یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

آنتونیو کونته: قبلا در چنین بازی هایی شکست می خوردیم؛ تساوی در ناپل نتیجه خیلی بدی نیست

آنتونیو کونته: قبلا در چنین بازی هایی شکست می خوردیم؛ تساوی در ناپل نتیجه خیلی بدی نیست

آنتونیو کونته گفت تیمش در این بازی هرگز راه و تمرکز خود را از دست نداد اما قبلا در چنین بازی هایی دچار مشکل می شد.

به گزارش ایران ورزشی؛نوار پیروزی های متوالی اینتر با تساوی 1-1 مقابل ناپولی قطع شد. در مصاحبه پس از بازی آنتونیو کونته با اسکای ایتالیا، اولین سوال این بود که این تیم اینتر با چه بازیکنانی پیشرفت می کند و او پاسخ داد:

در حال حاضر باید روی زمان حال تمرکز کنیم. نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد و برنامه چیست. هیچ چیزی نمی دانیم. بنابراین صحبت در مورد نقل و انتقالات در حال حاضر بیهوده است. من از این بچه ها خیلی راضی ام و به آنها افتخار می کنم. آنها از هر نظر پیشرفت کرده اند. این دیداری بود که ما می توانستیم در شرایطی دیگر شکست بخوریم. با وجود آنکه شایسته شکست نبودیم اما ممکن بود از نظر روحی مشکلاتی داشته باشیم. برعکس تیمی را دیدیم که می دانست چه کار می کند و هرگز تفکر هجومی خود را از دست نداد. هر چند که مانند گل به خودی، بدشانسی هم آوردیم. این برای فصل ما بسیار مهم است. باید کاملا تمرکز خود را حفظ کنیم. وقتی همه چیز تمام شد، وقت برای فکر کردن در مورد سایر مسائل وجود دارد.
قبلا در چنین بازی های دچار مشکل می شدیم. شکست می خوردیم یا حداقل تمرکزمان از دست می رفت اما این تیم هرگز راه خودش را فراموش نکرد. فراموش نکنید ناپولی با تمام قوا به میدان آمد و من قبل از آغاز فصل آنها را یکی از مدعیان جدی اسکودتو می دانستم. آنها دچار مشکلات مصدومیت شدند اما ترکیب اولیه آنها بسیار قوی است. می توانم بگویم امشب به اندازه ناپولی انگیزه نداشتیم زیرا آنها در کورس سهمیه لیگ قهرمانان هستند. با توجه به فاصله ای که داشتیم، می توانستیم با ذهنی آزادتر بازی کنیم اما چنین نشد. در مقایسه با میلان، این هفته 2 امتیاز از دست دادیم اما نتیجه تساوی خارج از خانه مقابل ناپولی، سزاوار سرزنش نیست. فصل قبل گفتم پیشرفت اینتر منوط به پیشرفت فردی بازیکنان است؛ نه فقط از نظر فوتبالی بلکه از نظر شخصیت و پختگی.
تیمی دارم که تمام توانش را در زمین می گذارد. آنها خودشان را به چالش می کشند و برای هدفی مهم می جنگند. همیشه به بازیکنان می گویم اهداف شخصی خوب است اما در پایان دوران ورزشی، به این نگاه می کنند که چه جام هایی کسب کرده اید.
از کونته سوال شد چه چیزی از ژانویه تاکنون در رابطه با او و اریکسن تغییر کرده است؟

وقتی وقت بیشتری برای کار با او پیدا کردم، شرایط تغییر کرد. او باید تشخیص می داد در فوتبال فاز دفاعی و هجومی هر دو مهم است. کمی طول کشید تا با شرایط و تاکتیکی که ما در ایتالیا داریم، وفق پیدا کند. ما هر کاری توانستیم انجام دادیم تا او شرایط بهتری پیدا کند و چند نقش مختلف را روی او امتحان کردیم. می دانم که او می تواند خیلی خیلی بهتر از این باشد. او کم کم محکم تر و خشن تر بازی می کند و این قطعا به سود کل تیم است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.