یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

داوران سوپرلیگ اروپا؛ بازنشسته ها به دنیای قضاوت برمی گردند

داوران سوپرلیگ اروپا؛ بازنشسته ها به دنیای قضاوت برمی گردند

داوران بازنشسته در سوپرلیگ اروپا قضاوت خواهند کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از رادیو مارکا، مبدا تاریخ فوتبال اروپا از شب گذشته در حال تغییر است؛ 12 تیم بزرگ از سراسر قاره اروپا دست به تشکیل یک تورنمنت جدید موسوم به سوپرلیگ زده اند.

انتظار می رود 3 تیم ثابت و 5 تیم متغیر هم به جمع آنها اضافه شوند؛ تقریبا به غیر از خود این تیم ها، بقیه نهاد های فوتبالی با این ایده به شدت مخالف اند. جنگی میان یوفا و این 12 تیم آغاز شده است؛ با توجه به موضعی که یوفا و فدراسیون ها اتخاذ کرده اند، بعید است که به داوران شان اجازه دهند در آن تورنمنت هم قضاوت کنند و همین، باعث شده سران سوپرلیگ به فکر راه حل جایگزین بیافتند.

استراتژی سوپرلیگ برای فراهم کردن داوران مورد نیاز این است که 1- داوران بازنشسته به دنیای قضاوت برگردند و همزمان با این ماجرا، داوران جوان هم پرورش دهند تا به مرور وارد سوپرلیگ شوند. راه حل دیگر و قابل پیش بینی سران سوپرلیگ این است که داوران کنونی را با ارائه پیشنهاداتی که نتوانند رد کنند، به استخدام در بیاورند. همچنین، سران سوپرلیگ می خواهند مانند آمریکایی ها، تریبون هایی در اختیار داوران قرار دهند تا تصمیمات شان را به صورت شفاف به هواداران توضیح بدهند. علاوه بر همه این ها، پای یک سیستم کمک داور ویدیویی (VAR) جانشین نیز در میان است

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.