یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

فلورنتینو پرز: از میزان درآمد لبران جیمز مطلع هستم اما نمی دانم درآمد رئیس یوفا چقدر است

فلورنتینو پرز: از میزان درآمد لبران جیمز مطلع هستم اما نمی دانم درآمد رئیس یوفا چقدر است

صحبت های فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید و سوپرلیگ اروپا را در خصوص جریانات انقلابی اخیر دنیای فوتبال به شرح زیر است

به گزارش ایران ورزشی، بخش سوم صحبت های فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید و سوپرلیگ اروپا را در خصوص جریانات انقلابی اخیر دنیای فوتبال به شرح زیر است:

این سوپرلیگ برای ثروتمندان نیست، بلکه برای نجات فوتبال است. اگر شرایط کنونی ادامه پیدا کند، تا سال 2024 اثری از فوتبال باقی نمی ماند و ما تا آن زمان مرده ایم. این تنها راه نجات همه یعنی باشگاه های بزرگ، کوچک و متوسط است. بوریس جانسون گفته که هر کاری بتواند برای لغو سوپرلیگ انجام خواهد داد چون آنها به او گفته اند که در این صورت لیگ برتر انگلیس محو خواهد شد؛ این دروغ و اشتباه است. همه چیز به شرایط عادی بازخواهد گشت.
رئال مادرید و سایر باشگاه ها از رقابت های 2020/21 لیگ قهرمانان اروپا کنار گذاشته نخواهند شد. این اتفاق رخ نخواهد داد، قانون از ما دفاع می کند. چنین چیزی غیرممکن است. فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا برای سال 2024 چیز مزخرفی است. من هیچ علاقه شخصی برای ساخت سوپرلیگ نداشتم، و مالک باشگاه رئال مادرید هم نیستم چون مالک این باشگاه، اعضای آن است. من فقط می خواهم فوتبال را نجات دهم. بارسلونا هم شرایط اقتصادی بسیار سختی  را سپری می کند، لاپورتا مثل تمام باشگاه های بزرگ دنیا فوراً شرایط را درک و قبول کرد. درست نیست که در لالیگا تیم های متوسط درآمد کسب کنند و بارسلونا میلیون ها دلار از دست بدهد. این سوپرلیگ کل دنیای فوتبال را حفظ خواهد کرد.
اگر می توانستم همین فردا پست ریاست سوپرلیگ را به خوان لاپورتا واگذار می کردم. به خاطر 20 سال سابقه و تجربه، به عنوان رئیس سوپرلیگ انتخاب شده ام. تمام این 12 باشگاه شنبه گذشته قرارداد را امضا کرده اند و هیچکس نمی تواند الان جدا شود یا مخالفت کند و مشکلی هم نیست. بازیکنان من نباید نگران چیزی باشند، هیچکس از لیگ قهرمانان اروپا کنار گذاشته نخواهد شد. می خواهم به همه فوتبالیست ها اطمینان دهم که هیچکس نمی تواند شما را از بازی برای تیم های ملی کشورتان محروم کند.
اظهارات خاویر تباس؟ در این خصوص مطمئن نیستم اما VAR، داوری ها و همه چیزهای مربوط به فوتبال در سوپرلیگ پیشرفت کرده و بهتر خواهند شد. ما تعدادی از بهترین داورهای دنیا را استخدام خواهیم کرد. ما این تغییر را مدیون هواداران هستیم. ما می خواهیم هرچه سریع تر این رقابت ها را شروع کنیم، و قصد داریم با فیفا و یوفا صحبت کنیم، اما آنها نباید عصبانی باشند و این را بهتر می دانند!
  من از میزان درآمد لبران جیمز مطلع هستم چون آنها درآمد های خود را به صورت عمومی اعلام می کنند، اما نمی دانم درآمد رئیس یوفا چقدر است. در مادرید ما دستمزدها را کاهش داده ایم، اما نمی دانم در یوفا و لالیگا هم دستمزدها کاهش پیدا کرده است یا نه! چرا میزان دستمزد ها در یوفا و لالیگا به صورت عمومی اعلام نمی شود؟ چرا در جریان پاندمیک دستمزد آنها کاهش پیدا نکرده است؟ ما نیاز به شفافیت بیشتر داریم.
ما حتی با اسپانسر های خود هم مشکل داریم. آدیداس و هواپیمایی امارات مشکلات اقتصادی داشته اند، و باید با آنها هم متحد بمانیم. افرادی هستند که تصور می کنند از زمان شیوع ویروس کرونا هیچ اتفاقی رخ نداده است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.