پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

مأموریت اصلی‌مان قهرمانی آسیاست، بعد کسب جام‌های داخلی

پهلوان: وقتی عاشق پرسپولیس باشی حتماً موفق می‌شوی

پهلوان: وقتی عاشق پرسپولیس باشی حتماً موفق می‌شوی
ناصر قراگزلو

وقتی عاشق یک تیم باشی برای آن همه کار می‌کنی و برای رسیدن به اهدافت همه تلاشت را به کار می‌بندی

ایران ورزشیاحسان پهلوان شماره 14 این فصل پرسپولیس به همراه دیگر بازیکنان جدید پرسپولیس در کمترین فاصله زمانی موفق شدند خودشان را در تیم پرسپولیس با دیگر بازیکنان پرسپولیس هماهنگ سازند و در سخت‌ترین کارزار یعنی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بهترین نمایش‌ها را از خود ارائه دادند. 

این درخشش موجب شد تا گفت و گویی اختصاصی با یکی از ستاره‌های فصل جدید پرسپولیس داشته باشیم هافبکی با شماره 14 که قبلاً هم با یحیی گل‌محمدی کار کرده بود. احسان البته به دلیل محرومیت در فینال آسیا حضور ندارد اما او نسبت به پیروزی تیمش در دیدار فینال و کسب عنوان قهرمانی خیلی امیدوار است.  قبل از احسان هم ستاره‌هایی از گذشته تا به این فصل شماره چهارده سرخ را برتن کرده‌ا‌‌ند. بازیکنانی نظیر محمود خوردبین و رضا جباری و محمد نوری و بعد از آنها در این فصل به نظر می‌رسد شماره 14 جدید سرخ‌پوشان که با صلاحدید یحیی به تیم پرسپولیس پیوسته و البته سابقه شاگردی سرمربی فعلی را قبلا هم در کارنامه‌اش داشته باز هم می‌تواند در پرسپولیس موفق عمل کند و جای پای بزرگان پرسپولیس و هم‌شماره‌ای‌های قبلی تیم پرسپولیس بگذارد. گفت و گوی خواندنی ما را با پهلوان بخوانید.
 
درخشش بازیکنان جدید پرسپولیس در کمترین فاصله زمانی خیلی عجیب و البته قابل تحسین بود. چطور خودت و بقیه بازیکنان خیلی زود با بقیه هماهنگ شدید؟
بازی در لیگ قهرمانان آسیا بسیار سخت بود و این برای ما که در پرسپولیس بازی نکرده بودیم واقعاً کار را دشوارتر می‌کرد. ما یک هفته تا ده روز مانده تا رقابت‌های لیگ قهرمانان به پرسپولیس اضافه شدیم اما خدا را شکر به دلیل شناخت بالایی که از ایده‌ها و تفکرات آقا یحیی داشتیم همچنین کلاس‌های بسیار مفید تئوری که کادر فنی برای ما اجرا می‌کردند خیلی زود موفق شدیم با درک شرایط و شناخت کافی از ایده‌های کادر فنی روز به روز شرایط خودمان را در پرسپولیس بهتر سازیم و خودمان را با بقیه بازیکنان و تفکرات حاکم بر تیم تطبیق بدهیم و در نمایش بی‌سابقه تیم‌مان که در 20 روز باید در 7 مسابقه سنگین مقابل بهترین تیم‌های آسیا بازی می‌کردیم بهترین نمایش‌ها را در قالب کار تیمی ارائه دادیم و خدا را شکر به فینال رسیدیم که این مهم البته نتیجه هدایت بی‌نظیر کادر فنی و تلاش بیش از حد بازیکنان بود که عالی جنگیدند و بهترین نمایش‌ها را ارائه دادند و پرچم کشورمان را بالا نگه داشتند و موجب خوشحالی مردم و هواداران شدند که با ارزش‌ترین نکته ممکن برای ما بود.
 
اما این مسأله با توجه به زمان کم چیزی شبیه معجزه بود؟
 بهترین چیزی که من می‌توانم در این رابطه بگویم به این مسأله باز می‌گردد که تأثیرگذاری کادر فنی و تفکراتش روی ما بسیار زیاد بود و ما هم خیلی رود این تأثیرگذاری را گرفتیم و تصمیمات و خواسته‌ها را در حد توانمان اجرا کردیم. همین مسأله هم موجب شد تا ما بازی به بازی هماهنگ‌تر کار کنیم و کل تیم نمایش‌های عالی مقابل تیم‌های قدرتمند ارائه دهد.
 
