یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

ماجراهای عجیب انتخاب سرمربی سایپا

از انتخاب ناگهانی بیاتی‌نیا تا مذاکره با کمالوند

از انتخاب ناگهانی بیاتی‌نیا تا مذاکره با کمالوند
سمیرا شیرمردی
سمیرا شیرمردی خبرنگار

بعد از باخت سایپا به مس رفسنجان، ابراهیم صادقی از سرمربیگری نارنجی‌پوشان استعفا داد تا باشگاه برای ادامه فصل با دست باز تصمیم بگیرد. وقتی صادقی کنار رفت تصور می‌شد خیلی زود جانشین او انتخاب و معرفی شود، اما چند روز گذشت و خبری نشد. البته در این چند روز اتفاقات عجیب و غریبی رخ داد که شاید همین مسأله هم باعث به تعویق افتادن انتخاب سرمربی شد.

ایران ورزشی/بعد از باخت سایپا به مس رفسنجان، ابراهیم صادقی از سرمربیگری نارنجی‌پوشان استعفا داد تا باشگاه برای ادامه فصل با دست باز تصمیم بگیرد. وقتی صادقی کنار رفت تصور می‌شد خیلی زود جانشین او انتخاب و معرفی شود، اما چند روز گذشت و خبری نشد. البته در این چند روز اتفاقات عجیب و غریبی رخ داد که شاید همین مسأله هم باعث به تعویق افتادن انتخاب سرمربی شد. در ابتدا قرار بود سیروس پورموسوی که از وضعیت صنعت‌نفت آبادان ناراضی است، به سایپا برود اما او اعلام کرد به تعهد خود پایبند است و جدا نمی‌شود.
بعد از آن، گزینه‌های مختلف دیگری مطرح شدند که دو زوج مربیگری هم در آن بودند؛ زوج علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا و البته زوج محسن بیاتی‌نیا و امید روانخواه. در همان ابتدا حضور زوج علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا منتفی شد چون این دو مربی قبول نکردند در این مقطع در باشگاه سایپا حضور پیدا کنند. زوج بیاتی‌نیا و روانخواه هم به توافق نرسیدند چراکه ظاهراً روانخواه قبول نکرد دستیار باشد و قصد داشت به‌عنوان سرمربی در سایپا حضور پیدا کند.
به این ترتیب شرایط سایپا برای انتخاب سرمربی جدید سخت شد، به‌گونه‌ای که مسئولان باشگاه سایپا به فکر برگرداندن ابراهیم صادقی هم افتادند و حتی با او تماس گرفتند تا سر تمرین جمعه حضور پیدا کند اما صادقی و دیگر اعضای کادر فنی در تمرین حاضر نشدند.
وقتی تمرین شروع شد و هیچ مربی حضور نداشت، گفته می‌شود از کمیجانی سرمربی تیم امید سایپا خواستند به‌صورت موقت در تمرین حضور پیدا کند اما او هم قبول نکرد. این وضعیت باعث شد مسئولان باشگاه سایپا یک تصمیم فوری و عجیب بگیرند. در حالی که تا پنجشنبه‌شب شانس سرمربیگری امید روانخواه بالا بود، ناگهان بعدازظهر جمعه و وقتی تمرینات بدون سرمربی دنبال می‌شد، نام محسن بیاتی‌نیا به‌عنوان سرمربی جدید اعلام شد.
بیاتی‌نیا که به‌عنوان رئیس آکادمی باشگاه سایپا مشغول است، با حفظ سمت حالا به‌عنوان سرمربی جدید تیم بزرگسالان نارنجی‌پوشان هم معرفی شد. نکته جالب این است که محسن بیاتی‌نیا بامداد جمعه که در برنامه فوتبال برتر به‌عنوان کارشناس حضور داشت، در مورد مربیان ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا مسأله جالبی را بیان کرد. او در این برنامه از اعتماد به مربیان جوان صحبت کرد و گفت: «در لیگ قهرمانان آسیا اکثر تیم‌ها با سرمربیان خارجی و نامدار حضور پیدا کردند اما تیم‌های ایرانی با اعتماد به مربیان جوان نشان دادند چیزی از مربیان خارجی کم ندارند و می‌توانند در آسیا موفق باشند. در واقع مربیان جوان ایرانی نشان دادند از دانش بالایی برخودار هستند و می‌توانند با مربیان خارجی رقابت کنند.»
این جملات نشان می‌داد بیاتی‌نیا منتظر اعتماد باشگاه سایپاست که این اتفاق بالاخره عصر جمعه رخ داد و حالا او سرمربی نارنجی‌پوشان شد تا برای نجات تیم سایپا از سقوط تلاش کند. باید دید حالا که روانخواه قبول نکرد دستیار بیاتی‌نیا شود، سرمربی جدید سایپا چه کسانی را به‌عنوان دستیاران خود معرفی خواهد کرد.
البته اگر کار به انتخاب دستیار برسد چراکه بعد از معرفی محسن بیاتی‌نیا به‌عنوان سرمربی جدید سایپا، خبر رسید مسئولان باشگاه تهرانی با فراز کمالوند مربی استقلال مذاکره کرده‌اند. کمالوند که همراه با آبی‌پوشان تهرانی در عربستان به‌سر می‌برد فعلاً جوابی به این پیشنهاد نداده است و بعید به نظر می‌رسد در این مقطع بخواهد استقلال را رها کند و به تیم دیگری برود؛ مگر اینکه پیشنهاد قابل توجهی به این سرمربی
شود.
مثلاً اینکه علاوه بر این فصل، فصل بعد هم می‌تواند سرمربی سایپا بماند. به هر حال این روزها اتفاقات عجیبی در سایپا رخ می دهد که باید دید در نهایت این تیم با کدام سرمربی فصل را به پایان می‌برد و آیا در لیگ برتر می‌ماند یا نه؟


چرا صادقی سکوت کرد؟
ابراهیم صادقی سرمربی سایپا از زمانی که متوجه شد مسئولان باشگاه با گزینه‌های مربیگری صحبت کردند، ترجیح داد سکوت کند و فعلاً حرفی نزند. صادقی 20 اسفند 1399 متوجه شد مسئولان باشگاه سایپا با محمود فکری وارد مذاکره شده‌اند و به او پیشنهاد سرمربیگری نارنجی‌پوشان را دادند. به همین دلیل قبل و بعد از بازی سپاهان و مس رفسنجان به کنفرانس خبری نرفت و کلاً سکوت کرد که بعد از این دو بازی هم استعفا داد. حالا که سرمربی جدید سایپا انتخاب شد انتظار می‌رفت صادقی سکوت خود را بشکند و درباره علت استعفایش صحبت کند اما باز هم این اتفاق نیفتاد که باید دید این سرمربی جوان چه زمانی تصمیم به حرف زدن می‌گیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.