دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

سه امتیاز پرسپولیس با اولویت برد

سه امتیاز پرسپولیس با اولویت برد
امیر کریمی
امیر کریمی خبرنگار

ایران ورزشی/پرسپولیس در حالی سه امتیاز اول را کسب  کرد که با کمترین تغییرات چه از نظر فنی و چه ترکیب پا به مبدان گذاشته بود. یحیی گل محمدی با علم به اینکه بازی اول در چنین سبک  برگزاری باز ها چه تاثیراتی بر ادامه راه دارد  اولویت کار را بر اساس بردن قرار داده بود تا در میخ خود را در روز اول محکم به زمین بکوبد و در اولویت های بعدی احتمالا معیارهای زیبا بازی کردن و تعداد گل بالا را در نظر داشته.
الوحده؛
بدون تعارف الوحده حریف ساده ای نبود، اگرچه در رده هشتم رقابت های امارات قرار دارد اما بسیار زیرک  و موزی بازی می کرد و شاید در مقام مقایسه از خیلی از تیم های لیگ برتر داخلی یک سروگردن بالاتر بود، هن تن کاته مربی این روزهای این تیم که  کمی دورتر از لحاظ زمانی دستیار ریکارد در بارسا هم بوده، تیم خوبی را بر اساس شرایط وارد زمین کرده بود در یکی ، دو صحنه هم نفس پرسپولیسی ها را در سینه حبس کرد، بخصوص  با حضور اسماعیل مطر در زمین و در نیمه دوم ، پرسپولیس کم تحت تاثیر الوحده نبود، هرچند استراتژی پرسپولیس هم انتخاب فضا ودادن توپ به حریف بود.
شخصیت پرسپولیس؛
پرسپولیس حالا دارای شخصیت بالایی در آسیا هست ، تیم های روبرو با دید یک تیم پر قدرت با آن روبرو می شوند،در اصطلاح عام فوتبالی  در  فوتبال ما و حداقل در دور گروهی آسیا پرسپولیس در رختکن به نظر می رسد یک گل از حریف جلو هست. همین موضوع در موارد زیادی به نفع پرسپولیس می شود و آنها با دست بالا در زمین حضور پیدا می کنند، هرچند شرایط بر عکس هم می تواند داشته باشد مثلا در برابر بعضی تیم ها کار می تواند به بن بست بخورد چراکه آنها برای خنثی کردن چرخ این تیم بسیار بد افت  و چقر بازی خواهند کرد. در کل اما پرسپولیس در آسیا و در این گروه دارای شخصیت برنده هست.
ترکیب اصلی؛
انتخاب ترکیب اصلی توسط کادر فنی در بازی با الوحده همان ترکیب برنده در باز های قبلی لیگبود با یک جابجایی اجباری . امیری به جای آقایی. پس با نگاه عدم دست زدن به ترکیب اصلی ترکیب اولیه چیده شده بود که اتفاقا کار درستی بود ، البته داشتن بازیکنان آماده  روی نیمکت برای تقسیم انرژی  در حین بازی با آن رطوبت بالا هم جزو معیارهای موفقیت می باشد.
پاشنه آشیل دفاع؛
هر چقدر چپ پرسپولیس با وحید امیری در حمله و اورلپ  و اینتر لب و دوندگی بیمه هست اما در فاز دفاعی همچنان متزلزل. منظور از تزلل ضعیف بودن بازیکن نیست دقیقا نداشتن خصوصیات ذاتی این پست می توانتد برای او و پرسپولیس دردسرساز باشد. دقت کنید لحظه برخورد پای امیری با پای بازیکن الوحده در جریمه یادآور داستان VAR  فصل پیش می توانست باشد . تکرار این نکته که امیری با اصول دفاع کناری و خصوصیات آن بخصوص در پنجاه متر عقب زمین غریبه هست شاید بیراه نباشد، کادر فنی حتما باید با توجیه او ریسک حضور او را  در این پست کم کند.
دور  همیشگی پرسپولیس؛
پرسپولیس یک بار دیگه با گل سیدجلا ل پیروز شد، با حداقل نتیجه، با گل نزدن های دوباره مهاجمین و جور کشی هافبک ها و مدافعین تیم، همچنین با دادن فضا به تیم حریف در زمان هایی از بازی در بین هافبک های دفاعی  و مدافعین وسط خودی، باگی که هنوز کامل برطرف نشده. پرسپولیس می برد با همان داشته ها  و داشته،  فعلا که این تیم روی همان دور همیشگی  هست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.