پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

هرگز نباید از تغییر در فوتبال بترسیم

مصاحبه 5 سال پیش آنیلی: فوتبال آمریکایی یک دهم فوتبال هوادار دارد اما دوبرابر درآمد کسب می کند

مصاحبه 5 سال پیش آنیلی: فوتبال آمریکایی یک دهم فوتبال هوادار دارد اما دوبرابر درآمد کسب می کند

رئیس یوونتوس از زمان آغاز ریاستش در اتحادیه باشگاه های اروپا تغییرات را آغاز کرد و دیشب بمب خبری، سراسر اروپا را لرزاند. جالب است بخشی از مصاحبه 5 سال پیش آنیلی را مرور کنیم که انگیزه ای برای تغییرات در ساختار فوتبال اروپا بود.

به گزارش ایران ورزشی؛آندره آ آنیلی در کنار فلورنتینو پرز از اصلی ترین عاملان برگزاری سوپرلیگ اروپا بوده اند. به گزارش فوتبال ایتالیا، آندره آ آنیلی 5 سال پیش زمانی که تلاش می کرد تا از 4 لیگ معتبر اروپا 4 سهمیه ثابت در لیگ قهرمانان حضور داشته باشند، در مصاحبه ای در مورد تغییرات مدنظرش در فوتبال گفته بود:

در دنیا حدودا 2 میلیارد هوادار ورزش وجود دارد که 1.6 میلیارد نفر از آنها هوادار فوتبال هستند. دو رویداد بزرگ ورزشی هر سال جهان فینال لیگ قهرمانان اروپا و سوپر بول (بالاترین سطح حرفه ای فوتبال آمریکایی) است. در حال حاضر لیگ قهرمانان 2.4 میلیارد یورو درآمدزایی دارد در حالی که NFL دوبرابر این درآمد را کسب می کند و این در حالی است که هواداران بسیار کمتری در سراسر جهان نسبت به لیگ قهرمانان دارد. در واقع فوتبال آمریکایی یک دهم فوتبال در جهان هوادار دارد اما دوبرابر درآمد دارد. بنابراین بزرگی و وسعت تورنمنت کنونی لیگ قهرمانان و ساختار آن قابل بررسی است زیرا در حال حاضر 75 درصد از درآمد بازی ها از اروپا می آید. همچنین بازی کردن در ساعت 20:45 به وقت اروپا یعنی خیلی ها در آمریکا و آسیا خواب هستند. صعود 4 تیم از 4 لیگ معتبر اروپا تغییر خوبی است اما تغییرات بیشتری هم لازم است. هدف ما این است که لیگ فوتبال اروپا بزرگترین لیگ ورزشی جهان شود؛ هم از نظر درآمدزایی و هم تعداد هواداران و غیرقابل پیش بینی بودن رقابت ها.
دیگر هدف ما این است که مطمئن شویم بچه ها بیشتر فوتبال بازی کنند. باید بچه ها را بیشتر با توپ آشنا کنیم زیرا در سال های اخیر حداقل در ایتالیا تعداد کمی فوتبال بازی می کنند. من شخصا چندین طرح را پیشنهاد داده ام که شامل تاسیس تیم B باشگاه های اروپایی هم می شود. خوشحال می شوم نظر سایر روسا را نیز بشنوم. مکالمه ها بین باشگاه ها باید بیشتر از قبل باشد تا به فوتبال کمک کند. هرگز نباید از تغییر در فوتبال بترسیم؛ تغییراتی که به صلاح فوتبال است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.