سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

قایدی و دیاباته در خط آتش مرادمند و یزدانی در قلب دفاع

قایدی و دیاباته در خط آتش مرادمند و یزدانی در قلب دفاع
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب خبرنگار

بامداد جمعه، استقلال اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را مقابل الاهلی عربستان برگزار خواهد کرد. دیداری که به زعم اغلب کارشناسان اگر با برد آبی‌ها همراه شود، تأثیر بسیاری در صعود این تیم به مرحله بعد خواهد داشت.

ایران ورزشی/بامداد جمعه، استقلال اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را مقابل الاهلی عربستان برگزار خواهد کرد. دیداری که به زعم اغلب کارشناسان اگر با برد آبی‌ها همراه شود، تأثیر بسیاری در صعود این تیم به مرحله بعد خواهد داشت. در واقع سرمربی استقلال باید تمام انرژی خود را به کار گیرد تا از بازی اول به سلامت عبور کرده و امتیاز کامل را به چنگ آورد تا تیمش از بعد روحی-روانی در شرایط مطلوبی قرار گرفته و برای جمع‌آوری امتیاز‌های آتی آماده‌تر باشد.
مجیدی در اولین بازی بهترین ترکیب خود را به کار خواهد گرفت که این ترکیب شباهت زیادی به آخرین بازی استقلال در لیگ برتر دارد.
سرمربی استقلال به طور قطع در چارچوب دروازه از رشید مظاهری بهره می‌گیرد. دروازه‌بانی که در یک هفته اخیر حاشیه‌هایی پیرامونش بود، با این حال اما سرمربی استقلال اعتقاد دارد در شرایط فعلی رشید مظاهری گزینه مناسب‌تری در قیاس با سید حسین حسینی است و باید از او استفاده کند.
سیستمی که سرمربی استقلال در این بازی به کار خواهد گرفت به احتمال 99 درصد 2-4-4 خواهد بود. در این روش محمد حسین مرادمند و سیاوش یزدانی در دفاع میانی قرار خواهند گرفت.
در پست دفاع راست نیز شانس بازی وریا غفوری بیشتر از احمد موسوی است مگر آنکه مجیدی بخواهد از هر دو بازیکن در ترکیب اصلی بازی بگیرد که اگر این اتفاق نسبتاً بعید رخ دهد موسوی دفاع راست خواهد بود و وریا یک خط جلو‌تر خواهد رفت. با این حال پیش‌بینی‌ها به سمتی است که وریا در همان پست دفاع راست بازی خواهد کرد و مجیدی در خط میانی بازیکنان دیگری را به کار خواهد گرفت.
در جناح چپ نیز محمد نادری به میدان خواهد رفت. مدافعی که در آخرین بازی استقلال مقابل پیکان غایب بود و متین کریم‌زاده به جای وی بازی کرد. کریم‌زاده اما در سفر عربستان همراه استقلالی‌ها نیست و در این پست فقط نادری و میلیچ در اختیار مربیان استقلال هستند که شانس نادری برای بازی در پست دفاع چپ بیش از میلیچ است و هافبک کروات به احتمال زیاد در خط میانی به کار گرفته خواهد شد.
مسعود ریگی در خط میانی استقلال اولین انتخاب خواهد بود.
فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان و آرش رضاوند نیز شانس بالایی برای بازی در ترکیب اصلی خواهند داشت اما محتمل است که داریوش شجاعیان از ابتدا در ترکیب اصلی بازی کند و احتمالاً یکی از میان هرویه میلیچ یا آرش رضاوند در ترکیب اصلی قرار بگیرند.
در حقیقت این تنها احتمال خط میانی استقلال و شاید کل ترکیب استقلال باشد، به این دلیل که تکلیف در دیگر خطوط روشن است و در خط حمله نیز قطعاً مهدی قایدی و شیخ دیاباته از ابتدا در ترکیب استقلال قرار می‌گیرند و ارسلان مطهری شانسی برای بازی در ترکیب استقلال از ابتدا نخواهد داشت.
با این ترکیب استقلال اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را آغاز خواهد کرد اما تردیدی نیست نمایش بازیکنان نیز نقشی انکار‌ناپذیر در ادامه حضورشان در ترکیب اصلی خواهد داشت و باید مصدومیت‌ها و محرومیت‌های احتمالی را نیز اثرگذار دانست. استقلال اگر در ایستگاه اول 3 امتیاز مهم به دست آورد در ادامه راه امیدوارانه‌تر به ماجرای صعود از گروه خواهد نگریست.
طبق آمارهایی که از حریفان استقلال منتشر شد، تیم الدحیل از خط آتشی بسیار قدرتمند سود می‌برد و تیم الشرطه نیز عملکرد تحسین‌برانگیزی در فاز دفاعی دارد و تصور اینکه الاهلی تنها حریف مهم استقلال در این گروه است، کاملاً اشتباه است.

ترکیب احتمالی استقلال
دروازه‌بان: رشید مظاهری
مدافعان میانی: محمد حسین مرادمند، سیاوش یزدانی
مدافعان کناری: وریا غفوری، محمد نادری
هافبک‌ها: مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، آرش رضاوند (هرویه میلیچ)
مهاجمان: شیخ دیاباته، مهدی قایدی

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.