یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

بیانیه لالیگا در محکومیت سوپر لیگ اروپا: این طرح برای پولدارتر کردن پولدارهاست

بیانیه لالیگا در محکومیت سوپر لیگ اروپا: این طرح برای پولدارتر کردن پولدارهاست

اتحادیه فوتبال اسپانیا، با انتشار بیانیه ای برگزاری مسابقات سوپر لیگ اروپا را محکوم کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، اتحادیه فوتبال اسپانیا، ایجاد تورنمنتی با نام سوپر لیگ اروپا توسط دوازده باشگاه تاسیس گذار آن را محکوم کرد. سران لالیگا این تورنمنت را تهدیدی بر زیبایی های فوتبال و عاملی برای آسیب دیدن صدها باشگاه کوچک دانستند. در بیانیه رسمی این اتحادیه آمده است:

لالیگا اعتراض شدید خود را به ایجاد یک مسابقه اروپایی سوا و مستقل از قوانین را اعلام می کند. این تورنمنت حمله ای است به اصول رقابت آزاد و ورزشی که در قلب اکو سیستم فوتبال اروپا و کشورها ریشه دوانده است. امروز، هواداران فوتبال همه اروپا می توانند صرف نظر از بزرگی یاکوچکی تیمشان انتظار درخشش از باشگاهشان را داشته باشند. به همین خاطر لالیگا از فرمت سنتی فوتبال اروپا و شعار فوتبال برای همه دفاع خواهد کرد.
ایده این 12 تیم اروپایی، تمام رویاهای هواداران تیم های کوچک را نقش بر آب می کند و درهای فوتبال در بالاترین سطح اروپا را می بندد و تنها به چند باشگاه معدود اجازه ورود می دهد. لالیگا افتخار دارد که به مدت 90 سال فوتبالی آزاد برای همه را به نمایش گذاشته است. میلیون ها هوادار از سراسر جهان هوادار تیم های لالیگایی هستند. موفقیت لیگ ما به فوتبال کمک کرده است تا تبدیل به بخشی مهم از اقتصاد اسپانیا شود و 200 هزار شغل ایجاد کرده است. تورنمنت جدید چیزی به جز یک رویکرد خودخواهانه نیست که هدف آن پولدارتر کردن پولدارها است. این کار جذابیت مسابقات را کم می کند و روی آینده لالیگا نیز تاثیر خواهد گذاشت.
از هر ابزار در دسترس خود استفاده و با هر شخصی همکاری خواهیم کرد تا از حیثیت فوتبال اسپانیا در ورزش فوتبال دفاع کنیم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.