دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

آنیلی: جوان های امروز به جای فوتبال عاشق کال آف دیوتی هستند؛ خرید رونالدو اشتباه نبود

آنیلی: جوان های امروز به جای فوتبال عاشق کال آف دیوتی هستند؛ خرید رونالدو اشتباه نبود

مدیر عامل باشگاه یوونتوس در مصاحبه ای با نشریه ایتالیایی کوریره دلو اسپورت در مورد سوپر لیگ صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از کوریره دلو اسپرت، آندره آ آنیلی مدیر عامل باشگاه یوونتوس در شماره امروز نشریه کوریره دلو اسپرت گفتگوی مفصلی انجام داده است که چند روز پیش انجام شده اما نشریه ایتالیایی امروز تصمیم به انتشار آن گرفته است. صحبت های مدیرعامل بانوی پیر را در ادامه می خوانید:

این تورنمنت بسته نیست
هدف ما ایجاد رقابتی است که می تواند به سود تمام فوتبال باشد. تاکید می کنم این تورنمنت قرار نیست بسته باشد و 5 جایگاه آن برای تمام باشگاه ها در دسترس است. بزرگترین مشکل صنعت فوتبال در حال حاضر مساله ثبات است. مشکل ما فقط مالی نیست بلکه مساله وفاداری است. در حال حاضر پلی آف لیگ یک انگلیس برای حضور در لیگ برتر ارزش بیشتری از فینال لیگ قهرمانان دارد. نیاز به یک ثبات داریم.
علایق نسل جوان دارد عوض می شود
نسل جوان مسابقات بزرگ را دوست دارد و دیگر مانند نسل سابق نیست. بگذارید یک آمار را اعلام کنم. یک سوم هواداران فوتبال در جهان دست کم هوادار دو باشگاه هستند و می توان گفت که هر دو باشگاه مورد علاقه آنها در سوپر لیگ حاضر است. 10 درصد هواداران در اصل هوادار یک بازیکن بزرگ هستند و نه باشگاه. دو سوم مردم در حال حاضر فوتبال را تنها به خاطر چیزی به اسم "فومو" (ترس عقب ماندن از دیگران) دنبال می کنند. 45 درصد جوانان 15 تا 24 سال هیچ علاقه ای به فوتبال ندارند و علاقه شان به چیز دیگری است و این موضوع ناراحت کننده با شیوع کرونا بیشتر هم شده است. باید رقابتی داشته باشیم که بتواند با بازی های دیجیتال برابری کند. در حال حاضر علاقه جوانان به چیزهایی مثل کال آف دیوتی و فورت نایت است.
باشگاه ها ضرر می کنند و یوفا و فیفا نه

10 سال است که در ورزش فعالیت می کنم و این را می دانم که نهادهای بزرگ در حالی در این ورزش حاضر هستند که از نظر اقتصادی در هیچ ریسکی قرار ندارند. ریسک ضررهای مالی صرفا روی باشگاه ها است. لازم بود که در این ماجرا تغییراتی ایجاد کنیم. می خواهیم از این شرایط در بیاییم . در حال حاضر نهادهای بزرگ کنترل تمام مسابقات را در دست گرفته اند. چفرین؟ تصور می کردم چنین واکنشی از او ببینم. ترجیح می دهم در مورد مسائل زندگی خودم صحبت نکنم. تغییرات برای ایجاد لیگی قدرتمند 20 یا 30 سالی است که در تفکرات ما وجود دارد. چیزی که خیلی ها درک نکرده اند، تاثیر وحشتناکی بود که کرونا بر فوتبال گذاشت. موسسات فوتبالی در دسامبر 2020 و آغاز همه گیری فکر می کردند کرونا تاثیری بر فوتبال نخواهد داشت. استادیوم ها یک سال است که تعطیلند و این اتفاق تاثیر زیادی داشته است. یوفا از این موضوع نه تنها ضرر نکرد بلکه سود هم برد.
کنار گذاشتن ما دیکتاتوری است
این که می گویند قرار است سالی 350 میلیون یورو به باشگاه های موسس بدهیم، اشتباه است. قرار است در مسابقات داخلی بمانیم و تمام تیم های ایتالیایی، اسپانیایی و انگلیسی در مسابقات داخلی کشور خود شرکت خواهند کرد. ما را کنار بگذارند؟ این اتفاق نخواهد افتاد چرا که چنین کاری غیر قانونی است. این کار در واقع یک کار دیکتاتور گونه است. می خواهیم در کنار هوادارنمان باشیم. می خواهیم زیباترین تورنمنت دنیا را راه اندازی کنیم. کار ما کاملا قانونی است. 
خرید رونالدو اشتباه نبود
رونالدو را به ایتالیا آوردیم و تنها حضور او در لیگ ایتالیا تضمین کرد که باشگاه ها سالانه 4 میلیون یورو بیشتر به دست بیاورند. خرید او اشتباه بود؟ اصلا. حاضرم همین فردا دوباره او را بخرم. در مورد پیرلو هم نظرم همین است. ثبات به ما اجازه می دهد که به پیشرفت ادامه دهیم و روی بازیکنان و مربیان جوان سرمایه گذاری کنیم.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.