یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا؛ رقابت 36 تیم از 2024

فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا؛ رقابت 36 تیم از 2024

در حالی که 12 باشگاه بزرگ ایتالیا، اسپانیا و انگلیس، تصمیم به تشکیل سوپرلیگ اروپا گرفته اند، یوفا در عین تلاش برای جلوگیری از اقدامات آن ها، سعی دارد اصلاحاتی بنیادی در ساختار رقابت های لیگ قهرمانان اروپا اعمال کند.

یران ورزشی/به گزارش اسکای اسپورتس، کمیته اجرایی یوفا صبح دوشنبه متفق القول برای تغییر فرمت لیگ قهرمانان اروپا رای مثبت داده است و این یعنی لیگ قهرمانان اروپا با سیستم جدیدی برگزار خواهد شد. طبق این تغییرات قرار است لیگ قهرمانان اروپا، از سال 2024 همراه با 36 تیم برگزار شود.

باشگاه ها در 4 گروه 9 تیمی گروه بندی می شوند. در دور مقدماتی، باشگاه ها 10 بازی انجام خواهند داد. 5 بازی در خانه و 5 بازی در خارج خانه برگزار می شود اما بازی ها رفت و برگشت نخواهند بود. این یعنی تعداد بازی های لیگ قهرمانان اروپا به 180 خواهد رسید و بازی ها طی روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه برگزار خواهند شد. هشت باشگاه برتر، به دور حذفی راه می یابند. باشگاه هایی که نهم تا بیست و چهارم شده باشند، در پلی آف دور حذفی شرکت می کنند. باشگاه های بیست و پنجم تا سی و ششم هم حذف می شوند. سیستم عجیب و نه چندان آشنای لیگ قهرمانان اروپا در حالی تصویب شده که 12 باشگاه بزرگ اروپا قصد دارند از ماه آگوست، سوپرلیگ اروپا را شروع کنند و نمی خواهند در لیگ قهرمانان اروپا شرکت کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.