یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

پپ گواردیولا: سوپرلیگ؟ وقتی موفقیت تضمین شده باشد، ورزش دیگر معنا ندارد

پپ گواردیولا: سوپرلیگ؟ وقتی موفقیت تضمین شده باشد، ورزش دیگر معنا ندارد

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در کنفرانس خبری پیش از بازی این تیم مقابل استون ویلا حاضر شد که این اولین کنفرانس پپ پس از اعلام رسمی سوپرلیگ بود.

به گزارش ایران ورزشی، پپ در این کنفرانس در مورد سوپرلیگ گفت:

چند ساعت پیش از این که بیانیه ای در مورد این لیگ منتشر شود، من از قضیه باخبر شدم، درست همانند همکارانم. بیانیه منتشر شده است اما هیچکسی به شکل واضح در مورد جزئیات رقابت و این که چه چیزی قرار است بشود، صحبت نمی کند. ما هنوز در همین موقعیت هستیم.
صحبتی در مورد سوپرلیگ داری؟ دوست داری در مورد آن صحبت کنی؟

باعث افتخار است! من سخنران خوبی هستم. ما شش بار در هفته کنفرانس خبری داریم. ما در مورد ویروس و کرونا صحبت می کنیم. هر چیزی می خواهید بپرسید و من حسم را به شما خواهم گفت اما صادقانه بگویم، ما افراد درستی برای پاسخ به این سوالات نیستیم. باشگاه رییسی دارد که می تواند با صراحت بیشتری در این مورد صحبت کند که ایده آن ها برای آینده فوتبال چیست و قرار است به کجا برسد. اوضاع کمی برای ما سخت شده چون ما تمام اطلاعات در مورد این رقابت را در اختیار نداریم.
من می توانم در مورد چیزی که امروز می دانم، نظرم را بگویم اما فقط یک بیانیه منتشر شده و چیز بیشتری وجود ندارد. دوست دارم که رییس این رقابت به سراسر دنیا سفر کرده و توضیح دهد که چرا و دلیل این تصمیمات چه بوده است. من از باشگاهم حمایت می کنم، من مردم را می شناسم و بخشی از این باشگاهم اما عقاید خودم را هم دارم. دوست دارم که وقتی کل اطلاعات در مورد سوپرلیگ را در اختیار داشتیم، در مورد آن رک و صریح باشیم. به همین دلیل برای تمام ما سرمربیان شش تیم انگلیسی، شرایط راحت نیست.
نه صعودی در کار است و نه سقوطی، این خوب است؟

وقتی رابطه ای بین تلاش و پاداش وجود نداشته باشد، نمی توان آن را ورزش نامید. وقتی موفقیت تضمین شده باشد، ورزش دیگر ورزش نیست. وقتی مهم نیست که ببازی یا ببری، چنین چیزی ورزش نیست. عادلانه نیست که تیم ها در سطح بالایی بجنگند و نتوانند وارد رقابت شوند. در مورد سوپرلیگ باید روشنگری شود و مشخص شود که چرا چنین تصمیماتی گرفته شده است. چرا آژاکس با این همه موفقیت و افتخار و داشتن 4 یا 5 عنوان لیگ قهرمانان، در این رقابت حضور ندارد؟ این را توضیح دهید.
هر باشگاهی از جایگاه خود دفاع می کند و به دنبال منافع خود است. وقتی در مورد لیگ برتر و یوفا صحبت می کنید، آن ها نیز به دنبال منافع خودشان هستند. یوفا نیز شکست خورده است. آن ها باید از قبل در این مورد صحبت می کردند. ما بهترین لیگ برتر دنیا را می خواهیم. من عاشق بودن در اینجا هستم، عاشق این لیگ برترم.
در مهم ترین مقطع فصل، وقتی برای فتح عناوین می جنگیدیم، لواندوفسکی به خاطر مصدومیت در بازی های ملی، نتوانست مقابل پاری سن ژرمن بازی کند. یوفا باعث چنین چیزی است چون این بیزینس آن هاست و لواندوفسکی نتوانست بازی کند. هر کسی به فکر خودش است.
با بازیکنان در مورد آن صحبت کرده ای؟

نه. این یک مسئله نوپا است که هنوز جان نگرفته است. این حقیقت است. ما هفته آینده در لیگ قهرمانان بازی می کنیم و سعی می کنیم به فینال برسیم و فصل بعد ما در رقابت های اروپایی بازی خواهیم کرد چون لایق آن هستیم و آن را در زمین برده ایم. بازیکنان باید روی بازی با استون ویلا تمرکز کنند. همانند چیزی که تمام مربیان گفتند، ما کارمان را انجام دادیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.