چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

نکونام: قرارداد حردانی با فولاد 50 میلیون تومان است

نکونام: قرارداد حردانی با فولاد 50 میلیون تومان است

جواد نکونام، سرمربی فولاد خوزستان پیش از دیدار با السد گفتگویی انجام داد.

به گزارش ایران ورزشی و طبق اعلام سایت باشگاه فولاد خوزستان، جواد نکونام در آستانه دیدار فولاد برابر السد قطر با آرزوی سلامتی برای مردم ایران و دسترسی سریعتر به واکسن کرونا درباره نمایش این تیم در دیدار برابر العین اظهار کرد:

قبل از اینکه بخواهم درباره بازی با العین صحبت کنم باید بگویم با وجود اینکه اینکه تیم ما سال قبل برنامه‌ای برای حضور در آسیا نداشت، اما تلاش زیادی کردیم تا بتوانیم به این مسابقات برسیم. در نهایت در لیگ سوم شدیم و به آسیا صعود کردیم. با توجه به این قانون که تیم قهرمان جام حذفی به صورت مستقیم لیگ قهرمانان می‌رسد ما به پلی‌آف رفتیم در حالی که ما با رتبه‌ای که بدست آوردیم باید مستقیم به لیگ قهرمانان صعود می‌کردیم.
وی افزود:

به هر حال شرایط طوری فراهم شد که ما باید با تیم خوب العین بازی می‌کردیم و خودتان شرایط و بازیکنانی که تیم‌های حاشیه خلیج فارس دارند را می‌دانید، بویژه العین که سابقه قهرمانی در آسیا را هم دارد. آن‌ها بازیکنانی در اختیار دارند که می‌توانند در یک لحظه نتیجه بازی را عوض کنند. با این حال بازیکنان ما خیلی زحمت کشیدند و جانانه تلاش کردند و خیلی خوب به نکات تاکتیکی گوش دادند و توانستیم العین را شکست بدهیم و خوشبختانه اولین قدم را برای حضور در مرحله گروهی محکم برداشتیم. در مرحله گروهی هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا وقتی آخرین بازی را انجام می‌دهیم سرمان را بالا بگیریم و هواداران را خوشحال کنیم.
نکونام در پاسخ به این سوال که العین تیم پرقدرتی بود، اما نمایش فولاد فوق‌العاده بود، اظهار کرد:

همانطور که گفتم تیم العین بازیکنانی دارد که در یک لحظه می‌توانند نتیجه را عوض کنند، اما ما توانستیم این موقعیت و فضا را از بازیکنان کلیدی حریف بگیریم. در ادامه توانستیم از جایی که دقیقا نقطه قوت العین بود به دو گل برسیم.
سرمربی تیم فوتبال فولاد تصریح کرد:

شاید باورش برای خیلی از مردم سخت باشد که قرارداد صالح حردانی که گل اول ما را به ثمر رساند ۵۰ میلیون تومان است و وقتی من به باشگاه فولاد آمدم این بازیکن حتی قرارداد حرفه‌ای نداشت و من از باشگاه خواهش کردم که با او قرارداد ببندند تا بتوانیم از او استفاده کنیم. خدا را شکر روز به روز پیشرفت می‌کند و بنظرم یکی از مدافعان راستی است که می‌تواند به تیم ملی کمک بکند. او می‌تواند حداقل در لیست تیم ملی باشد و قطعا بهتر از این است که ما بخواهیم بازیکن چپ پا را در سمت راست استفاده کنیم. او آینده فوتبال ایران است و باید هر چه زودتر به تیم ملی دعوت بشود. او در بازی‌های بزرگ لیگ هم شایستگی‌اش را نشان داده و الان هم در لیگ قهرمانان آسیا هم نمایش خوبی ارائه کرده است. فوتبال ایران باید از چنین بازیکنان جوانی استفاده کند.
وی افزود:

در مجموع فکر می‌کنم تیم ما از لحاظ عملکرد تیمی نمایش بی نقصی ارائه کرد. ما العین که در تمامی هفده بازی اخیرش به تمام حریفان گل زده بود را کنترل کردیم و به مهاجم این تیم که آقای گل لیگ امارات است فرصتی ندادیم و در نهایت به گل هم رسیدیم.
سرمربی فولاد در پاسخ به این سوال که با توجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالات شما با دست بسته به آسیا رفتید گفت:

ما سال قبل در نیم فصل دوم وقتی سه بازیکن جدید جذب کردیم این موضوع به روند رو به رشدمان خیلی کمک کرد و خودتان دیدید که تیم ما در نیم فصل دوم به شرایطی رسید که توانست به لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. متاسفانه با اتفاقی که یک جوان بی‌تجربه رخ داد هم برای ما هم برای خودش و هم باشگاه استقلال مشکل بوجود آورد و در نهایت باعث شد که پنجره ما بسته شود.
نکونام ادامه داد:

