پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

کدام کشورهای آسیایی حق پخش لیگ قهرمانان آسیا را خریده‌ اند؟

کدام کشورهای آسیایی حق پخش لیگ قهرمانان آسیا را خریده‌ اند؟

کنفدراسیون فوتبال آسیا حق پخش تلویزیونی مسابقات این قاره را به ۳۴ کشور جهان از جمله ایران، اسپانیا، آلمان و عربستان فروخته است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از الریاضیه عربستان، بحران در ابتدا گفت:

AFC در ماه‌های گذشته موافقت نامه‌های پخش تلویزیونی زیادی را در کشورهای مختلف امضا کرده است و این توافق نامه‌ها حتی فراتر از قاره آسیا به شکل بی سابقه‌ای به قاره اروپا هم رسیده است. این یک موفقیت قابل توجه برای بازاریابی کنفدراسیون آسیا محسوب می‌شود که موفق شده مسابقات قهرمانی خود را به مناطق جدید جغرافیایی برساند.
بحران ادامه داد:

AFC حق پخش را به چندین منطقه جغرافیایی تقسیم کرده است تا بتواند بیشترین تعداد ایستگاه‌های رسانه‌ای را برای پوشش مسابقات خود ایجاد کند. درها هنوز هم برای شبکه‌های که مایل به کسب حقوق پخش هستند، باز است.
طبق اعلام روزنامه الریاضیه عربستان، AFC اخیراً توافق نامه‌هایی را برای پخش مسابقات خود در بزرگترین فروش تاریخ خود با ۳۴ کشور جهان امضا کرده است که شامل کشورهای اروپایی مانند اسپانیا، آلمان، بلاروس، اوکراین، سوئیس، سوئد، کرواسی، ترکیه، اتریش، صربستان و بلغارستان است.

همچنین کشورهای آسیایی مانند عربستان سعودی، کامبوج، ویتنام، ازبکستان، ایران، مغولستان، لائوس و قزاقستان هم این توافقنامه را امضا کرده‌اند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.