جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰

اسکوتر برقی چیست؟

اسکوتر برقی چیست؟

اسکوتر برقی یا اسکوتر هوشمند، وسیله ای سیار برقی می باشد، که دو تا چرخ به موازات هم دارد. این دستگاه با باتری شارژ می شود و می تواند روی زمین حرکت کند. شما باید طوری با احتیاط روی این دستگاه بایستید که تعادلتان به هم نخورد و راحت بتوانید با آن حرکت کنید.

نکته قابل توجه اینجاست که با پاهای شما تعادل اسکوتر برقرار می شود. اسکوتر برقی نام های زیادی دارد که اینجا به آنها اشاره می کنیم. 1: Hoverboard 2: اسکوتر هوشمند 3: اسکوتر تعادلی 4:Self-balancing Scooter  یعنی اسکوتری که خود شما باید تعادلش را حفظ کنید.

---

چند دلیل منطقی برای خرید وجود دارد که اینجا به آنها اشاره می کنیم.

مورد استفاده در انبارها، کارخانه ها، کارگاه ها و جاهایی که شما مجبور هستید برای انجام امورات مربوطه زیاد راه بروید، مناسب برای خرید و جابجایی بارهای سنگین.

فروش اسکوتر برقی در تهران

برای خرید اسکوتر برقی در تهران مراکز فروش زیادی هستند که می توانید این وسیله مهیج را از هم بصورت حضوری و هم اینترنتی تهیه نمایید از بازار منیریه گرفته تا شمیران.

دسته بندی اسکوترها بر اساس اندازه چرخ آنها است. چرخ های اسکوتر برقی در سایز های 6 تا 10 اینچ می باشد که 6 تا 8 اینچ یعنی قطر لاستیک اسکوتر و هرچه بیشتر باشد سرعت و ارتفاع شما از زمین زیادتر می شود. پس هر چه ارتفاع بیشتر باشد اسکوتر کم تر به سنگ و کلوخ های روی زمین گیر می کند.

قابلیت اسکوتر برقی

اسکوتر برقی

اسکوتر برقی دارای توان حرکتی 15 کیلو متر بر ساعت می باشد این وسیله اگر کامل شارژ شود می تواند مسافت 20 کیلو متر را طی کند.

فعلا از سن 12 سال به بعد می تواند از اسکوتر برقی استفاده کند، چون حفظ تعادل روی این نوع اسکوتر کار دشواری است و افراد با سن کم ممکن است به دلیل عدم توانایی در حفظ تعادل خود زمین بخورند . این دستگاه قادر به تحمل افرادی با وزن 20 تا 120 کیلو گرم می باشد.

هر چه وزن فرد زیادتر باشد سرعت توان دستگاه کاهش یافته و با کم شدن شارژ دستگاه سرعت و شتاب اسکوتر نیز کاهش پیدا خواهد کرد، در غیر این صورت با مشکل حفظ تعادل مواجه خواهیم بود. اسکوتر برقی بین 1 تا 2 ساعت شارژ می شود.

---

چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟

اگر می خواهید راحت و بدون استرس سوار اسکوتر برقی شوید ما اینجا شما را راهنمایی می کنیم، تا بدون اینکه زمین بخورید راحت تر سوار اسکوتر شوید.

ابتدا دست های خود را به جایی مثل دیوار یا درخت تکیه دهید بعد پای خود را روی اسکوتر بگذارید، وقتی چراغ دستگاه روشن شد، پای دیگر خود را بر روی اسکوتر بگذارید و جای خود را با حفظ تعادل محکم کنید .توجه داشته باشید که برای یاد گیری زیاد عجله نکنید، بالاخره با چند بار زمین خوردن یاد می گیرید.

---

اجزای اسکوتر برقی

موتور: چرخ ها نیروی مورد نیاز خود را به وسیله موتور به دست می آورند، تا اسکوتر سوار بتواند به طور ایستاده و متعادل، خودش را نگه دارد.

میکروپردازشگر: این پردازشگرهای کوچک قدرت انتقالی را به چرخ ها تنظیم می کند.

ژیرسکوپ اسکوتر برقی: صفحه اصلی با استفاده از ژیرسکوپ و مهارکننده سرعت، کار می کند، موقعی که ژیرسکوپ و مهار کننده سرعت دستورات موتور را می گیرد و توسط سنسورهایی که به چرخ ها وصل هستند، اطلاعات را ارسال و باعث حرکت روی صفحه اصلی می شود.

---

قیمت اسکوتر های برقی در ایران

خرید اسکوتر برقی بیشتر برای سنین 18 سال به بالا مناسب است. این دستگاه حدود چهار تا پنج سال است که وارد بازار ایران شده است. در سال 2014 اولین بار در کشور چین اسکوتر تعادلی مورد استفاده قرار گرفت و بعد در آمریکا رواج پیدا کرد، ولی امروزه شاهد استفاده زیاد این دستگاه در کشور خود هستیم.

قیمت اسکوتر برقی متفاوت و از 500 هزار تومان شروع می شود و بر اساس کیفیت کالا تا 2 میلیون تومان عرضه می شود. قیمت اسکوترها با توجه به تجهیزات استفاده شده در ساخت آنها و نیز محل هایی که اسکوتر برقی در آن جا خرید و فروش می شود، نوسان دارد و به طور متفاوت قیمت گذاری می شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.