شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

میکل آرتتا: سوپرلیگ؟ نباید حضور برخی تیم ها در یک رقابت تضمین شده باشد

میکل آرتتا: سوپرلیگ؟ نباید حضور برخی تیم ها در یک رقابت تضمین شده باشد

باشگاه آرسنال در میان باشگاه های انگلیسی شرکت کننده در رقابت های سوپرلیگ اروپا بود اما در کمتر از 48 ساعت از این رقابت ها کناره گیری کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، میکل آرتتا، سرمربی اسپانیایی باشگاه آرسنال پیش از تقابل با اورتون، راجع به حضور و کناره گیری آرسنال از سوپرلیگ اروپا و صحبت با سران این باشگاه در هفته جاری گفت:

هفته بسیار چالش برانگیزی بود. روز گذشته مثل همیشه با آن ها صحبت کردم. هر زمان که به چیزی احتیاج داشته باشیم و هر زمان که اتفاقی رخ دهد با آن ها صحبت خواهم کرد. آن ها نیز همیشه برای پاسخ دادن آماده هستند و همیشه از ما پشتیبانی می کنند. در این هفته نیز به سوالات ما پاسخ دادند. پیش از این که خبر تشکیل سوپرلیگ لو برود، متوجه آن شدم. پس از آن همه چیز از کنترل خارج شد. فرصت چندانی نداشتم تا به این رقابت جدید فکر کنم و شرایط برگزاری آن را ارزیابی کنم زیرا خیلی سریع سونامی بزرگی از راه رسید و این ایده را نابود کرد.
از آرتتا راجع به عذرخواهی سران آرسنال از هواداران این تیم سوال شد و او پاسخ داد:

بله، آن ها به دلیل این که موجب آشفتگی تیم شدند و به دلیل این که از توانایی لازم برای آگاه سازی زودتر هواداران از این طرح برخوردار نبودند، عذرخواهی کردند. آن ها می خواستند که من این پیام را به بازیکنان نیز منتقل کنم. هر باشگاه با خارج شدن از سوپرلیگ، کار درستی را انجام داد زیرا این اقدام آن ها بدین معناست که هواداران برای ما مهم هستند و باید به حرف آن ها گوش کنیم. ما به حرف هواداران گوش دادیم و ظرف 24 ساعت، این پروژه نابود شد. این اتفاق درس بزرگی بود و اهمیت فوتبال در جهان را نشان داد. همچنین نشان می دهد که روح این ورزش متعلق به هواداران است. آن ها احتمالا قدرتمند ترین پیام ممکن را در جهان فوتبال ارسال کردند.
از آرتتا سوال شد که آیا با برگزاری سوپرلیگ اروپا به جای لیگ قهرمانان اروپا موافق است که او پاسخ داد:

در باشگاهی همچون آرسنال و به طور کلی در فوتبال، ما باید هواداران خود را درک کنیم. همانطور که پیش از این نیز گفتم، هواداران مهم ترین عنصر در فوتبال هستند و روح این ورزش محسوب می شوند. من چیزی در رابطه با سوپرلیگ نمی دانستم. متوجه شدم که طی چند ماه اخیر، مذاکراتی صورت گرفته بود اما از جزئیات این طرح مطلع نبودم که بخواهم آن را ارزیابی کنم. قبل از این که به طور کامل این پروژه را درک کنم، نابود شد! من هنوز هم ایده و مفهوم این پروژه را درک نکرده ام و نمی دانم سایر باشگاه ها چطور می توانند به این رقابت ها ملحق شوند. تضمین حضور یکسری از باشگاه ها در سوپرلیگ؟ از نظر من، باید از توانایی شرکت در یک رقابت برخوردار بود و شایستگی حضور در یک رقابت با عملکرد تیم ها در زمین مشخص می شود. من همیشه به این مسئله باور داشته و از آن دفاع خواهم کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.