دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

رونالد کومان: رییس باشگاه باید در مورد سوپرلیگ صحبت کند، نه من

رونالد کومان: رییس باشگاه باید در مورد سوپرلیگ صحبت کند، نه من

رونالد کومان، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از بازی این تیم با ختافه در لالیگا حاضر شد و در مورد سوپرلیگ نیز صحبت کرد.

 به گزارش ایران ورزشی، رونالد کومان در این کنفرانس خبری گفت:

هشت بازی باقی مانده، بازی به بازی پیش می رویم. ما واقعاً از فینال کوپا دل ری، قهرمانی و انجام آن به روشی که آن را انجام دادیم، لذت بردیم. حال باید دوباره تمرکز کنیم. بازی فردا مقابل ختافه، پیچیده خواهد بود. باید بازی خودمان را انجام دهیم و ببریم. نمایش تیم در فینال کوپا دل ری واقعاً خوب بود. مدتی است که در حال بهبود مسائل مختلف هستیم و جو تیم خیلی خوب است.
  وقتی که شما بازیکن بارسا هستید، همیشه خواهان چیز بیشتری هستید. قهرمانی در کوپا دل ری می تواند کمی به ما آرامش خاطر دهد اما این بدان معنی نیست که ما تلاش یا انرژی مان را کاهش می دهیم. ما می خواهیم برای قهرمانی در لالیگا بجنگیم اما این آسان نخواهد بود. در بارسا همیشه فشار وجود دارد، شما باید ببرید، خوب بازی کنید و برای فتح جام ها بجنگید. ما تقریباً تمام اختلافی که بین ما و صدرنشین لیگ بود را از بین بردیم، حال وقت آن است که نشان دهیم که می توانیم قهرمان لالیگا شویم.
سوپرلیگ اروپا؟

دیروز با رییس در مورد این موضوع صحبت کردم و او موضع باشگاه را برای من توضیح داد. اما از دیروز اتفاقات زیادی افتاده است، بنابراین فکر می کنم بهتر است که نظری ندهم. باید صبر کنیم. من بهترین چیز را برای باشگاه می خواهم. من سخنران باشگاه نیستم. من نمی دانم این جریانات و این موضوع چگونه تمام می شود. وظیفه من این است که تیم را آماده کنم اما طبیعی است که شما در مورد سوپرلیگ از من سوال کنید. واکنش مردم به حدی تکان دهنده است که باید صبر کنیم. ما بهترین را برای باشگاه می خواهیم. اگر قرار باشد کسی صحبت کند، آن فرد رییس باشگاه است، نه من. من نمی خواهم بیش از این در مورد سوپرلیگ اروپا صحبت کنم اما بله، با توییت پیکه موافقم. (توییت پیکه: فوتبال متعلق به هواداران است. امروز بیشتر از همیشه.)
من با صحبت های پپ در مورد تعداد بازی ها موافقم. این باورنکردنی است. همه فقط در مورد سوپرلیگ و لیگ قهرمانان صحبت می کنند و یوفا منکر این شرایط می شود. یوفا در مورد تعداد بازی ها به حرف مربیان و بازیکنان گوش نمی دهد. برای یوفا، پول مهم ترین چیز است. باید از بازیکنان محافظت شود.
ما مدت طولانی ای در مورد تشکیل احتمالی رقابتی اروپایی صحبت می کردیم. در هلند نیز صحبت هایی در مورد تشکیل یک رقابت مشترک بین هلند و بلژیک وجود دارد. این چیزها پیچیده است. چیزهای زیادی در فوتبال هست که نباید تغییر کنند.
در فینال کوپا دل ری، پیانیچ، پویگ و فیرپو را از لیست خط زدی تا دو دروازه بان روی نیمکت داشته باشی؟

اگر موقع گرم کردن پیش از بازی تراشتگن مصدوم شود، باید دروازه بان دوم را در ترکیب قرار دهم. اگر دروازه بان دوم کارت قرمز بگیرد، دیگر دروازه بانی ندارم. برای من این کار خیلی ریسکی است. من هرگز نمی خواهم ریسک کنم و امیدوارم این را درک کنید.
دیپای؟

من در مورد نقل و انتقالات صحبت نمی کنم. ما فقط روی بازی های پیش رو تمرکز کرده ایم، نه بازیکنانی که اینجا نیستند.
پیکه کمی بعد از بازی در فینال کوپا خسته بود که با توجه به مدت زمان دوری اش از میادین، طبیعی است. فکر می کنم که او در فینال فوق العاده بود. فکر می کنم که هنوز هم می توانیم شرایط و آمادگی بدنی مان را بهبود دهیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.