پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

پیروز قربانی: دیاباته گره گشای استقلال است

پیروز قربانی: دیاباته گره گشای استقلال است

پیروز قربانی می گوید بازی مقابل تیم ‌‌های 10 نفره نوعی هنر است که استقلال آن را داشت

به گزارش ایران ورزشی، پیروز قربانی در خصوص دیدار استقلال و الشرطه عراق به فارس گفت:

بازی مقابل تیم‌‌های 10 نفره نوعی هنر است که استقلال آن را داشت؛ اگرچه می‌توانست از 10 نفره شدن حریف در نیمه اول بیشتر استفاده کند.
قربانی افزود:

گردش توپ از سوی بازیکنان استقلال خوب بود. معمولا وقتی تیم ‌ها عقب می‌نشینند، باید از کناره‌ها استفاده کرد که گل اول را نادری روی این کار انجام داد. کار خوب دوم دیگر هم پاس‌های در عمق بود که رضاوند به اسماعیلی داد و خود اسماعیلی هم یک پاس گل به دیاباته داد. اینگونه پاس ‌ها خط شکن است و گره کور خط دفاع رقبا را باز می‌کند.
مدافع اسبق استقلال در ادامه گفت:

استقلال با این نفرات هجومی حرف‌های زیادی دارد ولی هنوز در ساختار دفاع اشکالاتی وجود دارد که باعث شد بازیکنان الشرطه در چند صحنه راحت به هم پاس بدهند. در خط دفاع باید سخت‌گیری بیشتری نسبت به بازیکنان حریف داشته باشند چون در مراحل بعد تیم‌ های قوی تری به مصاف استقلال می‌روند.
قربانی در پاسخ به اینکه آیا می‌شود از استقلال به عنوان یک مدعی در این دوره نام برد، گفت:

بله چون به شکلی بازی می‌کند که همه امیدوار هستند و با این فاز هجومی می‌توان به این قضیه امیدوار بود. تاکید می‌کنم یکسری مشکلات وجود دارد که خود مربیان آن را می‌دانند ولی در گردش توپ و خلق موقعیت، استقلال یکی از بهترین ‌تیم های این دوره است. اگر استقلال روی ساختار دفاعی خود کار کند، در مراحل بعد دچار مشکل نخواهد شد. قطعا تیم‌های دور بعد قوی‌تر هستند و استقلال باید برای آنها برنامه داشته باشد.
قربانی در خصوص حضور دیاباته در ترکیب اصلی گفت:

نوع بازی استقلال زمانی که دیاباته حضور دارد و زمانی که مطهری، باید متفاوت باشد. دیاباته می‌تواند با استفاده از قدرت بدنی، توپ را حفظ کند و بچرخد و مثل گل به الشرطه باز هم این کار را انجام بدهد. حضور این بازیکن مخصوصا مقابل تیم‌هایی که بسته بازی می‌کنند، می‌تواند گره گشا باشد و باید از این بازیکن بیشتر استفاده شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.