شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

با تاسیس سوپر لیگ اروپا، پیش بینی رایولا از آینده فوتبال به واقعیت نزدیک شد

با تاسیس سوپر لیگ اروپا، پیش بینی رایولا از آینده فوتبال به واقعیت نزدیک شد

مینو رایولا به خوبی تحولات پیش روی فوتبال را پیش بینی کرده بود.

به گزارش ایران ورزشی، خبر رسمی تشکیل شدن سوپر لیگ اروپا همچون سیلابی دنیای فوتبال را در نوردید و حالا قرار است فوتبال باشگاهی در قاره سبز، برای همیشه تغییر کند. چهار ماه قبل از این رویداد، رایولا در مصاحبه ای که بیشتر به برخورد فیفا با باشگاه‌ها ارتباط داشت، گفته بود:

این را از قول من بنویسید: فیفا 10 سال دیگر وجود خارجی نخواهد داشت. گلف در کل دنیا بازی می شود؛ ما اتحادیه گلف داریم ولی در آنجا خبری از یک نهاد شبیه به فیفا نیست. همین طور تنیس در حال تغییر است، فرمول یک در حال تغییر است...
رایولا همچنین گفته بود:

فیفا یک ایراد دارد: آن ها قدرت، مشاغل و پول را تکه تکه می کنند و این طور همه را راضی نگه می دارند. من و جانلوکا اهل ایتالیا هستیم و می دانیم چه تشکلاتی چنین کاری انجام می دهد. وکیل من می گوید که نمی توانم این حرف ها را بزنم چون در غیر این صورت مرا به دادگاه خواهند برد ولی من مایلم علیه آن ها در دادگاه حاضر شوم. ولی من و جانلوکا بر حسب کشوری که از آن آمده ایم، می دانیم که این ساز و کار به چه تشکلاتی شباهت دارد چرا که آن ها شفاف کار نمی کنند و تا زمانی که برای خودشان خوب نباشد، برای دیگران کاری انجام نمی دهند. بنابراین فیفا در دهه آخر وجودش را سپری می کند. شاید 10 سال دیگر من و جاناتان بارنت در این صنعت حضور نداشته باشیم ولی مطمئن باشید آن زمان فیفایی هم در کار نخواهد بود. 
اگرچه تغییرات جدید الزاما وجود نهادی همچون فیفا را نفی نمی‌کند، اما با توجه به این کودتای فوتبالی که برخلاف نظر یوفا و فیفا و با وجود تهدیدات فراوان شکل گرفت، به نظر می‌رسد دیری نخواهد گذشت تا خود فیفا هم موجودیتش را در سایه این تغییرات پهن دامنه در خطر ببیند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.