سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

پپ گواردیولا: منچسترسیتی برای برنده شدن مقابل دورتموند قرار می گیرد

پپ گواردیولا: منچسترسیتی برای برنده شدن مقابل دورتموند قرار می گیرد

پپ گواردیولا در نشست خبری خود قبل از بازی دورتموند - منچسترسیتی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حضور یافت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از MEN، در ابتدای این نشست، گواردیولا از این گفت که پس از دیدن بازی ارلینگ هالند متوجه چه چیزی شده است:

ما کل دورتموند را آنالیز می کنیم، نه فقط یک بازیکن را. ما از توانایی های او اطلاع داشتیم. ما تلاش می کنیم همان کاری را انجام دهیم که بارها انجام داده ایم: تلاش برای برنده شدن در بازی. پس از برنده شدن در بازی اول، برای برنده شدن در بازی دوم تلاش می کنیم. نمی دانم چه اتفاقی خواهد افتاد ولی ما برای برنده شدن وارد زمین می شویم.
حضور دوباره در مرحله یک چهارم نهایی با توجه به سوابق قبلی، چه فشار روانی ای را به همراه دارد؟
باید بگویم حضور داشتن در اینجا لذتبخش است؛ ما از همین حالا مجوز حضور در لیگ قهرمانان اروپای فصل آینده را هم در دست داریم. حضور در اینجا لذتبخش است. ما تمرین می کنیم، فردا پرواز خواهیم داشت و تمرکزمان روی ارائه کردن یک بازی خوب است. مشتاق حضور در این مسابقه هستیم. اتفاق های زیادی می تواند رخ بدهد و هیچ چیز قطعی نیست. ما نتیجه خوبی کسب کردیم ولی دفاع نخواهیم کرد، بلکه تمام توان مان را برای برنده شدن به کار می گیریم. 
۱۰ سال از آخرین قهرمانی گواردیولا در لیگ قهرمانان اروپا می گذرد؛ در این مدت چه چیزهایی آموختی؟
در این ده سال همیشه در یک چهارم ها و نیمه نهایی ها حضور داشته ام. من قهرمان لیگ قهرمانان نشدم، «ما» قهرمان لیگ قهرمانان شدیم؛ در واقع من بازی نکردم، بلکه آن ها را برای بازی کردن هدایت کردم. من همراه بارسلونا قهرمان نشدم، آن ها این کار را انجام دادند. من برای انتقال تفکراتم به تیم، در آنجا حضور داشتم. اگر همین امروز بازنشسته شوم، به باشگاه هایی که در آن ها حضور داشتم و بازیکنانی که در تیم های من حضور داشتند، افتخار می کنم. در این حرفه باید برنده شد؛ اگر برنده نشوی، صحبت از ناکامی خواهد بود و اگر برنده شوی، از این می گویند که پپ چقدر خوب است. ما در ۲۷ مورد از ۲۹ بازی برنده شدیم و من در ۲۸ بازی از ترکیب چرخشی استفاده کردم. اولین باری که باختیم، سوال شما این بود که چرا از ترکیب چرخشی استفاده می کنم. امیدوارم تصمیمات درستی بگیرم تا بازیکنانم درون زمین راحت باشند. 
گواردیولا همچنین در این نشست خبری گفت که سرخیو آگوئرو به دلیل مصدومیتی عضلانی که چندان هم جدی نیست، در بازی فردا شب غایب خواهد بود.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.