فکر می‌کردی از گروهتان صعود کنید و مقابل پاختاکور و النصر پیروز شوید؟
 گروهمان با وجود تیم‌هایی مانند الدحیل و الشارجه و دیگر حریفمان واقعاً یکجورهایی شبیه مرگ بود اما ما از گروه مرگ برای خودمان زندگی ساختیم. 
نمونه این ادعایم هم مثلاً تیم الشارجه بود که در فاز تهاجمی واقعاً تیمی فوق‌العاده بود که موفق شده بود ده گل در دو بازی‌اش به ثمر برساند اما ما این تیم قدرتمند را با نتیجه‌ای پر گل شکست دادیم که نشان از قدرت تیم ما بود یا مثلاً التعاون قوی را بردیم و مقابل الدحیل هم در حالی شکست خوردیم که مستحق باخت نبودیم و با یک پنالتی مشکوک نتیجه بازی را واگذار کردیم که این امر هم به تصمیمات عجیب داور برمی‌گشت.  دیداری که اصلاً در آن مستحق باخت نبودیم با این وجود خدا جای حق نشسته و تیم شایسته ما با سزاواری و استحقاق کامل از گروهش صعود کرد و خدا را شکر در مراحل بعدی هم تیم‌های بسیار قوی السد و پاختاکور و النصر را هم شکست دادیم که واقعاً تیم‌های قوی و بسیار خوبی بودند اما ما با نمایش‌های بی‌نظیر کاری کردیم کارستان و حریفان‌مان را هم شکست دادیم و به فینال رسیدیم.
 
درخشش تو و بقیه بازیکنان جدید که مقطعی نبوده؟
 نه این درخشش‌ها اصلاً مقطعی نیست و حتماً ادامه خواهد داشت چون ما به پرسپولیس آمده‌ایم که در کنار بقیه بازیکنان قهرمانی ادامه و تکرار داشته باشد و ما هم قهرمان شویم.
 
در دیدار نیمه نهایی خصوصاً در گرفتن اخطار دوم کمی بی‌احتیاطی به خرج دادی!
 باور کنید خستگی خیلی زیاد روی کار من تأثیر گذاشته بود و به نوعی موجب شد تا در یک لحظه آن خطا را مرتکب شوم. در واقع آن خطا را یکجورهایی غیر ارادی و از روی خستگی انجام دادم و داور هم یکی از کارت‌هایش را به من سختگیرانه نشان داد. واقعاً نمی‌دانم در این خصوص چه بگویم و آن را حکمت بدانم یا قسمت اما من و دو محروم دیگر خیلی امیدواریم با تلاش‌هایی که باشگاه و فدراسیون انجام می‌دهد بخشیده شویم و در فینال هم اگر کادر فنی صلاح دید بازی کنیم.
 
شانس تو به نظر برای بخشیده شدن کمتر است اما عیسی و وحید امیری به نظر شانس بیشتری برای بخشیده شدن دارند؟
 در خصوص عیسی که واقعاً حکم ناعادلانه‌ای دادند و خیلی امیدواریم که او بخشیده شود، تا فینال هم دو ماه فرصت است و ان‌شاءالله با تلاش باشگاه در مورد سه محروم تیم اتفاق‌های خوبی رخ داده تا ما هم به فینال برسیم.
 
قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا بیشتر از چند دهه است که برای تیم‌های ایرانی طلسم شده. واقعاً امیدواری که با توجه به این امر در فینال مقابل تیمی از شرق آسیا طلسم شکنی کنید؟
 ما با تیم‌های بسیار قدرتمندی مثل السد و پاختاکور و النصر بازی کردیم که واقعاً خیلی خوب می‌دویدند و می‌جنگیدند و واقعاً خیلی قوی بودند اما با زحمت و کار زیاد با کمک و عنایت خدا به پیروزی رسیدیم و موفق شدیم.  به نظرم این سه تیمی که من از آنها نام بردم نه تنها از تیم‌های شرق آسیا ضعیف‌تر نیستند بلکه قوی‌تر از آنها هم هستند به همین دلیل من خیلی امیدوارم که بتوانم قهرمانی آسیا را کسب کنیم و به امید خدا قهرمانی را به ملت ایران و هوادارانمان هدیه بدهیم. باور قهرمانی به شکل صددرصدی در تیم ما وجود دارد و از روز اولی که آقا یحیی به پرسپولیس آمد بر این نکته تأکید کرد که قهرمانی در ایران برای پرسپولیس بارها به دست آمده و ما باید صد درصد قهرمان آسیا بشویم و ان‌شاءالله همینطور هم می‌شود و به کمک خدا و دعای هوادارانمان و تلاش خیلی زیاد به این مهم هم می‌رسیم. باور قهرمانی به شکل جدی در تیم ما وجود دارد و ما هم به این مهم می‌رسیم چون شخصیت واقعی این موضوع در تیم ما شکل گرفته و به شکل جدی وجود دارد.
 
به هدفگذاری که در پرسپولیس داشتی رسیدی؟
وقتی عاشق یک تیم باشی برای آن همه کار می‌کنی و برای رسیدن به اهدافت همه تلاشت را به کار می‌بندی. من از بچگی پرسپولیسی دو آتشه بوده‌ام و با افتخار این واقعیت را برزبان می‌آورم. از بچگی دوستدار پرسپولیس بودم و آن را کتمان نمی‌کنم. این تیم را خیلی دوست دارم و امیدوارم در تیم محبوبم که از ابتدا آرزوی بازی در آن را داشتم به بزرگترین افتخارات برسم و به همه قهرمانی‌ها با پیراهن پرسپولیس برسم.
 
 چند پاس گل خوب در لیگ قهرمانان آسیا برای بقیه هم‌تیمی‌هایت مهیا ساختی. در این رابطه حرف می‌زنی؟
 اگر گل ساختم و هر کاری کردم سعی کردم وظیفه‌ام را به نحو احسن در پرسپولیس انجام بدهم و کاری فراتر از وظیفه‌ام انجام ندادم.
 
در خصوص قرعه هفته اول‌تان در لیگ و رویارویی با سایپا چه نظری داری؟
 تیم ما قهرمان چهار دوره متوالی لیگ برتر بوده به همین دلیل قرعه خیلی مهم نیست چون بالاخره باید با همه تیم‌ها بازی کنیم و رودرروی همه تیم‌ها قرار بگیریم. از همین رو ما به قرعه توجهی نداریم و هدفمان فقط برد و پیروزی مقابل حریفان از شروع لیگ و زدن استارت قوی در لیگ است.
 
در خصوص رویارویی با استقلال در دربی پایتخت در هفته هشتم چه نظری داری؟
 هنوز خیلی به این تاریخ مانده به همین دلیل فکر می‌کنم زود است که در مورد دربی بخواهم حرف خاصی بزنم.
 
اما همه بازیکنانی که به تیم‌های سرخابی می‌پیوندند به نوعی خیلی دوست دارند تا با گلسازی یا گلزنی در دربی به نوعی نامشان در تاریخ ثبت شود، به استقلال سابقه گلزنی داری؟
 این موضوع که حتمی است که اگر در دربی بازی کنم حتماً بهترین بازی‌ام را ارائه خواهم داد تا نامم به بهترین شکل در تاریخ دربی‌ها ثبت شود. در خصوص گلزنی‌ام هم باید بگویم بله من یک گل به استقلال با پیراهن ذوب‌آهن زده‌ام و اطمینان داشته باشید اگر در دربی هم بازی کنم باز هم قادرم کار مهمی برای تیمم انجام دهم.
 
برای قهرمانی در جام حذفی و لیگ برتر و بازی سوپرجام که باید در نیم فصل آن را برگزار کنید چقدر به قهرمانی امیدواری؟
 اولین مأموریت ما قهرمانی در آسیاست بعد از آن حتماً به نوبت تلاش می‌کنیم که قهرمانی‌های داخلی را هم یکی پس از دیگری کسب کنیم و قدرت پرسپولیس را بعد از قهرمانی در آسیا بار دیگر در ایران هم نشان دهیم و به تاریخ سازی‌مان ادامه دهیم. جاه‌طلبی و عطش قهرمانی در پرسپولیس تمامی ندارد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.