پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

استقلال - الشرطه؛ 45 دقیقه بامداد دوشنبه

حمله به امتیاز شماره 6

حمله به امتیاز شماره 6
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب خبرنگار

نبرد اول استقلال در لیگ قهرمانان با نتیجه‌ای غیرقابل باور و شگفت‌انگیز تمام شد. شاید خوشبین‌ترین هواداران استقلال هم برد 5 بر 2 مقابل نماینده سعودی را تخمین نمی‌زدند اما فوتبال تهاجمی استقلال در بازی نخست عرصه را بر حریف سعودی تنگ کرد تا آن نتیجه عجیب رقم بخورد.

ایران ورزشی/نبرد اول استقلال در لیگ قهرمانان با نتیجه‌ای غیرقابل باور و شگفت‌انگیز تمام شد. شاید خوشبین‌ترین هواداران استقلال هم برد 5 بر 2 مقابل نماینده سعودی را تخمین نمی‌زدند اما فوتبال تهاجمی استقلال در بازی نخست عرصه را بر حریف سعودی تنگ کرد تا آن نتیجه عجیب رقم بخورد.
این نتیجه از آن سو که به استقلال شخصیت والا‌ترین در این عرصه را می‌دهد سودمند است اما چنانچه بازیکنان وارد دایره غرور شوند و تصور کنند که قدم به میدان رقابتی نه چندان سخت و دشوار گذاشته و باقی بازی‌ها نیز به همین منوال تمام خواهد شد، بی‌شک دچار سکته خواهند شد و در ادامه بازی‌ها با مشکلاتی مواجه خواهند شد.
بازی با الشرطه بالقوه می‌تواند یکی از همان بازی‌هایی باشد که احتمالاً منجر به تعجب و شگفتی آبی‌ها خواهد شد و فرهاد مجیدی همانطور که بازی اول را سفت و محکم گرفت و توانست هوشمندانه عمل کند، در این میدان هم باید به همان منوال ظاهر شده و از بازیکنانش به نحو مطلوبی بازی بگیرد که در نهایت منجر به کسب 3 امتیاز شیرین دیگر شود.
مجیدی در ایستگاه اول قدرت هجومی استقلال را به رخ آسیا کشاند و حالا رقبا روی خط آتش استقلال حساب ویژه‌ای باز می‌کنند و درصدد کنترل مهاجمان این تیم برخواهند آمد.
در حقیقت مشت استقلال دیگر بسته نیست و حریفان می‌دانند با چه تیم دست و پا داری در خط آتش مواجهند. در این میان نگاه‌ها بیش از همه به سوی مهدی قایدی خواهد بود. مهاجم ریز نقشی که در بازی با الاهلی بار دیگر نبوغ و استعداد خود در زدن ضربات آخر را به رخ همه کشید و نشان داد از شم گلزنی فوق‌العاده‌ای برخوردار است.
شکی نیست مدافعان الشرطه نیز با نقشه‌های متفاوت در مقابل مهدی قایدی و دیگر مهاجمان استقلال ظاهر خواهند شد و هیچ بعید نیست با ارائه یک بازی بسته و حتی تأخیر به دنبال کسب اولین امتیاز خود نیز باشند. در این شرایط فرهاد مجیدی و همکارانش باید ایده‌های مناسب را آماده و تیم خود را مهیای هرگونه تغییر وضعیتی کنند تا در جریان بازی با بن‌بست مواجه نشوند.
تیم‌های عراقی شاید روی کاغذ دشواری‌های آنچنانی را برای تیم‌های ایرانی ایجاد نکنند و سوابق تقابل‌های باشگاهی دو تیم نیز به وضوح این برتری را به رخ می‌کشد اما فوتبال عراق دارای ظرفیت‌های بالایی است که این مهم را بخصوص در بازی‌های ملی به رخ فوتبال ایران کشیده‌اند.
در حقیقت فرهاد مجیدی و شاگردانش باید به تیم الشرطه به منزله یک تیم مدعی و دارای ظرفیت‌های تاکتیکی و تکنیکی مناسب بنگرند و بی‌آنکه باخت آنها در ایستگاه اول مقابل الدحیل را ملاک قرار داده و ایضاً پیروزی بزرگ خود مقابل الاهلی عربستان را بزرگ تلقی کنند، گام به این میدان بگذارند و دومین 3 امتیاز را نیز دشت کنند.
پیروزی برای استقلال در شرایطی که قواعد رویارویی بعد از آن برد بزرگ را به خوبی رعایت کند نمی‌تواند چندان سخت و دشوار باشد. استقلال با یک برنامه‌ریزی مناسب و اصولی از پس این بازی هم برخواهد آمد اما به شرط آنکه برنامه‌ریزی به طور دقیق انجام شود و استقلال در این میدان کم و کاستی نداشته باشد.
ترکیب احتمالی استقلال
دروازه‌بان: رشید مظاهری
مدافعان: سیاوش یزدانی، عارف غلامی (مرادمند)، محمد نادری، وریا غفوری
هافبک‌ها: مسعود ریگی، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، هروویه میلیچ و مهدی قایدی
مهاجم: ارسلان مطهری (شیخ دیاباته)
نکته: ترکیب استقلال دو احتمال خواهد داشت. احتمال اول بازی کردن محمدحسین مرادمند در ترکیب اصلی است. در خط حمله نیز با توجه به اینکه فرهاد مجیدی در بازی با الاهلی از ارسلان مطهری در ترکیب اصلی استفاده کرد، شانس این بازیکن برای حضور از ابتدا بیشتر است اما شیخ دیاباته هم به دلیل درخششی که داشت کم اقبال نیست و حضور او را هم می‌شود در ترکیب اصلی در ذهن متصور بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.