دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

اولین شکست مجیدی مقابل تیم پرستاره دحیل ثبت شد

استقلال، قربانی اشتباهات ویرانگر

استقلال، قربانی اشتباهات ویرانگر
آرمن ساروخانیان
آرمن ساروخانیان

ایران ورزشی: استقلال بعد از دو برد پرگل در مرحله گروهی لیگ قهرمانان، مقابل دحیل نمایش متزلزلی داشت و با اشتباهات ویرانگر مهره‌های دفاعی‌اش 4 بر 3 مغلوب حریف پرستاره قطری شد. این اولین شکست فرهاد مجیدی بعد از بازگشت به استقلال هم محسوب می‌شود که توانسته بود در شش بازی به پنج برد و یک تساوی برسد.

استقلال در دقیقه چهارم توانست با سانتر خوب احمد موسوی و ضربه سر ارسلان مطهری به گل برسد؛ دو بازیکنی که نسبت به بازی قبل به ترکیب اضافه شده بودند. این برتری اما فقط شش دقیقه دوام داشت و دحیل توسط اولونگا به گل تساوی رسید. مرادمند در این صحنه در یارگیری اشتباه داشت و این شروع اشتباهات مهره‌های دفاعی استقلال بود. در دقیقه 27 نوبت ریگی بود که با یک پاس اشتباه اولونگا را با مظاهری تک به تک کند و مهاجم کنیایی که فصل قبل آقای گل لیگ ژاپن شده توانست گل دوم را بزند. در دقیقه 34 دیاباته با پاس مطهری گل تساوی را زد، ولی استقلال پیش از رفتن به رختکن گل سوم را دریافت کرد. در این صحنه هم ناهماهنگی بازیکنان استقلال مشهود بود.

مجیدی در شروع نیمه دوم میلیچ و مهدی‌پور را به جای نادری و ریگی، دو بازیکن پراشتباهش به زمین فرستاد و استقلال توانست کنترل بازی را در اختیار بگیرد. نتیجه این برتری و حملات گل دقیقه 74 اسماعیلی بود که یک بار دیگر توانست بهترین بازیکن تیمش باشد. بازی در دقایق پایانی بسیار نزدیک بود و آبی‌پوشان با کمی دقت می‌توانستند گل چهارم را هم بزنند. استقلال در این دقایق حتی می‌توانست به یک پنالتی برسد که داور لبنانی خطا روی قایدی را نادیده گرفت. با این حال غفلت مدافعان یک بار دیگر به استقلال ضربه زد و اولونگا در دقیقه 85 سومین گل خودش و چهارمین گل دحیل را زد. این بار هم مرادمند در مهار گلزن آماده حریف ناکام بود تا استقلال شکست تلخی را تجربه کند. استقلال در بازی چهارم دوباره با دحیل روبرو می‌شود و فرصت جبران این ناکامی را دارد، به شرطی که کادر فنی بتواند اشتباهات عجیب مدافعانش را برطرف کند؛ آنچه در بازی اول با الاهلی عربستان هم دیده شده بود.  

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.