جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰

نباید از ما انتظار معجزه داشت

ناگفته های قطبی از تقابل با بنیتز

ناگفته های قطبی از تقابل با بنیتز

دالیان با بنیتز واقعاً آماده بود و موقعیت‌هایی هم داشت اما ما با توجه به آنالیزی که انجام دادیم، تمرینات را پیش بردیم و استراتژی‌مان را تعریف کردیم. هر چند نتیجه دو بر یک اطمینان‌آور نیست اما امیدوارم این پیروزی به اندازه کافی به ما اعتماد به نفس داده باشد.

ناگفته های قطبی از تقابل با بنیتز

افشین قطبی و شیجیاژوانگ نتایج فوق‌العاده‌ای در لیگ چین گرفتند و به هیچ وجه نشانی از یک تیم تازه صعود کرده ندارند. آنها هر چند موفق نشدند به جمع هشت تیم برتر رقابت‌ها و پلی‌آف قهرمانی صعود کنند اما در چین همه را متعجب و نگاه‌ها را به خود جلب کرده‌اند. افشین قطبی درباره شرایط شیجیاژوانگ در لیگ حرفه‌ای چین می‌گوید: «چالش خیلی بزرگی است که یک تیم تازه صعود کرده با بودجه و بازیکنان محدود در سوپرلیگ چین با سایر مدعیان متمول رقابت کند. این را هم در نظر بگیرید که ما مجبور شدیم در 67 روز 14 بار در لیگ و یک بار در جام حذفی بازی کنیم. تقریباً غیرممکن است که با این شرایط بتوان نتایجی بهتر از این گرفت. ما فوق‌العاده بودیم و من بابت این عملکرد به بازیکنان و کادر فنی‌ام تبریک می‌گویم، ضمن اینکه ما دو بازی مانده به پایان مرحله اول، دنبال صعود به پلی‌آف قهرمانی و چهار تیم برتر گروه بودیم و بابت این موضوع به تیمی که داریم افتخار می‌کنیم.»
شیجیاژوانگ برای موفقیت با بدشانسی‌هایی نیز مواجه شد. به عنوان نمونه برخی بازیکنان این تیم مصدوم شدند و نتوانستند در ادامه راه این تیم را کمک کنند. قطبی در این باره هم صحبت می‌کند: «ما سه بازیکن خارجی و بهترین بازیکن تهاجمی و چینی‌مان را به خاطر مصدومیت از دست دادیم. با وجود این بدشانسی تا بازی سیزدهم در کورس بودیم و می‌توانستیم صعود کنیم. جالب اینکه مقابل بیجینگ در بازی چهاردهم، در شرایطی که این تیم از تمام بازیکنان اصلی‌اش استفاده کرد، ما تیم دوم را به زمین فرستادیم و حتی یک بازیکن خارجی هم در ترکیب نداشتیم. ما همچنین در بازی جام حذفی مقابل تیانجین تدا هم به بازیکنان اصلی استراحت دادیم و با توجه به شرایط موجود نباید انتظار بیشتر و شبیه معجزه از تیم‌مان داشت. برای دور دوم خوشبختانه تمام بازیکنان ما به تمرینات برگشتند و با تمام قوا می‌توانیم با هفت تیم دیگر رقابت کنیم.»
قطبی و شیجیاژوانگ در نخستین بازی مرحله دوم موفق شدند دالیان را با مربی مشهورش، رافائل بنیتز شکست بدهند تا بخش زیادی از مسیر بقا را طی کنند. قطبی درباره این بازی و پیروزی بزرگی که به دست آوردند، می‌گوید: «از تماشاگران‌مان تشکر می‌کنم که 14 ساعت در راه بودند تا به دالیان بیایند و ما را تشویق کنند. من به بازیکنانم تبریک می‌گویم که توانستند 94 دقیقه روحیه جنگندگی خود را حفظ کنند و بر تیم قدرتمند دالیان چیره شوند. دالیان با بنیتز واقعاً آماده بود و موقعیت‌هایی هم داشت اما ما با توجه به آنالیزی که انجام دادیم، تمرینات را پیش بردیم و استراتژی‌مان را تعریف کردیم. هر چند نتیجه دو بر یک اطمینان‌آور نیست اما امیدوارم این پیروزی به اندازه کافی به ما اعتماد به نفس داده باشد تا در بازی برگشت هم بتوانیم برنده شویم. هنوز چیزی تمام نشده و ما باید به فکر بازی برگشت باشیم. باید کار را در این دیدار سخت یکسره کنیم تا باعث خوشحالی هواداران شیجیاژوانگ شویم.»
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.