یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

موضع باشگاه آژاکس در مورد سوپر لیگ اروپا

موضع باشگاه آژاکس در مورد سوپر لیگ اروپا

مدیر اجرایی باشگاه آژاکس موضع این تیم هلندی در مورد سوپر لیگ اروپا را اعلام کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت رسمی آژاکس، یوفا روز دوشنبه در حالی از فرمت جدید لیگ قهرمانان رونمایی کرد که تعدادی از باشگاه های بزرگ اروپایی به دنبال ایجاد تورنمنتی مجزا با نام سوپر لیگ اروپا هستند. حال ادوین فن در سار، مدیر اجرایی باشگاه آژاکس در مورد موضع این باشگاه در مورد سوپر لیگ اروپا صحبت کرد و گفت:

باشگاه آژاکس عقب نشینی و نا امیدی خود از اعلام راه اندازی سوپر لیگ اروپا را اعلام می کند. باشگاه ما حامی فرمت جدید اعلام شده لیگ قهرمانان از سوی یوفا است. در طول دوران کاری من در اتحادیه فوتبال باشگاه ها، در جریان مذاکرات چند ساله برای راه اندازی فرمت جدید مسابقات بودم. آژاکس در گذشته با فدراسیون فوتبال هلند و سایر مقامات فوتبال برای ایجاد تغییرات در فوتبال همکاری کرده است که مثال آن کمک به تسهیل حضور در لیگ قهرمانان برای باشگاه ها بود.
فکر می کردیم با این مدل جدید لیگ قهرمانان که به مدل سوئیسی مشهور است، راه حل را پیدا کرده ایم تا باشگاه های بیشتری در یک تورنمنت بین المللی بازی کنند. به همین خاطر از رونمایی ناگهانی از سوپر لیگ اروپا از سوی چند باشگاه بزرگ ناامید شده ایم. به خصوص که دورنمای فوتبال اروپا با چنین پروژه ای به خطر می افتد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.