دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

بازگشت العربی با برگردان محمدی

اسب تک‌شاخ، ناجی یک ایسلندی

اسب تک‌شاخ، ناجی یک ایسلندی

مهرداد محمدی با گل زیبای دقیقه 90+4 خود پیروزی ارزشمندی را برای العربی به ارمغان آورد و به نوعی جانی تازه به تیم تزریق کرد.

بازگشت العربی با محمدی

مهرداد محمدی که فصل قبل یکی از بازیکنان مهم دپورتیوو آوس در لیگ پرتغال بود و گل‌های حساسی هم برای این تیم به ثمر رساند، با انتقال به قطر تلاش می‌کند تا به همان بازیکن آماده و تأثیرگذار تبدیل شود. موضوعی که رفته رفته در العربی می‌بینیم و شاهد این هستیم که محمدی توانسته روزهای موفقی را رقم بزند و در خط حمله این تین کارساز باشد.  محمدی بیشترین تاثیر را در پیروزی العربی مقابل ام صلال و یاران روزبه چشمی داشت. در ادامه مسابقات هفته چهارم لیگ ستارگان قطر، تیم العربی که برای نخستین بار مهرداد محمدی و مهدی ترابی را به‌ صورت همزمان به‌عنوان وینگرهای راست و چپ در ترکیب داشت، در استادیوم حمد الکبیر به مصاف ام‌صلالی رفت که از روزبه چشمی در خط دفاعی خود بهره می‌برد. مهدی ترابی بارها با حرکات سریع و در عرض از سمت چپ زمین خط دفاعی ام ‌صلال را آزار داد و خلق موقعیت کرد، اما ایجاد موقعیت‌های او گلی به همراه نداشت و خطاهای پرشماری که گرفت، تیمش را به گل نرساند.

در حالی که نیمه اول با تساوی بدون گل رو به پایان بود، در دقیقه نخست وقت‌های اضافه ارسال پای چپ مهرداد محمدی از جناح راست زمین را سباستین سوریا با ضربه پشت سر به مقابل تیرک دوم فرستاد تا عبدالعزیز الانصاری به راحتی دروازه یاران روزبه چشمی را باز کند. عبدالنور بالحسینی در دقیقه ۶۸ از روی نقطه پنالتی دروازه العربی را باز کرد تا ام ‌صلال امیدوار به کسب پیروزی در این مسابقه خارج از خانه شودالعربی و ام‌صلال که از سه بازی اخیرشان تنها یک امتیاز به دست آورده و به‌ صورت مشترک در رده‌های یازدهم و دوازدهم جدول لیگ ستارگان قطر جای داشتند، امیدوار به کسب نخستین پیروزی فصل بودند ولی تلاش آنها تا لحظات پایانی ثمری نداشت تا اینکه یک گل سرنوشت این مسابقه را تغییر داد. مهدی ترابی در دقیقه ۸۷ به دلیل مصدومیت از ناحیه ساق پای چپ نتوانست به بازی را دنبال کند و یاسر ابوبکر جای او را در زمین گرفت اما پس از خروج این ستاره ایرانی هم حملات العربی ادامه یافت و این تیم به گل برتری رسید.

در دقیقه ۴+۹۰ عبدالله المعرفی از سمت راست زمین ارسال کوتاهی انجام داد تا مهرداد محمدی با مهار توپ و در حالی که پشت به دروازه ام ‌صلال بود، با ضربه قیچی برگردان تماشایی گل پیروزی تیمش را به ثمر برساند و شادی گل همیشگی خود را که گذاشتن انگشت اشاره دست روی سرش است، به نمایش بگذاردپس از گلی که مهرداد محمدی به ثمر رساند، همسر و پسر هیمیر هالگریمسون، سرمربی العربی نیز که در ورزشگاه حمد الکبیر حضور داشتند، فریاد شادی سر دادند و یکدیگر را در آغوش گرفتند، چرا که این گل تصمیم برای اخراج هالگریمسون از العربی را لغو کرد. العربی با کسب نخستین پیروزی فصل چهار امتیازی شد و با صعود چهار پله‌ای در جایگاه هفتم جدول لیگ ستارگان قطر قرار گرفت و یاران چشمی نیز با یک امتیاز قعرنشین ماندند.

مهرداد محمدی که روی هر دو گل تیمش تاثیرگذار بود و نمایش فوق‌العاده‌ای برابر یاران چشمی داشت، در جام ستارگان قطر نیز دروازه ام‌ صلال و همچنین تیم الاهلی را باز کرده بود ولی این بار توانست نخستین گل خود در لیگ ستارگان را به ثمر رساند روزبه چشمی نیز که حضور کامل در ترکیب ام‌ صلال برابر العربی داشت، در دقیقه ۸۴ مانع از گلزنی مهرداد محمدی روی پاس در عرض سباستین سوریا به مقابل دروازه خالی ام‌صلال شدنشریه الرایه قطر تیتر صفحه اصلی خود را به تمجید از مهاجم ایرانی العربی اختصاص داد. این رسانه قطری تیتر زد: «العربی با مهرداد برگشت.» در متن این گزارش آمده است: «مهرداد محمدی با گل زیبای دقیقه 90+4 خود پیروزی ارزشمندی را برای العربی به ارمغان آورد و به نوعی جانی تازه به تیم تزریق کرد.» محمدی حالا یکی از بازیکنان کلیدی العربی محسوب می‌شود و می‌تواند در بازی‌های بعدی هم بدرخشد و این تیم را به پیروزی برساند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.