یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

رییس یوفا: باشگاه های بزرگ باید به یاد داشته باشند که چه بوده اند و از کجا آمده اند

رییس یوفا: باشگاه های بزرگ باید به یاد داشته باشند که چه بوده اند و از کجا آمده اند

چفرین، رییس یوفا در ادامه کشمکش هایی که بین یوفا و سران سوپرلیگ وجود دارد، در صحبت های جدید خود باز هم سوپرلیگ را محکوم کرد

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از دیلی میل، چفرین گفت:

از ناصر الخلیفی (پاری سن ژرمن) ممنونم. تو نشان دادی که چه انسانی هستی. از رومنیگه (بایرن مونیخ)، آئولاس (لیون) و خوزه از سویا ممنونم، دیروز صحبت های خوبی با هم داشتیم.
چشم انداز لیگ قهرمانان پس از 2024 که در روزهای اخیر تصویب شده است، در نتیجه یک روند طولانی بحث و مشاوره است. با این تغییر فرمت، باور دارم که فوتبال آینده را می سازیم. در حالی که چندین فرد خودخواه، سعی دارند این بازی زیبا را از بین ببرند. رقابت های اروپایی به آتالانتا، سلتیک، رنجرز، دینامو زاگرب و گالاتاسارای نیاز دارند. مردم باید بدانند که همه در این بین شانسی دارند و هر چیزی ممکن است. ما باید رویاها را زنده نگه داریم.
باشگاه های بزرگ امروز، لزوماً در گذشته باشگاه های بزرگی نبوده اند و تضمینی نیست که در آینده هم باشگاه بزرگی باشند. فوتبال پویا و غیر قابل پیش بینی است و همین فوتبال را زیبا، موفق و محبوب کرده است. منچستریونایتد قبل از فرگوسن چه بود؟ و یوونتوس 15 سال پیش کجا بود؟ باشگاه هایی که تصور می شود ثروتمند و غیر قابل دسترس هستند، باید به یاد داشته باشند که چه بوده اند و از کجا آمده اند. بدون یوفا، کسی نمی داند که آن ها اکنون ممکن بود کجا باشند. اگر باشگاه هایی که 50-40 سال پیش بر فوتبال حکومت می کردند، تصمیم می گرفتند که سوپرلیگی را تشکیل دهند، چه می شد؟
تیم های ناتینگهام فارست، استون ویلا، هامبورگ، بوخارست، پورتو، آیندهوون و ستاره سرخ را در این لیگ داشتیم. آن زمان، این ها تیم های اصلی اروپا بودند. در آن زمان می توانست سوپرلیگی وجود داشته باشد اما فوتبال تغییر می کند. بعضی درک نمی کنند، آن ها فقط تغییرات حساب بانکی خود را می بینند، نه چیز دیگری.
ما به آن ها اجازه می دهیم فوتبال را به دست بگیرند؟ نه، می توانید به من اعتماد کنید، به آن ها چنین اجازه ای نمی دهیم. خودخواهی جایگزین همبستگی شده است. بعضی از مدیران باشگاه ها، جوری باشگاهشان را تغییر می دهند که انگار دارند پیراهن خود را عوض می کنند یا حتی سریع تر. پول مهم تر از شکوه و افتخار، حرص و طمع مهم تر از وفاداری و سود سهام هایشان بسیار مهم تر از شور و شوق فوتبال شده است.
ما شبانه روز در مورد مالکان تیم ها می شنویم. آن ها مالک چه چیزی یا چه کسی هستند؟ فوتبال متعلق به شخص نیست، فوتبال متعلق به همه است. فوتبال و لیگ قهرمانان بخشی از میراث ما هستند. اینجا همه فقط می آیند و می روند اما هدف ما دائمی است، ما حافظان یک ایده یعنی مسابقات آزاد هستیم که همه تیم ها می توانند در آن رویاپردازی کنند.
احترام به تاریخ، سنت و دیگران، این برای ما اهمیت زیادی دارد. برخی فکر می کنند که برای موفق شدن، باید الگوی دیگری را کپی و استفاده کنیم اما دلیلی وجود دارد که فوتبال اروپا چه در سطح باشگاهی و چه در سطح ملی، کل جهان را هدایت می کند.
خطاب به باشگاه های انگلیسی، آقایان شما اشتباه بزرگی کردید، به خودتان بیایید. نه از روی عشق به فوتبال، چرا که تصور نمی کنم که عشقی به آن داشته باشید اما از روی احترام به افرادی که برای تیم خود خونریزی کردند و به احترام خانه فوتبال، به خودتان بیایید. بعضی می گویند که این کار شما از روی حرص و طمع است، بعضی می گویند تحقیر، تکبر، ناآگاهی از فرهنگ فوتبال انگلیس و... اما در واقع این مهم نیست. چیزی که مهم است، این است که شما زمان دارید که اشتباهاتتان را درست کنید. همه حق دارند که اشتباه کنند. هواداران فوتبال انگلیس لایق این هستند که شما اشتباهتان را جبران کنید، آن ها شایسته احترام هستند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.