سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

آنتونیو کونته: سوپرلیگ؟ یوفا تمام پول تورنمنت ها را دریافت می کند و پول کمی به باشگاه ها می دهد

آنتونیو کونته: سوپرلیگ؟ یوفا تمام پول تورنمنت ها را دریافت می کند و پول کمی به باشگاه ها می دهد

آنتونیو کونته گفت فوتبال بر پایه شایسته سالاری است اما ساختار کنونی اروپا باید تغییر کند زیرا یوفا پول کمی به باشگاه ها می دهد.

به گزارش ایران ورزشی؛اینتر در حالی مقابل اسپتزیا متوقف شد که روزهای اخیر جنجال های زیادی در مورد سوپرلیگ، فوتبال اروپا را احاطه کرده بود. آنتونیو کونته پس از بازی در گفتگو با اسکای ایتالیا در مورد اشتباه هندانوویچ مقابل اسپتزیا گفت:

فشار طبیعی است زیرا بعضی از بازیکنان برای اولین بار می خواهند به جام برسند. آنها به خوبی از عهده کارها بر می آیند و ما امشب می توانستیم با شایستگی برنده شویم. تا پایان برای زدن گل پیروزی تلاش کردیم. بیشتر از هر چیز از نمایش تیم راضی ام. طبیعی است هر چه به پایان نزدیک می شویم، فشار بیشتر می شود. امشب انرژی زیادی صرف کردیم یک بازی پرانرژی دیگر نیز مقابل ورونا داریم. بعد از بازی با ناپولی استراحت کردیم و برای این بازی فقط یک روز برای آمادگی وقت داشتیم.
کونته در مورد سوپرلیگ اروپا گفت:

به طور اجتناب ناپذیر ما هم تمام آن اخبار را شنیدیم. به عنوان یک مرد ورزشی، هرگز نباید سنت ها را فراموش کنیم. تاریخ این است و باید محترم شمرده شود. هرگز نباید اشتیاق به فوتبال را فراموش کنیم و قطعا در ورزش باید شایسته سالاری وجود داشته باشد. ما برای پیروزی تلاش می کنیم و چیزی به دست می آوریم. شایسته سالاری باید همیشه در اولویت ورزش باشد. با این حال تمام اتفاقاتی که افتاد، رفتارهای یوفا را هم نشان داد. آنها تورنمنت ها را سازماندهی می کنند، تمام پول آن را دریافت می کنند و حداقل پول ممکن را به باشگاه ها می دهند؛ باشگاه هایی که تشکیل دهنده این تورنمنت هستند.
بازیکنان در این تقویم شلوغ، مثل لیمو فشرده می شوند و چیز کمی در قبال آن دریافت می کنند. بنابراین شکل و برگزاری تورنمنت باید بازنگری شود و پاداش ها همگن شود زیرا باشگاه ها هستند که روی بازیکنان و مربی سرمایه گذاشته اند. بنابراین آنها سزاوار دریافت پول بیشتری هستند تا به ایده های آنها کمک شود. وقتی 10 پاداش بگیرید و 7 پاداش را برای خودتان نگه دارید و فقط 3 پاداش به بقیه بدهید، واقعا عادلانه نیست. به نظر من ساختار باید بازنگری شود.
شکل جدید لیگ قهرمانان حتی بازی های بیشتری خواهد داشت زیرا در دو گروه 10 تیمی و رفت و برگشت خواهد بود:

مهم این است که شایسته سالاری وجود داشته باشد. در غیر این صورت، ورزش معنای خودش را از دست می دهد. شایسته سالاری مهم ترین مساله است اما سازمان هایی که تقویم بازی های بین المللی را برنامه ریزی می کنند، باید دوباره بازنگری شوند تا از منابع بهتر استفاده شود.
در طول مصاحبه همچنین کونته تایید کرد که گوران پاندف در ژانویه یکی از گزینه های اینتر بوده است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.