حداقل توقع من از مسئولان این بود که بخاطر حضور ما در لیگ قهرمانان فرصت می‌دادند تا بازیکنانی جذب کنیم. رقبای ما العینی بود که شما وضعیت تیمشان را می‌دانید یا در مرحله گروهی باید به مصاف السد و النصری برویم که مدعی قهرمانی آسیا هستند. حداقل توقع ما این بود که بتوانیم بازیکن بگیریم تا نماینده شایسته‌ای برای فوتبال ایران باشیم. تیم‌هایی که در نیم فصل دوم بازیکن جذب می‌کنند حتما نسبت به نیم فصل اول بهتر نتیجه می‌گیرند، چون نقاط ضعف خودشان را پوشش می‌دهند و برای بازیکنان مصدوم جانشین می‌خرند، ولی متاسفانه این شرایط برای ما بوجود نیامد و به مشکل خوردیم و اکنون با کمبود بازیکن مواجه هستیم.
سرمربی تیم فوتبال فولاد گفت:

ما در دو بازی پشت سر هم موسی کولیبالی را در اختیار نداشتیم و ایوب والی متاسفانه مصدوم شد و من الان فقط یک مدافع وسط در اختیار دارم و اگر خدایی نکرده بازیکنی از دست بدهم با مشکل روبه‌رو می‌شوم. شما می‌دانید ما امروز که بازی می‌کنیم دو روز استراحت می‌کنیم و روز سوم باید بازی کنیم. شرایط بسیار سختی است. العین با ۳۰ بازیکن به اینجا آمده بود و حداقل ۲۳ بازیکنش شناخته شده بودند. یا السد هم چنین شرایطی دارد، ولی ما باید با دست خالی به مصاف حریف برویم. امیدوارم خستگی روی کار ما تاثیر نگذارد و بتوانیم به امید خدا دل هواداران و مردم ایران را شاد کنیم و شرمنده آن‌ها نشویم.
نکونام درباره میزبانی عربستان هم گفت:

روز اولی که به عربستان آمدیم تا بازی اول میزبانی‌شان فوق‌العاده بود، اما متاسفانه بعد از این بازی زمین تمرینی که در اختیار گرفتیم مثل زمین تمرین قبل از بازی با العین نیست. ما دیروز در زمینی تمرین کردیم که کنارش در حال ساخت زمین تنیس هستند و این مساله گرد و خاک خیلی زیادی ایجاد کرد و تمرین ما با مشکل مواجه شد و من از آقای آذری خواهش کردم که به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه بنویسند تا زمین تمرین ما عوض شود، ولی هنوز موافقت نشده است. قرار بود توپ‌های مسابقه را دیروز به ما بدهند که هنوز این اتفاق هم نیفتاده است. شرایط پلی‌اف ایده‌ال و خوب بود، اما تا الان شرایط مثل گذشته نیست. با این حال قول داده‌اند شرایط بهتری را ایجاد کنند تا بتوانیم با تمرکز بیشتر کارمان را پیش ببریم.
او در پاسخ به این سوال که شما باید در این مرحله در رقابتی لالیگایی به مصاف تیم ژاوی بروید گفت:

السد همانطور که می‌دانید در لیگ امسال سه تساوی دارد و ۱۹ برد. فکر می‌کنم این گویای همه چیز است. تمام بازیکنان این تیم یا دو ملیتی هستند یا بازیکنان خارجی مثل کاسورلا که در دنیا شناخته شده است. این گروه سخت‌ترین گروه رقابت‌هاست و بنظر من این گروه گروه مرگ مسابقات است.
سرمربی تیم فوتبال فولاد تصریح کرد:

ما اول با العین بازی کردیم و بعد باید با السد و النصر و الوحده روبه‌رو شویم. واقعا گروه سختی است و امیدوارم بتوانیم نماینده شایسته‌ای برای ایران باشیم. السد تیم بسیار خوبی است. ما سه چهار بازی این تیم را دیده‌ایم. تیمی است که اگر لحظه‌ای مرتکب اشتباه شوید قطعا شما را جریمه می‌کند و شرایط سختی را بوجود می‌آورد. باید با تمرکز بالا و کیفیت بالا به مصاف این تیم برویم. در زمین مسابقه تیمی که بهتر است موفق می‌شود و اسم‌ها و عناوین و ستاره‌ها در زمین بازی نمی‌کنند. این بازی تقابل من با ژاوی نیست، چون امکانات شرایط و بازیکنانی که تیم‌های حوزه خلیج فارس دارند با وضعیت تیم‌های ایرانی متفاوت است.
نکونام در پایان گفت:

می‌خواهم تشکر ویژه‌ای از آ‌ذری داشته باشم که در اینجا خیلی زحمت کشیده‌اند. از کادر فنی و بازیکنان تیم‌ام باید تشکر کنم. با توجه به شرایط قرنطینه کار در اینجا بسیار سخت است و من امیدوارم بتوانیم با نتایج خوب همه را شاد کنیم. از باشگاه سپاهان باشگاه نساجی و دوستان خوبم در تیم ملی تشکر می‌کنم که پیام‌های محبت‌آمیزی برای من و باشگاه ارسال کردند. امیدوارم بتوانیم نماینده شایسته‌ای برای فوتبال ایران باشیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.