال در بازی‌های آسیایی مشخص می‌شود. بازیکنان استقلال در این بازی‌ها محک جدی می‌خورند.
خیلی‌ها بر این باورند که تیم‌های ایرانی در بازی‌های آسیایی سیاهی لشگر هستند و اصلاً قابل قیاس با حریفان آسیایی که برای این بازی‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند نیستند!
این مشکل اصلی و کلی فوتبال کشورمان است. طی سال‌های اخیر تیم‌های عربی و حتی ازبک‌ها برای بازی‌های آسیایی برنامه‌ریزی کرده‌اند ولی ما هنوز اندر خم یک کوچه هستیم و هیچ برنامه درستی برای آسیا نداریم و هر روز باید نگران باشیم کدام پنجره و در به روی ما بسته می‌شود!
حسرت هواداران استقلال برای نتیجه گرفتن در آسیا طولانی شده در حالی که این تیم دو ستاره روی پیراهن خود دارد و از این حیث پرافتخارترین تیم ایرانی در آسیا است.
آن ستاره‌ها وقتی به دست آمد که ما قابلیت داشتیم اما الان شرایط کاملاً فرق کرده است.
مسأله‌ای که این روزها در مورد استقلال باعث نگرانی شده این است که مهاجمان این تیم نسبت به سال گذشته افت کرده‌اند، دلیل این افت چیست؟
با توجه به تصمیمات غلطی که گرفته می‌شود و مشکلاتی که هست بازیکنان تمرکز خود را از دست می‌دهند و باید به آنها حق داد که افت کنند.
در مورد ضعف خط دفاع چطور؟
من در مورد کل تیم صحبت می‌کنم اما شما نگاه کنید فصل گذشته عارف غلامی بهترین بازی‌های خود را برای استقلال انجام داد ولی در فصل جاری چقدر افت کرده است؟ این افت بازیکنان به دلیل همان مشکلاتی است که گفتم.
دانشگر مدتی توسط آقای مجیدی تنبیه و از تیم کنار گذاشته شد، شما با این سبک تنبیهات موافق هستید؟
هر مربی سبک خودش را دارد و ما باید اجازه بدهیم آقای مجیدی کار خودش را بکند چون صفر تا صد تیم را باید مجیدی پاسخگو باشد و اگر با کنار گذاشتن دانشگر تیم لطمه بخورد باز هم خود مجیدی جوابگو است اما به طور کل با نظم موافقم و نباید بازیکنی بی‌نظمی کند.
با توجه به شرایط موجود و ساعت بازی‌ها شما فکر می‌کنید استقلال در آسیا می‌تواند نتیجه بگیرد؟
    استقلال یکی دو روز تمرین کند با ساعت بازی می‌تواند خودش را وفق دهد. به نظرم همه چیز به بازی اول بستگی دارد و می‌تواند خیلی سرنوشت‌ساز باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.