سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

حضور یک تیم کوچک از لیگ ترکیه جذابیتی ندارد؛ رئیس یوفا باید حرف زدن را یاد بگیرد

فلورنتینو پرز: شاید پروژه سوپرلیگ را به درستی توضیح ندادیم؛ اتحادیه اروپا به باشگاه های انگلیسی پیشنهادی شگفت انگیز داده است

فلورنتینو پرز: شاید پروژه سوپرلیگ را به درستی توضیح ندادیم؛ اتحادیه اروپا به باشگاه های انگلیسی پیشنهادی شگفت انگیز داده است

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید بعد از شکست زودهنگام پروژه سوپرلیگ اروپا حالا مصاحبه ای با EL Larguero انجام می دهد که خواندنی خواهد بود.

پرز در پاسخ به این سوال که آیا این مصاحبه با رئیس باشگاه رئال مادرید انجام می شود یا رئیس سوپرلیگ، گفت:

نه، نه، همان رئیس باشگاه رئال مادرید به اندازه کافی خوب است. ما شب گذشته تا ساعت 1 بامداد مشغول کار بودیم. کمی ناراحت و ناامیدم. شاید پروژه سوپرلیگ را به درستی توضیح ندادیم. ما سه سال روی این پروژه کار کردیم تا علیه شرایط اقتصادی که پشت سر می گذاریم اقدام کنیم. فکر می کنم یکی از 6 تیم لیگ برتری واقعاً نسبت به پروژه متقاعد نشده بود و علاقه ای نداشت که اسم نخواهم برد... و این به سایر تیم ها نیز سرایت کرد. اگر این پروژه جواب ندهد، پروژه دیگری نتیجه خواهد داد. به یاد داشته باشید: تمام 12 باشگاه یک قرارداد الزام آور را امضا کرده بودند.
در جمع این 12 باشگاه ما سال گذشته 650 میلیون یورو ضرر کردیم. امسال دو یا سه برابر خواهد شد. فرمت کنونی مشخصاً نتیجه نداد. هیچوقت چنین خشونتی از جانب رئیس یوفا و هیچ کدام از روسای لیگ های داخلی ندیده بودم. به نظر می رسد اتفاق هماهنگ شده ای بود. ما تهدید و توهین هایی دریافت کردیم - انگار که فوتبال را کشته ایم، درحالیکه باید فوتبال را نجات داد. من 20 سال است که در این فوتبال حضور دارم و هیچوقت چنین تهدید هایی ندیده بودم. انگار ما کسی را کشته بودیم.
  فرمت لیگ قهرمانان کنونی قدیمی شده و فقط از مرحله یک چهارم نهایی به بعد جذاب می شود. این فرمت مشخصاً جوابگو نیست، بنابراین ما فکر کردیم که می توانیم فرمتی طراحی کنیم که مهم ترین تیم های اروپا از همان ابتدای کار مقابل هم بازی کنند.ما روی اعداد و ارقام هم کار کرده ایم و حس می کردیم که می توانیم درآمد بیشتری کسب کنیم، که برای همه تیم هاست.
این مالکان اکثراً آمریکایی هستند و شاید از NFL یا NBA آمده اند. آن باشگاه ها جدا شدند چون یوفا نمایش بزرگی به راه انداخت، که باعث تعجب من شد. نمی خواهم با رئیس یوفا درگیر شوم، اما او باید حرف زدن و ارتباط برقرار کردن را یاد بگیرد. به نظر می رسید که ما یک بمب اتم منفجر کرده ایم. آنها اجازه ندادند که ما توضیح دهیم.
فکر می کنم ما تورنمنت را خوب توضیح ندادیم، اما آنها هم فرصت انجام این کار را به ما ندادند - در واقع نمی خواستند که توضیح دهیم. این پروژه به حالت تعلیق در آمد. بازی هایی هست که هیچکس آنها را تماشا نمی کند - حقیقتاً من هم به زحمت می توانم برخی بازی ها را تحمل کنم. در اسپانیا، انگلیس و ایتالیا هم چنین چیزی هست.
باشگاه های انگلیسی به خاطر فشار جدا شدند، و اتحادیه اروپا پیشنهادی به آنها داد که من را شگفت زده کرد. هیچکس در این پروژه من را تنها نگذاشت. با همه باشگاه ها صحبت می کردیم تا ببینیم که این پروژه چگونه می تواند رشد و پیشرفت کند. ما پول را داریم. من احمق نیستم اما فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا را درک نمی کنم.
حضور یک تیم کوچک از لیگ ترکیه در سوپرلیگ سخت است زیرا آنها جذابیتی که باشگاه های دیگر دارند را ایجاد نمی کنند. امروز سه بار با آنیلی صحبت کرده ام، اگر این قالب را محکم نکنیم، یک اشتباه است. رئال مادرید، بارسلونا، یوونتوس و میلان هنوز در حال گفتگو هستند تا راه حلی پیدا کنیم. معتقدم که باشگاه های انگلیسی هم به طور کامل جدا نشده اند. آنها از حواشی به وجود آمده از طریق این پروژه خسته شدند. آنها نسبت به این پروژه خیلی هیجان زده بودند.
قرارداد ها توسط افراد بزرگی امضا شده اند، تاجرانی که این دنیا را خوب می شناسند. شب گذشته به توافق رسیدیم که صبر کنیم و سعی کنیم که بهتر توضیح دهیم، و از ایده های دیگر هم استقبال می کنیم.
ما سه باشگاه کم داشتیم، باشگاه های آلمانی و فرانسوی، و بعد از آن پنج جای خالی دیگر وجود داشت. بقیه باشگاه ها می توانستند در دسته دوم یا در لیگ قهرمانان اروپا بازی کنند.
این عادلانه نیست که در انگلیس 6 باشگاه ضرر کنند و 14 تیم سود کنند، در اسپانیا هم باشگاه های بزرگ پول از دست می دهند و باشگاه های کوچک کسب درآمد می کنند. فوتبال یک هرم است. اگر در رأس هرم پول باشد، به اعضای پایین تر هم خواهد رسید. فوتبال همیشه توسط باشگاه های بزرگ حفظ شده، و تنیس هم توسط بازیکنان بزرگ؛ لیونل مسی برای فوتبال اسپانیا و در کل برای دنیای فوتبال فوق العاده بوده است. برای مثال راجر فدرر مقابل نادال بازی می کند، اما کسی برای تماشای بازی رافائل نادال و نفر 80 جهان نمی رود. اجازه دهید که یک نفر راهی برای تولید پول پیدا کند چون بدون آن فوتبال می میرد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.