دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

شرط فدراسیون برای باشگاه‌ها

نحوه پلی‌آف لیگ بسکتبال مشخص شد

نحوه پلی‌آف لیگ بسکتبال مشخص شد

طبق تصمیم گرفته شده در آخرین جلسه هماهنگی لیگ بسکتبال، قرار شد بازی‌های مرحله پلی‌آف همانند فصول گذشته برگزار شود.

پس از انتقاد برخی تیم‌ها در آخرین جلسه هماهنگی لیگ بسکتبال نسبت به نحوه برگزاری مسابقات مرحله پلی آف در شیوه نیمه‌ متمرکز، با تصمیم فدراسیون قرار شد که بازی‌های مرحله پلی‌آف امسال نیز همانند ادوار گذشته به صورت یک از ۸ برگزار شود. 

در لیگ امسال که از ۱۵ آبان با حضور ۱۶ تیم در دو گروه ۸ تیمی آغاز می‌شود، پیش از این قرار بود مرحله پلی‌آف به صورت جداگانه در هر گروه میان ۴ تیم بالای جدول برگزار شود تا نهایتا یک تیم از هر گروه راهی فینال شود اما پس از انتقاد برخی تیم‌ها مانند شهرداری قزوین، قرار شد که همانند سال‌های گذشته پلی‌آف میان هر ۸ تیم برگزار شود.

موضوع دیگری که در جلسه امروز مطرح شد، افزایش بازی‌های مرحله پلی‌آف بود که با یک شرط از سوی طباطبایی روبرو شد.

نفراتی چون مصطفی هاشمی سرمربی شیمدر اعلام‌کردند که بهتر است بازی‌های پلی‌آف به جای اینکه ۲ برد از ۳ بازی باشد، با صورت ۳ برد از ۵ مسابقه باشند که مورد موافقت قرار نگرفت. 

طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در واکنش به این خواسته هاشمی گفت: بیشتر شدن مسابقات هزینه دارد و برخی تیم‌ها حق و حقوق فدراسیون را نمی‌دهند پس نمی‌توان با این شیوه ‌موافقت کرد اما اگر همه تیم‌ها ۷ درصد قرارداد بازیکنان خود را تا پایان دور برگشت پرداخت کنند، بازی‌ها به صورت ۳ از ۵ برگزار می شود. در غیر این صورت همانند سال‌های گذشته به صورت ۲ از ۳ خواهد بود.

او همچنین گفت: واقعا باید بگویم که تعهدات میان فدراسیون و باشگاه‌ها نمی‌تواند یک‌طرفه باشد، باشگاه‌ها هم باید به تعهدات مالی خود نسبت به فدراسیون عمل کنند. متاسفانه تا همین الان برخی تیم‌های لیگ برتری از دو فصل گذشته به فدراسیون بدهکارند که تسویه حساب نمی‌کنند. امیدوارم باشگاه‌های محترم به این مهم نیز توجه داشته باشند. فدراسیون دوست ندارد مقابل باشگاه‌ها باشد، اما باید اصول حرفه‌ای نیز رعایت شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.