یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹

راهکار فدراسیون وزنه برداری برای فرار از بحران فعلی

از مدیریت بهداد تا سرمربیگری توکلی

از مدیریت بهداد تا سرمربیگری توکلی

دستور جلسه اصلی نشست فوق العاده شورای عالی فنی در شرایط وخیم کرونایی فعلی حول و حوش بازگرداندن تعدادی از المپین های منتقد فدراسیون است.

رضاعباسپور -  شاید به واسطه گذشت زمان طولانی از آخرین نشست اعضای شورای عالی فنی و آخرین تصمیماتی که برای وزنه برداری اتخاذ کردند، حتی خود نفرات حاضر در این کارگروه یادشان نباشد آخرین تصمیمی که برای وزنه برداری اخذ کردند چه بوده است؟! اما حالا و بعد از گذشت مدتها از آخرین نشست شورای عالی فنی، با توجه به اضافه شدن تعدادی از ستاره های نامدار وزنه برداری ایران مثل بهداد سلیمی به ترکیب شورای فنی، نشست اعضای عالی فنی وزنه برداری بواسطه دستور جلسه مهمی که روی میز بود، به صورت حضوری برگزار شد.

توافق برای بازگشت المپین های منتقد

برخی شنیده ها از حواشی قبل از شروع جلسه شورای عالی فنی وزنه برداری حکایت از آن دارد که دستور جلسه اصلی نشست فوق العاده شورای عالی فنی در شرایط وخیم کرونایی فعلی حول و حوش بازگرداندن تعدادی از المپین های منتقد فدراسیون بوده است. حضور بهداد سلیمی المپین طلایی وزنه برداری در جمع اعضاء شورای فنی بابی امیدوار کننده بود برای ادامه حضور او در بخش فنی. همین موضوع یعنی قرار دادن بهداد به عنوان مدیر تیم های ملی یکی از مباحث جلسه شورای فنی بوده است که البته باید ببینیم چه نتیجه ای دارد. بحث مهم دیگر بازگرداندن حسین توکلی سرمربی سابق تیم های پایه و بزرگسالان کشورمان برای هدایت تیم های پایه، همچنین اضافه شدن سعید علی حسینی به ترکیب فنی پایه یا بزرگسالان، همینطور شروع اردوی آسیایی و المپیکی تیم مردان و زنان کشورمان برای مسجل شدن سهمیه در بخش مردان و افتخارآفرینی در بخش بانوان برای مسابقات آسیایی ازبکستان(گزینشی المپیک تویکو) بود. قطعا مسئولان فدراسیون با این حرکت قصد دارند فشار منتقدان را کاسته و در جذب حداکثری آنها برای کم شدن انتقادات به هر ترتیبی تلاش کنند.

چرا نشست شورا «وبیناری» برگزار نشد؟

یکی از انتقادهای مهمی که به برگزاری نشست شورای عالی فنی در تهران وارد است، «حضوری» برگزار کردن این نشست است. زیرا مسئولان فدراسیون وزنه برداری همین چندی پیش که مجمع عمومی فدراسیون وزنه برداری را بعد از دو سال تعویق به صورت «وبیناری» و غیر حضوری برگزار کردند، پس از وارد شدن انتقادات زیاد به آنها از سوی هیات های استانی که آماده حضور در مجمع بودند، صراحتا شیوع ویروس کرونا را بهانه قرار داده و توپ برگزاری وبیناری مجمع عمومی را اینگونه به زمین وزارت ورزش انداختند. حالا سوال این است که چرا وقتی می توانستند حداقل اعضای ساکن شهرهای دیگر را از حضور درجلسه شورا معاف کرده و از آنها به صورت «وبیناری» در این جلسه برای اظهار نظر و رای گیری استفاده کنند، این کار را نکرده‌اند؟

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.